تولید آیفون 12 مینی اپل با کاهش رو به رو می شود

تولید آیفون 12 مینی اپل با کاهش رو به رو می شود
تولید آیفون 12 مینی اپل با کاهش رو به رو می شود

به نظر می رسد اپل موفق نشده با آیفون 12 مینی نظر طرفداران را جلب کند و از این رو گوشی هوشمند مذکور تقاضا کافی نداشته و با کاهش خرید رو به رو شده است. برای مشاهده ادامه مطلب کاهش تولید آیفون 12 مینی با اعوجاج همراه باشید.

در اواخر سال 2020 بود که سری گوشی های هوشمند آیفون 12 در چهار مدل مختلف معرفی شد. یکی از آنها آیفون 12 مینی با صفحه نمایش 5.4 اینچی بوده و شرکت کوپرتینویی به دنبال موفقیت آیفون اس ای 2020، تصمیم گرفت چنین نسخه ای را تدارک بیند. اما متأسفانه این نسخه نتوانست چندان موردتوجه قرار گیرد و در واقع استراتژی اشتباه اپل بود.

شاید اسمارتفون های صفحه نمایش کوچک جذاب و کاربردی هستند، اما آیفون 12 مینی آن طور نتوانست مورد قبول قرار گیرد. به تازگی وب سایت Nikkei Asia گزارش داده آیفون 12 مینی فروش کمی داشته و نتوانسته موردتوجه اپل قرار گیرد.  این‌طور که به نظر می‌رسد، تقاضا برای این گوشی افت محسوسی داشته و اصلا مطابق انتظارات اپل پیش نرفت.

آیفون 12 مینی گوشی شکست خورده اپل

وب‌سایت Nikkei Asia به این موضوع اشاره داشته که اپل سال قبل از تأمین‌کنندگان خود در آسیا خواسته تا برای نیمه‌ اول سال جاری، قطعات کافی برای تولید 96 میلیون آیفون فراهم کنند. در حالی که اکنون تولید 75 میلیون آیفون برای نیمه‌ اول امسال در دستور کار اپل قرار گرفته که در این کاهش 20درصدی، آیفون 12 مینی نتوانست موفق باشد.

طبق گفته‌ی یکی از تحلیلگران جی‌پی مورگان در ماه فوریه، اپل گویی تولید آیفون 12 مینی را بعد از عرضه سری آیفون 13 متوقف خواهد کرد و این نشان می‌دهد کوچکترین عضو از خانواده‌ی آیفون‌های کنونی اصلا طرفدار زیادی ندارد. البته یکی از مشکلات بزرگی که گریبان‌گیر این گوشی شده، باتری بسیار کم‌ظرفیت آن است که باعث می‌شود گوشی حتی یک روز را هم دوام نداشته باشد و این چیزی نیست که کاربران از یک پرچم‌دار انتظار داشته باشند.

به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا مشخص شود برند کوپرتینویی چه برنامه ای در سر دارد. ناگفته نماند اپل در سال جاری ممکن است مدل مینی دیگری را معرفی کند که بتواند به جبران عملکرد ناموفق آیفون 12 مینی بپردازد.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *