مایکروسافت به دنبال خرید دیسکورد به ارزش 10 میلیارد دلار

مایکروسافت به دنبال خرید دیسکورد به ارزش 10 میلیارد دلار
مایکروسافت به دنبال خرید دیسکورد به ارزش 10 میلیارد دلار

شرکت مایکروسافت مدتی است که در حوزه گیمینگ فعالیت خود را گسترش داده تا در مقایسه با رقیب دیرینه یعنی سونی عملکرد بهتری از خود نشان دهد. حال به سراغ دیسکورد رفته تا آن را با رقم 10 میلیارد دلار خریداری کنید. برای کسب جزئیات خرید دیسکورد توسط مایکروسافت با اعوجاج همراه باشید.

محال است که یک گیمر خصوصاً‌ بازی‌های آنلاین باشید و حداقل نام دیسکورد را نشنیده باشید. از آن‌جا که بسیاری از بازی‌ها قابلیت گفتگوی صوتی مناسبی ندارند دیسکورد در ابتدا جایگزینی بسیار مناسب برای گفتگوی صوتی گیمرها شد. با این‌حال رفته‌رفته دیسکورد از یک سرویس گفتگوی صوتی به انجمنی بزرگ برای گیمرها تبدیل شد تا بتوانند یکدیگر را پیدا کرده، با هم گفتگو کرده و با یکدیگر بازی کنند. حالا مایکروسافت تصمیم به خرید دیسکورد گرفته است.

به گزارش بلومبرگ مایکروسافت مبلغی بالاتر از 10 میلیارد دلار برای خرید این سرویس پیشنهاد داده است. گفته می‌شود فیل شیلر مدیر ایکس ‌باکس در حال گفتگو با دیسکورد برای این معامله احتمالی است. VentureBeat هم پیش از این گزارش داده بود که دیسکورد پیشنهادهای بالای 10 میلیارد دلار را بررسی می‌کند. همچنین گفته می‌شود دیسکورد با یکی از طرف‌های پیشنهاد در حال مذاکرات اختصاصی است و احتمال اعلام نهایی شدن معامله هم بالاست. در عوض بلومبرگ ادعا می‌کند دیسکورد بیشتر تمایل دارد سهام خود را به شکل عمومی عرضه کند تا این‌که توسط شرکت دیگری خریداری شود.

آیا دیسکورد شامل مایکروسافت می شود یا خیر

بلومبرگ نام‌های اپیک گیمز و آمازون را نیز پیش از این به عنوان خریداران احتمالی دیسکورد اعلام کرده بود. دیسکورد در حال حاضر 140 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. این شرکت سال گذشته 130 میلیون دلار درآمد داشته اما به گفته وال استریت ژورنال هنوز به سوددهی نرسیده است. آخرین بار پس از این‌که دیسکورد توانست در دی ماه 100 میلیون دلار سرمایه جذب کند، ارزش این شرکت ۷ میلیارد دلار تخمین زده می‌شد.

دیسکورد برای اکثر کاربران رایگان است اما اما اگر بخواهید به قابلیت‌های بیشتری مثل اسکرین شات با وضوح بالا، استیکرهای بیشتر و حجم آپلود بالاتر دست پیدا کنید باید اشتراک Nitro را با هزینه اشتراک ماهیانه 9.99 دلار خریداری کنید.

هنوز نمی‌دانیم که مایکروسافت پس از خرید دیسکورد چه برنامه‌ای برای آن دارد. با این‌حال احتمالاً دیسکورد کماکان به صورت مستقل به کار خود ادامه خواهد داد اما شاید برخی سرویس‌های مایکروسافت XBOX در آن خواهیم بود. به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود این خرید به کجا می رسد.

مطالب مرتبط

>