شیائومی لوگو جدید خود را بازطراحی کرده است

شیائومی لوگو جدید خود را بازطراحی کرده است
شیائومی لوگو جدید خود را بازطراحی کرده است

شرکت شیائومی به دنبال رونمایی از اولین گوشی هوشمند تاشو خود به نام می میکس فولد، لوگو جدید خود را رونمایی کرده که در واقع بازطراحی نسبت به لوگو قبلی محسوب می شود. برای آشنایی با لوگو جدید شیائومی با اعوجاج همراه باشید.

لوگوی نارنجی رنگ شیائومی را دیگر همه می‌شناسند. این شرکت محصولات متنوعی از گوشی هوشمند و لپ‌تاپ گرفته تا دستبند و دوچرخه و مانیتور و مخلوط‌کن تولید می‌کند. لوگوی جدید شیائومی امروز در مراسم بزرگ Mega Event این شرکت رونمایی شد. شیائومی برندینگ «زنده» یا Alive را برای این لوگو مطرح کرده و وظیفه این بازطراحی هم برعهده گرافیست ژاپنی «کنیا هارا» بوده است. هارا پروفسور دانشگاه هنر موساشینو و مدیر مرکز طراحی نیپون (NDC) است.

لوگوی جدید شیائومی حالا گوشه‌های گردی دارد اما واژه MI درون آن تغییری نکرده است. شیائومی می‌گوید اشکال مختلفی از لوگو را در نظر داشته اما سرانجام روی این لوگو به اتفاق نظر رسیده است. راستش را بخواهید تمامی لوگوها از نظر ما مشابه یکدیگر هستند. شیائومی می‌گوید هم در فونت و هم لوگوی جدید به دنبال هویت چابک‌تری بوده و گوشه‌های گرد فعلی تعادل بی‌نقصی بین مربع و دایره است.

شیائومی با تغییر لوگو خبر از تغییرات دیگر می دهد

شیائومی لوگو جدید خود را بازطراحی کرده است

به هر حال این فونت و تایپوگرافی جدید است که جان تازه‌ای به لوگوی جدید شیائومی بخشیده است. چابک‌تر بودن شیائومی در این فونت هم نماد پیدا کرده است. شیائومی البته کماکان از رنگ نارنجی به عنوان رنگ سازمانی خود استفاده می‌کند با این‌حال در برخی شرایط و محصولات رنگ مشکی یا نقره‌ای این لوگو را نیز خواهیم دید.

راستش را بخواهید تغییر لوگو اکثر شرکت‌های فناوری بزرگ دنیا هم در همین حد جزئی است. شرکت‌های موفق تمایلی به تغییر کامل برندینگ خود ندارند و همین تغییرات جزئی می‌تواند محصولات این شرکت را آشنا اما جدید جلوه دهد. با این‌حال شیائومی مانند همیشه در مورد این تغییر کمی پرحرفی کرده و می‌گوید این لوگو روحیه درونی شیائومی را بازتاب داده است.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *