توسعه شبکه 4G بر روی ماه توسط نوکیا

توسعه شبکه 4G بر روی ماه توسط نوکیا
توسعه شبکه 4G بر روی ماه توسط نوکیا

توسعه شبکه 4G بر روی ماه توسط نوکیا در حال تحقق یافتن است. ناسا در حال آماده شدن برای بازگشت به ماه است و فناوری ارتباطات سال های گذشته برای این کار مناسب نیست. سال گذشته ، ناسا قراردادی 14.1 میلیون دلاری برای شروع ساخت برج های سلولی برای ماه با آزمایشگاه نوکیا بل منعقد کرد. ما به لطف مصاحبه جدید Fierce Wireless ، در حال حاضر اولین نکات در مورد چگونگی عملکرد نوکیا را دریافت کرده ایم.

تلاش های نوکیا برا توسعه 4G

در سال 2018 ، نوکیا با Vodafone و Audi در یک پروژه خصوصی LTE (Long Term Evolution) در ماه کار کرد. اما این پروژه هرگز عملی نشد. با این حال ، نوکیا برخی از تجهیزات آزمایشی را ساخت و برخی آزمایشات را در اتاق های آزمایش ویژه که محیط ماه را شبیه سازی کرده بودند، انجام داد. این آزمایش ها به نوکیا کمک کرده است تا سخت‌افزار جدیدی ایجاد کند که بتواند فشارهای زیادی را که در ماه با آن روبرو می شود را تحمل کند. ناسا به این تکنولوژی علاقه مند است زیرا استفاده از یک استاندارد ثابت مانند LTE می تواند صرفه جویی فراوانی به همراه داشته باشد و ارتباط با ماه را برای پروژه های آتی این سازمان بسیار راحت تر کند.

نوکیا در تلاش است تا تجهیزات LTE خود را با مریخ نورد توسعه یافته ادغام کند. کلاین می گوید این مهم ترین آزمایشگاه برای سال 2021 است.

برج های سلولی

 اگر یک برج سلولی سنتی را روی ماه متصور هستید ، دوباره فکر کنید. تجهیزات این شبکه در برابر تابش ، نوسانات دما و لرزش مقاوم سازی شده است. کلاین می گوید این سخت افزار شبیه دستگاه های کوچک سلولی است که در حال حاضر برای تقویت شبکه های تلفن همراه در سطح خیابان استفاده می شود.

کمبود جو به انتشار سیگنال کمک می کند ، اما برای دامنه نواسان سیگنال ممکن است مسئله ساز باشد. در زمین ، بیشتر سخت افزارهای تلفن همراه در بالای برج هایی قرار دارند که می توانند 100 فوت یا بیشتر ارتفاع دارند.

در حال حاضر نوکیا بر روی پروژه 5G نیز کار می کند اما کار بر روی دو مورد مختلف استفاده از LTE برای ماه ، برای این شرکت بسیار جذاب و سودآور است. در مورد اول ، سیستم برای ارتباط کوتاه برد با برد 300 تا 400 متر تنظیم می شود اما در حالت دیگر ، بسته LTE با قدرت بالاتر ، سیگنالی را تا پنج کیلومتر دورتر ارسال خواهد کرد. نوکیا معتقد است که این کار براساس آزمایشات اولیه با تجهیزات تجربی امکان‌پذیر است.

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *