آموزش تصویری مخفی کردن انواع مودم وای فای

مخفی کردن مودم
مخفی کردن مودم

یکی از راه حل هایی که مالکین مودم ها برای آنکه نام کاربردی به همراه پسورد مودم آنها توسط برنامه های مختلفی که شروع به هک کردن می کنند، استفاده از ترفندی به نام پنهان کردن نام کاربری مودم است که در این روش هیچ یک از کاربران نمی توانند با کارهای پیش پا افتاده شروع به هک و همچنین استفاده از اینترنت شما نمایند.

برای افزایش امنیت WI-FI، می توان کاری کرد که فقط خودتان از وجود WI-FI تان باخبر باشید و بقیه افراد نتوانند WI-FI شما را پیدا و به آن دسترسی پیدا کنند. در این حالت SSID وای فای شما پنهان می شود و متصل شدن به آن کمی دشوار تر! با پنهان کردن WI-FI افراد برای متصل شدن به WI-FI شما، باید SSID را هم بدانند.

به همین دلیل ما در وبسایت دنیای فناوری اعوجاج قصد داریم شما را هر چه بهتر و آسان تر با مخفی کردن مودم تی پی لینک آشنا سازیم تا دیگر شاهد کاهش سرعت در سدد استفاده غیر مجاز برخی از کاربران سودجو نباشید. از این رو تمام مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید.

آموزش مخفی کردن مودم های D-link

اولین کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا مودم خود را روشن کرده و مرورگر خود را اجرا کنید و آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را در آدرس بار مرورگر خود وارد کنید تا وارد صفحه زیر شوید.

بعد از ورود، وارد به صفحه کانفیگ مودم می شویم که باید Wireless connection را  انتخاب کنیم. و در قسمت Go to Wireless Network Setting گزینه  Enable Hidden Wireless انتخاب کرده و بر روی  گزینه Save and reboot کلیک کرده تا تمامی تنظیمات بر روی مودم اعمال شود.

مخفی کردن مودم وایرلس dlink

مخفی کردن مودم وایرلس dlink

آموزش مخفی کردن مودم های تی پی-لینک TpLink

برای این کار ابتدا باید به مودم  خود متصل شوید که با وصل کردن لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی خود از طریق کابل شبکه، به مودم خود وصل می شوید و  سپس مرورگر خود را اجرا کرده و در نوار آدرس نشانی آی پی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را وارد کرده و اینتر را بزنید. بعد از ظاهر شدن تصویر username و pasword  کلمه  admin را در دو فیلد مورد نظر پر کرده و وارد صفحه مدیریت مودم خود شوید.

سپس  به تب Interface Setup برید و زیرمنو Wireless را انتخاب کرده و حالا از قسمت Multiple SSIDs Settings به دنبال گزینه ی Broadcast SSID بگردید و مقدار  آن را به NO تغییر دهید.

بعد از اعمال این تغییرات به پایین صفحه بیایید و گزینه SAVE  انتخاب کنید تا تمام تغییرات اعمال شوند.

مخفی کردن مودم وایرلس tplink

مخفی کردن مودم وایرلس tplink

آموزش مخفی کردن مودم های زایکسل ZYXEL

با وارد کردن آدرس 192.168.1.1 در نوار آدرس جستجوگر اینترنت ، صفحه مربوط به وارد کردن پسورد مودم جهت ورود به تنظیمات باز می شود که باید در کادر جلوی کلمه password که با نوار قرمز رنگ نشان داده شده است کلمه  admin را که پسورد پیش فرض  نیز است، تایپ کنید نکته ای که باید در اینجا به آن اشاره کرد این است که در اکثر مودم ها کلمه پسورد همانadmin است و در بعضی از آنها که در صفحه تنظمیات  علاوه بر پسورد، user name را هم می خواهد باز از کلمه admin استفاده میشود

در نهایت با کلیک بر روی دکمه login پنجره زیر باز میشود که با انتخاب گزینه go to advanced setup و کلیک بر روی دکمه apply صفحه اصلی تنظیمات باز می گردد.

برای مخفی سازی مودم از پنل سمت چپ بر روی Network کلیک کرده و سپس در همان لیست باز شده بر روی Wireless LAN مطابق شکل زیر کلیک کنید.در قسمتی که با خط نارنجی مشخص شده ابتدا نام دلخواهی برای مودم خود انتخاب کرده و برای مخفی کردن مودم تیک Hide SSID را فعال کنید.در نهایت بر روی Apply کلیک کنید.

مخفی کردن مودم وایرلس ZYXEL

مخفی کردن مودم وایرلس ZYXEL

آموزش مخفی کردن مودم های NETGEAR

ابتدا مرورگر را اجرا کنید و در آدرس بار آن عبارت 192.168.1.1 و یا 192.168.0.1 را وارد کنید.

نام کاربری و رمز عبور را admin قرار دهید. اگر admin صحیح نبود در پشت مودم معمولا نام کاربری و رمز عبور پیشفرض نوشته شده است.

سپس از قسمت Basic بر روی Wireless کلیک کنید بعد تیک Enable SSID Broadcast را بردارید.

مخفی کردن مودم وایرلس NETGEAR

مخفی کردن مودم وایرلس NETGEAR

آموزش مخفی کردن مودم های هوآوی Huawei

ابتدا مرورگر را اجرا کنید و در آدرس بار آن عبارت 192.168.1.1 را وارد کنید.

در صفحه لاگینی که برای شما باز می شود username را admin و password را برابر @Hua1234 قرار دهید. در صورتی که پسورد اشتباه بود از admin استفاده کرده یا رمز پیشفرض را در پشت مودم یا دفترچه راهنمای مودم پیدا کنید.

وارد قسمت WLAN مودم شده و بر روی WLAN Basic Settings کلیک کنید.

تیک SSID Broadcast را غیر فعال کنید.در نهایت بر روی Apply کلیک کنید.

ممکن است تنظیمات در مدلهای مختلف مودم متفاوت باشد. از تصاویر زیر هم میتوانید برای مخفی کردن مودم هوآوی استفاده کنید :

مخفی کردن مودم Huawei

مخفی کردن مودم Huawei

مخفی کردن مودم وایرلس Huawei

مخفی کردن مودم وایرلس Huawei

آموزش مخفی کردن مودم Netis

مرورگرتان را باز کرده و طبق تصویر زیر، در قسمت نوار آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ را بنویسید و Enter را فشار دهید.

باید نام کاربری (Username) و گذرواژه (Password) مودم خود را وارد کنید که به طور پیشفرض در مودم های netis، یوزر نیم و پسورد، بر خلاف سایر مودم ها که admin است، guest می باشد، در هر صورت غالبا در همه مودم ها این رمز زیر مودم و یا در دفترچه راهنما نوشته شده است.

در مرحله بعد به زبانه Setup مراجعه و از سمت چپ WLAN را انتخاب کنید.

در ادامه به ترتیب مراحل زیر را اجرا کنید:

  1. در قسمت سمت چپ وارد زیر منوی Advanced شوید.
  2. Authentication Type را بر روی open تنظیم کنید.
  3. و در نهایت Broadcast SSID را Disable کنید.

در نهایت چند ثانیه منتظر بمانید تا وایرلس شما ریستارت شود. از این به بعد اسم وای فای (SSID) شما پنهان و غیر قابل نمایش خواهد بود.

مخفی کردن مودم وایرلس Netis

مخفی کردن مودم وایرلس Netis

 

آموزش مخفی کردن مودم های ایرانسل

نحوه دسترسی به تنظیمات مودم های 4G و TD-LTE ایرانسل دقیقاً همانند دیگر مودم های عادی میباشند برای دسترسی به تنظیمات کافیست آدرس 192.168.1.1 یا آدرس 192.168.8.1 را در یکی از Web Browser های خود مثل Google Chrome یا Internet Explorer وارد کنید و پس از ظاهر شدن صفحه Login مودم در قسمت نام کاربری و رمز عبور کلمه admin را استفاده کنید.

توجه کنید معمولاً آدرس IP پیشفرض مودم های ۴ جی 192.168.1.1 میباشد اما آدرس IP پیشفرض مودم های TD-LTE یا 4.5 جی 192.168.8.1 است.

ابتدا بر روی Networking کلیک کرده و سپس از پنل سمت چپ بر روی WIFI کلیک کنید تا صفحه زیر باز شد. در بخش HideSSID مقدار Disable را به Enable تغییر دهید. و بر روی Apply کلیک کنید.

مخفی کردن مودم وایرلس ایرانسل

مخفی کردن مودم وایرلس ایرانسل

مطالب مرتبط

>