سامسونگ بزرگترین فروشنده گوشی در جهان شد

سامسونگ بزرگترین فروشنده گوشی در جهان شد
سامسونگ بزرگترین فروشنده گوشی در جهان شد

بی شک کمتر کسی است که با برند سامسونگ آشنا نباشد و تاکنون محصولات این کمپانی را به کار نگرفته باشد. براساس گزارش ها این کمپانی باری دیگر بزرگترین فروشنده گوشی در جهان شد. برای کسب جزئیات بیشتر با اعوجاج همراه باشید.

شرکت سامسونگ در سال‌های گذشته فراز و فرود زیادی نداشته و همواره در بین بزرگترین فروشندگان گوشی‌های هوشمند جای داشته است. اما این شرکت برای تصاحب جایگاه نخست، با شرکت‌هایی مانند اپل رقابت داشته و سرانجام موفق شده جایگاه اول را از شرکت اپل پس بگیرد. بخش بزرگی از سود سامسونگ در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی به دلیل فروش بسیار خوب میان‌رده‌های این شرکت و رشد فروش گوشی‌های پرچم‌دار این شرکت بوده است.

در گزارشی که چندی پیش منتشر شده بود به نظر می‌رسید شرکت‌های شیائومی و اپل در حال بلعیدن سهم سامسونگ از بازار گوشی‌های هوشمند هستند. همچنین در بین گوشی‌های پرفروش ماه اول سال 2021، سامسونگ تنها دو نماینده داشت و هیچ از گوشی‌های پرچم‌دار و حتی میان‌رده‌های گران‌تر این شرکت نتوانستند در بین 10 گوشی پرفروش ماه حاضر باشند.

با این وجود اما گزارشی که به تازگی منتشر شده و عملکرد فروش شرکت‌ها در بازه سه‌ماهه اول سال جاری را بررسی کرده نشان می‌دهد سامسونگ دوباره به جایگاه اول بزرگترین فروشندگان گوشی‌های هوشمند در جهان بازگشته است.

البته این به معنای افت فروش دیگر شرکت‌ها نیست و شرکت شیائومی در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی موفق شده رکورد بیشترین فروش گوشی‌های هوشمند خود در یک بازه سه‌ماهه را تجربه کند. در واقع شرکت شیائومی رشدی 62 درصدی را در فروش تجربه کرده که بسیار فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

در سه‌ماهه اول سال 2021 حدود 14 درصد خریداران، ترجیح دادند گوشی‌های این شرکت چینی را خریداری کنند و شیائومی موفق شد 49 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش برساند. این شرکت سومین فروشنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه اول سال 2021 بوده است.

موفقیت مجدد سامسونگ و پیشی گرفتن از اپل

سامسونگ بزرگترین فروشنده گوشی در جهان شد
سامسونگ بزرگترین فروشنده گوشی در جهان شد

جایگاه دوم نیز در اختیار شرکت اپل است و حدود 15 درصد گوشی‌های فروخته شده در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی، گوشی‌های آیفون بوده‌اند. این غول دنیای تکنولوژی حدود 52 میلیون دستگاه گوشی آیفون به فروش رسانده است. گفته می‌شود یکی از دلایل فروش بالای این نسل گوشی‌های آیفون مجهز بودن به تکنولوژی 5G و استقبال خوب در کشور چین بوده است.

جایگاه اول نیز در اختیار شرکت سامسونگ است. این شرکت توانسته بیش از یک پنجم گوشی‌های فروخته شده را به خود اختصاص دهد. هر چند این شرکت عملکرد خوبی داشته و 22 درصد گوشی‌های فروخته شده گوشی‌های این شرکت بوده اند اما با توجه به رشد بسیار خوب شرکت شیائومی، ممکن است در آینده‌ای نزدیک شیائومی سرانجام موفق شود جایگاه سامسونگ را به دست آورد و یا اپل بتواند جایگاه خود را پس بگیرد.

سامسونگ حدود 76 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسانده است. سری گلکسی S21 در مقایسه با نسل قبل فروش بسیار بهتری داشته و فروش‌ خوب میان‌رده‌های این شرکت نیز نقش مهمی در بهتر شدن آمار فروش این شرکت داشته است.

در جایگاه‌های چهارم و پنجم نیز شرکت‌های اوپو و ویوو قرار گرفته‌اند. شرکت اوپو 11 و شرکت ویوو 10 درصد از گوشی‌های فروخته شده را به خود اختصاص داده است. دیگر شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند نیز حدود 28 درصد گوشی‌های فروخته شده را به خود اختصاص داده‌اند. شرکت‌های چینی مانند اوپو و ویوو، توانسته اند سهم بیشتری از بازار را به دست آورند که یکی از دلایل آن افت شرکت هواوی پس از تحریم‌های ایالات متحده است.

با وجود بروز همه‌گیری ویروس کرونا در جهان و مشکلات شدید اقتصادی، اما فروش گوشی‌های هوشمند در مقایسه با بازه مشابه در سال گذشته رشدی 27 درصدی داشته و در این سه ماه حدود 347 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسیده است.

منبع:

مطالب مرتبط

>