راهنمای بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

راهنمای بازی Ratchet and Clank: Rift Apart
راهنمای بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

جدیدترین انحصاری پلی استیشن 5 از سری رچت و کلنک به تازگی منتشر شده است. اگر با این سری آشنا نیستید، پیشنهاد می شود در ادامه با راهنمای بازی Ratchet and Clank: Rift Apart همراه ما باشید.

مانند نسخه های قبلی خود، Ratchet and Clank: Rift Apart یک بازی کاملاً خطی است اما اغلب اوقات، بیشتر از آنچه انتظار دارید جهان باز می شود. مناطق خاصی از بازی سندباکس هستند که به شما آزادی می دهند در مکانی که می خواهید گشت و گذار کنید و اگرچه بعضی از افراد وسوسه می شوند که به داستان اصلی پایبند باشند، اما توصیه ما این است که این کار را نکنید. محتوای جانبی در این مناطق عالی است، بنابراین قطعاً توصیه می کنیم در این مناطق باز برای دیدن منظره ها، جمع آوری آیتم ها، تهیه راریتاریوم و انجام سایر فعالیت های اختیاری، کاوش در این مناطق جهان باز را امتحان کنید.

موارد مختلفی برای جمع آوری در بازی وجود دارد. مقدار زیادی gold bolt، قطعه های مختلف زره، spybots که در مورد مناطق مختلف بازی به شما جزئیات ارائه می دهند و موارد ضبط شده که به شما داستان های مختلفی را بازگو می کنند. البته Raritarium که برای به روزرسانی سلاح ها مورد نیاز است نیز بسیار مهم است. مراقب همه این موارد باشید اما به طور خاص اسپای بات ها را جمع آوری کنید و یک سلاح ویژه و منحصر به فرد را که نمی خواهید از دست بدهید باز خواهید کرد.

اغلب هنگام کاوش در جهان و درهم شکستن انبوهی از دشمنان، با شکاف های ابعادی روبرو خواهید شد که منجر به ابعاد جیبی گونه می شوند. این مناطق کوچک معمولا با چالش هایی پلتفرمینگ و با قطعات زره به شما پاداش می دهند، بنابراین مطمئن شوید که آن ها را هر بار که می بینید به کار گیرید. اگرچه فراموش کردن بیشتر این شکاف ها به سختی ممکن است، اما بعضی از آن ها از مسیر اصلی دور شده اند، بنابراین تا آن جا که ممکن است محیط اطراف خود را کاوش و بررسی کنید.

راهنمای بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

بخش زره در Ratchet and Clank کمی متفاوت عمل می کند: جدا از چیزی که انتظار دارید. هنگامی که تصمیم می گیرید کدام قطعات زره را مجهز کنید، به خاطر داشته باشید که همه این قطعات در نهایت تزئینی هستند. در حالی که هر قطعه زرهی بدست آمده به شما قدرت های خاصی می دهد مانند کاهش آسیب از یک نوع خاص از دشمن اما این دسته از قدرت ها صرف نظر از اینکه آن قطعه را بپوشید یا نه، اعمال می شوند. به طور خلاصه، شما از هر زره ای که دوست دارید استفاده کنید و نگران کم شدن قدرتتان نباشید زیرا به صورت خودکار از قبل اعمال شده است.

کمی که در دنیای Rift Apart راهی شوید، اگر به Scrarstu برسید، به صحنه به صحنه گلادیاتورها دسترسی پیدا خواهید کرد. توصیه ما این است کاملاً از آن استفاده کنید. چالش های موجود در این عرصه نه تنها یک مزیت جذاب برای بازی است ، بلکه پاداش های بزرگی مانند راریتاریوم و موارد دیگری که در ابتدای مقاله ذکر کردیم را در اختیار شما قرار می دهد. جام های مختلف این Arena ها در نقاط مختلف داستان باز می شوند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که این چالش ها را فراموش نکنید.

اگر قبلاً Ratchet و Clank را بازی کرده اید، مکانیک پیشرفت در بازی Rift Apart برای شما آشنا خواهد بود، اما این هنوز هم توصیه مهمی برای تازه واردان است. اصولاً هرچه بیشتر از سلاح استفاده کنید، سطح آن بالاتر می رود و هرچه سطح آن بالاتر برود، ارتقای بیشتری برای خرید با Raritarium در دسترس قرار می گیرد. بنابراین توصیه ساده ما این استکه اگر سلاحی را دوست دارید، به استفاده از آن ادامه دهید. با رسیدن به سطح 5، سلاح ها نیز به نسخه های قدرتمندتری از خود تبدیل می شوند، بنابراین قطعاً استفاده از سلاح هایی که دوست دارید و مفید به نظر می رسد نتیجه خوبی خواهد داشت.

Ratchet and Clank: Rift Apart دیگر فقط مربوط به Ratchet نیست و Rivet نیز به این نمایش پیوسته است و او در اصل مالک نیمی از بازی است. اما حتی اگر شما اغلب می خواهید بین دو لومباکس جابجا شوید، لازم نیست نگران باشید که باید اسلحه های خود را دو بار ارتقا دهید، یکبار برای هر کدام کافی است. در واقع پیشرفت و ارتقا در هر دو کاراکتر به اشتراک گذاشته می شود. حتی مهمات و آیتم های قابل جمع آوری و هر چیز دیگری که مربوط به گیم پلی باشد توسط Ratchet و Rivet به اشتراک گذاشته خواهد شد.

گیم پلی بازی Rift apart

Ratchet and Clank: Rift Apart آرسنال وسیع و متنوعی از سلاح ها را دارا است و گرچه هر بازیکن سلیقه های مختلفی خواهد داشت، اما ما نکاتی را برای سلاح های خاص به اشتراک می گذاریم. به عنوان مثال، Topiary Sprinkler ابزاری عالی است. دشمنان شما را به گیاهان تبدیل می کند و تا زمانی که آن ها به حالت اصلی برگردند، نه تنها کاملاً بی حرکت هستند، بلکه خسارت بیشتری نیز متحمل می شوند. همچنین می توانید سلاح را ارتقا دهید تا خساراتی که می زنند، مدت زمان برگشت به حالت اصلی دشمنان یا حتی منطقه ای که سلاح پوشش می دهد را افزایش دهید. Topiary Sprinkler هنگامی که گروه های بزرگی از دشمنان را درگیر می کنید یا با باس فایت ها می جنگید، می تواند بسیار مفید باشد. ترکیب آن با نارنجک از Shatterbomb یا موشک از Warmonger نیز کاملاً موثر است.

ما قبلاً در مورد مراحل جانبی و فعالیت های اختیاری صحبت کردیم، اما این ها همیشه بلافاصله ظاهر نمی شوند. اغلب اوقات ، پس از پایان مراحل اصلی در مناطق، مراحل جانبی در یک سیاره خاص در دسترس خواهند بود. بنابراین شانس زیادی وجود دارد که حتی آن ها را متوجه نشوید و فقط به فضاپیمای خود بروید تا به مرحله اصلی بعدی بروید. توصیه ما این است که قبل از عزیمت از منطقه، نقشه خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچگونه مارحل جانبی را از دست نداده اید یا اینکه هر زمان که وارد وسیله نقلیه شدید، لیست سیارات خود را بررسی کنید.

منبع:

مطالب مرتبط

>