بهترین برنامه‌های کمیک خوان روی ایپد

بهترین برنامه‌های کمیک خوان روی ایپد
بهترین برنامه‌های کمیک خوان روی ایپد

اگر دنبال بهترین برنامه‌های کمیک خوان روی ایپد می‌گردید، جای درستی را انتخاب کرده‌اید! این لیست شامل بهترین برنامه‌ها برای خواندن کمیک روی ایپد است که هم فایل‌های با فرمتCBR  و هم CBZ را پوشش می‌دهد.

یکی از بهترین راه‌های استفاده از ایپد، استفاده از آن به عنوان کمیک خوان دیجیتال است. همانقدر که خواندن کمیک چاپی لذتبخش است، خواندنش روی iOS و آیپد نیز همان حس را به همراه دارد.

نگاهی  به بهترین برنامه‌های کمیک خوان روی ایپد می‌اندازیم. فرقی ندارد دنبال بزرگترین فروشگاه کمیک باشید یا بخواهید از فرمت CBR  و  CBZاستفاده کنید. با این برنامه‌ها می‌توانید کمیک‌های خودتان را بخوانید یا کلکسیونی جدید بسازید.

بهترین برنامه‌های کمیک خوان روی ایپد برای CBR و CBZ

با توجه به این که شما در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالا از قبل تعدادی کمیک دیجیتال با فرمت CBR  و  CBZ دارید. و احتمالا به دنبال راهی برای خواندنشان روی ایپد هستید.

در اینجا با بهترین برنامه‌هایی که به شما اجازه می‌دهند فایل‌هایتان را باز کنید آشنا می‌شوید.

1-Chunky بهترین کمیک خوان رایگان

Chunky کمیک خوان ایپد

Chunky یکی از بهترین و محبوب‌ترین برنامه‌های کمیک خوان روی ایپد است. نصبش کاملا رایگان است و راه‌های متنوعی را برای وارد کردن مجموعه‌تان به برنامه پیشنهاد می‌دهد. نکته‌ی مثبت Chunky این است که به طور خودکار کمیک‌هایتان را ارتقا می‌دهد تا کیفیت تصاویر بالا برود. شما می‌توانید با فعال کردن Auto Contrast پنل‌های محو و تصاویر کمرنگ را اصلاح کنید.

Chunky با iCloud Drive, Dropbox, Google Drive و دیگر سرویس‌های فضای ابری هماهنگ می‌شود تا فایل‌های شما را اعم از CBR, CBZ, CBT یا PDF روی ایپد باز کند.

نسخه Pro امکان دسترسی به تم‌های رنگ مختلف و تنظیم خودکار صفحه را فراهم می‌کند. البته حتی بدون نسخه Pro هم Chunky همه‌ی نیازهای شما را برای خواندن کمیک روی ایپد برطرف می‌کند.

دانلود: Chunky برای ایپد (رایگان، خرید درون برنامه‌ای)

2- Panels:برنامه‌ای روان و هماهنگ با Cloud

Panels کمیک خوان اندروید

Panels یک کمیک خوان روان است که به اکانت گوگل شما وصل می‌شود تا پروسه‌ی خواندنتان را روی ایپد و ایفون هماهنگ کند. پرکاربردترین فرمت‌ها را پوشش می‌دهد و فایل‌های CBR,  CBZ, و  PDF را باز می‌کند. می‌توانید کمیک را به صورت عمودی، افقی یا پنل به پنل بخوانید.

ورژن رایگان Panels فقط اجازه‌ی وارد کردن فایل‌های iCloud را به شما می‌دهد. اما در نسخه‌ی Pro می‌توانید از دراپ باکس، گوگل درایو و وان درایو نیز استفاده کنید.

بدون نسخه‌ی Pro با وصل کردن ایپد به کامپیوتر از طریق Finder یا iTunes امکان انتقال فایل فراهم است.

دانلود: Panels برای ایپد (رایگان، خرید درون برنامه‌ای)

3- ComicFlow: بهترین گزینه برای کلکسیون‌های بزرگ

بهترین برنامه‌های کمیک خوان روی ایپد

ComicFlow روشی آسان، رایگان و اپن سورس برای خواندن کمیک‌هایتان روی ایپد فراهم می‌کند. با استفاده از این برنامه می‌توانید دستگاهتان را پر از فایل‌های CBR,  CBZ, و  PDFکنید. فقط آنها را در فولدر بریزید تا یک سری در نظر گرفته شوند. با وجودی که مرتب اپدیت نمی‌شود، برای خواندن CBR و CBZ بسیار مناسب است.

می توانید کمیک ها را از طریق Wi-Fi با استفاده از وب سرور یا WebDAV server منتقل کنید: فقط کافی است کمیک‌ها را در پنجره سرور بکشید و رها کنید و منتظر بمانید تا در کمیک خوان روی ایپد ظاهر شوند.

متاسفانه این قابلیت ComicFlow را فقط تا 50 بار می‌توانید استفاده کنید. بعد از آن باید به نسخه Pro ارتقا دهید. اما اگر قصد خرید ندارید، باز هم از طریق Finder و iTunes می‌توانید فایل‌ها را منتقل کنید.

به لطف تمرکز برنامه روی سادگی، هزاران کمیک و صدها گیگابایت فایل را مدیریت می‌کند. معرفی همه قابلیت‌هایش برای لذت بردن از مجموعه کمیکتان خیلی طول می‎کشد.

دانلود:  ComicFlow برای ایپد (رایگان، خرید درون برنامه‌ای)

4- iComix: کمیک خوان هماهنگ با Cloud و CBR و CBZ

بهترین برنامه‌های کمیک خوان روی ایپد

مثل ComicFlow ، iComix یک CBR و CBZ خوان برای ایپد است. تاکیدش روی سادگی است. تم تاریک و روشن دارد، با چند قابلیت مدیریت کتابخانه.

امکان انتقال از طریق وب سرور ندارد اما با اتصال به دراپ باکس، گوگل درایو، وان درایو یا Box می‌توانید کمیک‌ها را وارد کنید. اگر این روش‌ها را دوست نداشتید، می‌توانید از طریق iTunes یا Finder فایل‌ها را مستقیم از کامپیوتر منتقل کنید.

از آنجایی که iComix فقط CBR و CBZ باز می‌کند، سازگارترین کمیک خوان برای ایپد نیست. اما به هرحال غالب کمیک‌های دیجیتال در قالب همین دو فرمت هستند.

دانلود: iComix برای ایپد (رایگان)

5- comiXology

بهترین برنامه‌های کمیک خوان‌ روی ایپد

comiXology متعلق به امازون است و یکی از بهترین برنامه‌های کمیک خوان‌ روی ایپد است. با این برنامه به کمیک‌های مارول، دی سی، Image Comics, IDW, Dark Horse و بسیاری دیگر دسترسی دارید. البته ممکن است تا چند ماه بعد از توزیع نسخه‌ی فیزیکی، نسخه‌ی دیجیتال در دسترس نباشد.

همچنین برای خواندن کمیک روی مک، ایفون و ایپد می‌توانید comiXology را نصب کنید.         

هماهنگ کردن کلکسیون دیجیتالی کمیک‌هایتان روی دستگاه‌های مختلف کار ساده‌ای است. تنها مشکل این است که نمی‌توانید کمیک‌ها را از طریق خود برنامه خریداری کنید. باید آن‌ها را به لیست خریدتان اضافه کنید و سپس از طریق سایت comiXology اقدام به خرید نمایید.

دانلود: comiXology برای ایپد (رایگان، خرید درون برنامه‌ای)

6- Madefire Comics: کمیک و کتاب‌های متحرک را کشف کنید

بهترین برنامه‌های کمیک خوان‌ روی ایپد

یک فروشگاه دیگر کمیک دیجیتال Madefire است که دسترسی به DC, IDW, Dark Horse, Oni Press و بسیاری نشرهای دیگر را فراهم می‌کند. جذاب‌ترین قابلیت کمیک خوان دیجیتال Madefire تجربه‌ی کتاب‌خوانی با کتاب‌های متحرک است. با این قابلیت همزمان از تمام مزایای ایپد برای زنده کردن کمیک با تعامل، صدا و انیمیشن بهره مند می‌شوید.

می توانید مطالب رایگان زیادی را از جمله کمیک‌های Blizzard ، DC و IDW از ساید بار پیدا کنید. اما علاوه بر این می توانید مجموعه های شناخته شده و تک جلدی را خریداری کنید تا ساختن کلکسیونتان را آغاز کنید.

دانلود: Madefire برای ایپد (رایگان، خرید درون برنامه‌ای)

7- ناشران کمیک؛ مارول، دی سی و دیگران

بهترین برنامه‌های کمیک خوان‌ روی ایپد

بیشتر ناشران اصلی برنامه‌های انحصاری خود را برای خواندن کمیک در ایپد ارائه می‌دهند. بسیاری از این برنامه‌ها کمیک خوان‌های قوی با قابلیت فروشگاه داخلی برای خرید کمیک هستند.

با این حال شما معمولاً گزینه‌های مدیریت کتابخانه‌ی خود را لازم ندارید چرا که  ناشر تمام کمیک‌ها را برای شما مرتب می‌کند.

می‌توانید برنامه‌های DC ، Marvel ، Image ، Dark Horse و IDW را دریافت کنید. جای تعجب نیست که برنامه‌ی مارول یکی از محبوب ترین هاست. همچنین می‌توانید در سرویس اشتراك Marvel ثبت نام كنید كه دسترسی فوری به ده‌ها هزار كمیک را برای شما فراهم می‌کند چرا که برنامه‌ی جداگانه‌ای برای آن وجود دارد.

اگر فقط کمیک‌های یک ناشر خاص را می‌خوانید، احتمالاً از استفاده از برنامه‌ی اختصاصی آن غافل می شوید. حتی ممکن است با مشکلات خاصی روبرو شوید که همه جا وجود ندارد. اما اکثر مردم این محدودیت را نمی‌پسندند زیرا این به معنای تقسیم کلکسیون کمیک شما در طیف وسیعی از برنامه‌های مختلف است.

اگر کمیک‌های ناشران مختلف را می‌خوانید یا باید کلکسیون فایل‌های CBR یا CBZ را برای استفاده از یکی از بهترین برنامه‌های کمیک خوان‌ روی ایپد که در بالا نام برده شدند ایجاد کنید. یا به جای آن به سراغ خرید از یک فروشگاه شخص ثالث مانند comiXology بروید.

دانلود: Marvel Comics برای ایپد (رایگان، خرید درون برنامه‌ای)

دانلود: DC Universe Infinite برای ایپد (رایگان، خرید درون برنامه‌ای)

کجا کمیک‌ها را رایگان و آنلاین بخوانید؟

حالا که بهترین برنامه‌های کمیک خوان روی ایپد را می‌شناسید، احتمالا دنبال گسترش کلکسیون کمیک‌های CBR و CBZ می‌روید.

خبر خوش! سایت‌های بسیاری برای خواندن آنلاین و رایگان کمیک وجود دارد. این سایت‌‌ها شامل هدایای نشرهای بزرگ و معروف تا کلاسیک‌هایی که امروزه متعلق به فضای عمومی هستند می‌شوند. به هر حال چیزهای زیادی برای سرگرم کردنتان دارند.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *