نگاهی به کنسول Steam Deck

نگاهی به کنسول Steam Deck
نگاهی به کنسول Steam Deck

در این مقاله نگاهی به کنسول Steam Deck ساخته کمپانی ولو خواهیم انداخت. کنسول دستی که پتانسیل های زیادی برای موفقیت دارد.

Valve برای مدت طولانی غول صنعت بازی بوده است و مطمئناً بازی هایی مانند Half-Life ، Portal و Left 4 Dead در این امر نقش داشته اند ، اما بدون شک مهمترین موفقیت آن ها Steam بوده است. پلتفرم دیجیتالی که تا مدت ها مترادف بازی های رایانه ای بوده است و اکنون که آنها Steam Deck را معرفی کرده اند، یک کنسول بازی دستی که به نظر می رسد نسخه Switch خود Valve است. هیجان زیادی در اطراف محصول وجود دارد. از زمان اعلام اخیر دستگاه اطلاعات زیادی در مورد آن آشکار شده است و در این جا به مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

پلتفرم روی کنسول نسخه بهبود یافته ای از استیم بوده که برای این کنسول دستی با تغییراتی قرار داده شده است و هر بازی که شما در اکانت استیم خود در پی سی داشته باشید برروی این کنسول بدون هیچ پورتی اجرا خواهد شد. وضوح تصویر 1280 در 800 با نسبت تصویر 16:10 است. در همین حال ، صفحه نمایش خود LCD و اندازه 7 اینچ ، تقریباً مشابه Switch OLED آینده است (و به نوبه خود بزرگتر از سوئیچ اصلی یا Switch Lite). این صفحه نمایش همچنین 60 هرتز است ، البته یک صفحه لمسی است و دارای سنسورهای نور محیط برای تشخیص و تنظیم نور پس زمینه است.

نگاهی به کنسول Steam Deck

Deck Steam دارای سه نسخه است که هر کدام دارای حافظه داخلی متفاوتی هستند. یکی دارای 64 گیگابایت حافظه داخلی ، یکی دارای 256 گیگابایت حافظه داخلی و سومین و آخرین آن 512 گیگابایت خواهد بود. البته ، همانطور که انتظار دارید ، Steam Deck دارای یک اسلات کارت SD نیز می باشد ، بنابراین می توانید با اتصال ساده یک کارت SD خارجی ، میزان ذخیره سازی آن را تا آنجا که می خواهید افزایش دهید. البته این نسخه ها تفاوت هایی نیز دارند و نسخه 512 ویژگی های بهبودیافته بیشتری خواهد داشت.

عمر باتری یکی از جنبه های مهم هر دستگاه دستی است و حداقل در این قسمت ، Steam Deck کمی ضعیف به نظر می رسد. Valve می گوید عمر واقعی باتری دستگاه بر اساس میزان استفاده و بازی هایی که در حال انجام آن هستید متفاوت است ، اما محدوده کلی 2-8 ساعت است. همچنین کنسول همانند وسییچ دارای یک داک است که می توانید با آن کنسول را به نمایشگر بزرگتری متصل کنید. چیزهای زیادی در مورد آن گفته نشده و حتی نمی دانیم که همراه کنسول خواهد بود یا به صورت جداگانه قرار است توسط ولو فروخته شود. از آنجایی که کنسول نیز از بلوتوث پشتیبانی می کند تجهیزات جانبی زیادی را نیز می توانید به آن متصل کنید.

Valve دستگاه Steam را به عنوان یک کنسول بازی دستی می فروشد اما این بدان معنا نیست که فقط برای بازی خوب است. به گفته آن ها ، تقریباً می تواند هر کاری را که یک کامپیوتر می تواند انجام دهد، انجام دهد. این بدان معناست که می توانید سایر نرم افزارها و برنامه های رایانه ای را بارگیری و استفاده کنید ، ویدئوها را تماشا و پخش کنید ، در اینترنت جستجو کنید و حتی فروشگاه های بازی دیگر را بارگیری کنید. در نهایت گفته شده که این کنسول در ماه دسامبر در مناطق محدودی منتشر خواهد شد و برای انتشار در مناطق دیگر فعلا زمان دقیقی مشخص نشده است.

منبع:

مطالب مرتبط

>