اپل برای تولید آیفون 13 زنجیره تامین خود را تقویت می کند

اپل برای تولید آیفون 13 زنجیره تامین خود را تقویت می کند
اپل برای تولید آیفون 13 زنجیره تامین خود را تقویت می کند

اپل هر سال نسل جدیدی از گوشی های هوشمند خود را در قالب آیفون راهی بازار می کند. برای سال جاری سری آیفون 13 از راه خواهند رسید. با اعوجاج همراه باشید.

تا یکی دو ماه دیگر ، اپل سری آیفون 13 را عرضه می کند که اکنون در حال تولید انبوه است. انتظار می رود تولید امسال به 95 میلیون دستگاه برسد که از آیفون 12 سال گذشته فراتر رفته است. اگرچه در سال های اخیر شایعاتی مبنی بر خروج زنجیره صنعتی اپل از چین وجود داشته است ، اما در واقع اینطور نیست. در عوض ، اپل محصولات “ساخت چین” خود را تقویت می کند. شرکت های چینی بیشتری به زنجیره تامین آیفون اپل می پیوندند ، از جمله آیفون 13.

از نظر OEM ها ، اپل عمدتا بر Foxconn ، Pegatron و Wistron تکیه کرده است. با این حال ، برای اولین بار در سال جاری ، Luxshare Technology به زنجیره تامین اپل ملحق می شود. اگرچه اولین قرارداد تنها بخش کوچکی از سفارشات را دریافت می کند ، اما Luxshare می تواند محصولات گران قیمت را دریافت کند. این شرکت سفارشات iPhone 13 Pro را دریافت می کند و حجم کلی سفارشات آن به ده ها میلیون نفر می رسد. بر اساس گزارشات ، Luxshare در سال 2023 از Pegatron پیشی می گیرد و به دومین کارخانه بزرگ نسل آیفون تبدیل می شود. البته بعد از فاکس کان دوم خواهد بود.

از نظر قطعات و اجزا ، زنجیره تامین آیفون 13 نیز تغییرات جدیدی خواهد داشت. فناوری لنز عمدتا پوشش های شیشه ای را تامین می کند ، با این حال ، برای اولین بار ، امسال ریخته گری فلز را عرضه می کند. Sunny ، بزرگترین شرکت ماژول های نوری در چین ، این بار نیز وارد زنجیره تامین iPhone می شود. قبل از آن ، اپل تنها تامین کننده ماژول های لنز از Largan در طرف دیگر بود.

اپل برای تولید آیفون 13 زنجیره تامین خود را تقویت می کند

آیفون 13 اپل مشکلی در عرضه نخواهد داشت

از نظر پنل های صفحه نمایش ، شایعات زیادی مبنی بر ورود BOE به زنجیره تامین آیفون 13 وجود دارد. با این حال ، هیچ شواهد واقعی در این مورد وجود ندارد و باید منتظر برخی اطلاعات رسمی باشیم. با این وجود ، BOE یکی از تامین کنندگان صفحه نمایش اپل برای رایانه های iPad و Mac است. با بهبود ظرفیت و فناوری تولید ، BOE به احتمال زیاد دیر یا زود وارد زنجیره تامین iPhone می شود.

براساس آخرین گزارش ، شرکت های چینی بیش از گذشته در زنجیره تامین اپل قرار دارند. با توجه به فهرست 200 مورد از بزرگترین منابع مورد نیاز اپل در سال 2020 ، 12 از 34 شرکت جدید شرکت های چینی هستند.

اگر طرفدار اپل هستید و از چین متنفر هستید ، لطفاً بدانید که آیفون دوست داشتنی شما بیشتر از همیشه “چینی” می شود. در واقع ، آیفونی که در دست دارید در حال حاضر حداقل یک قطعه از چین دارد. علاوه بر این ، احتمال زیادی وجود دارد که آیفون مورد استفاده شما در چین مونتاژ شود. بدیهی است که iPhone نمی تواند به افزایش قیمت خود ادامه دهد. اپل در حال حاضر نیاز بیشتری به تامین کنندگان چینی می بیند.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *