بررسی بازی Alan Wake Remastered

بررسی بازی Alan Wake Remastered
بررسی بازی Alan Wake Remastered

الن ویک یکی از عناوین متفاوت استودیوی رمدی است که سال ها پیش تحسین گیمرها و منتقدین را بدست آورد. حال نسخه ریمستر آن به تازگی منتشر شده است. در ادامه به بررسی بازی Alan Wake Remastered خواهیم پرداخت.

ویک نویسنده موفقی است که به خاطر آثار ترسناک و هیجان انگیزش شهرت دارد. او همچنین دارای نقص های شخصیتی است که با وجود تاریکی درونی که او را به طور حرفه ای در کارش بالا می برد، شخصیت او را به سمت پایین می کشاند. زمانی که آلن ویک خود را در میان محاصره شدید مشکلات نویسندگی و در آستانه بحران هویت می بیند، همسرش آلیس ، او را از مشکلاتش دور کرده و به یک شهر کوچک عجیب و غریب می برد. شهر با نام آبشارهای روشن، در تپه های جنگلی واشنگتن قرار گرفته است. هر چند به محض ورود به شهر اتفاقات ترسناک و عجیبی در جریان است. علاوه بر این، به نظر می رسد که آخرین نسخه داستان ناتمام آلن، تبدیل به کاتالیزور شده، زیرا رویدادهایی که او حتی پیش نویس آن را به پایان نرسانده است، درست در مقابل چشمان او در برایت فالز زنده می شوند و باید در این راه همسر خود را پیدا کند.

با وجود چند مشکل، مبارزات در آلن ویک هنوز با موفقیت مرز بین وحشت و اکشن را به خوبی رعایت می کند، بنابراین طرفداران هر دو ژانر جدید و قدیمیاحتمالاً از لحظه به لحظه آن لذت خواهند برد. نسخه جدید در سیستم های جدید بسیار بهتر اجرا می شود، که حرکات شخصیت در لحظات استرس زای بازی را بسیار روان تر می کند. استفاده مناسب از بازخوردهای لمسی DualSense و محرک های سازگار نیز کمی ادویه نسل فعلی را به مبارزات آن می افزاید. هرچند آلن علاوه بر مبارزه، صفحاتی را از داستان خود و سایر موارد جمع آوری می کند و همچنین با گروهی عجیب و غریب از شهرک های شهر برایت فالز صحبت می کند. همه آن ها به طور پیوسته داستان را روایت می کنند و به او می گویند که کجا باید برود تا در نهایت همسرش را نجات دهد.

بررسی بازی Alan Wake Remastered

جلوه های بصری آلن ویک در این ریمستر قابل توجه است. رنگ های آبی و خاکستری که بازی اصلی را تعریف می کردند در اینجا حتی بیشتر نمایان می شوند و با الگوهای شخصیتی تقویت شده و اثرات اتمسفر بازی را بیشتر می کنند. سایه ها پویاتر هستند و تقریباً همه چیز دارای جزئیات بیشتری است ، بنابراین Alan Wake Remastered فقط یک آپدیت ساده از بازی اصلی نیست. در حالی که نسخه PS4 با رزولوشن 1080p و 30 فریم در ثانیه اجرا می شود، PS4 Pro و PS5 هر دو به ترتیب 60 فریم در وضوح های 1080p و 4k ارائه می دهند.

به نظر می رسد طراحی صدا عمدتا برای ریمستر دست نخورده گذاشته شده است و احتمالاً بهترین تصمیم بوده است. صداگذاری و موسیقی همانطور که در نسخه قبلی بسیار عالی بودند در اینجا نیز هستند و درست مانند همیشه در جای خود قرار می گیرند. بنابراین هیچ شکایتی در این بخش وجود ندارد.

منبع:

مطالب مرتبط

>