اطلاعات جدید Steam Deck

اطلاعات جدید Steam Deck
اطلاعات جدید Steam Deck

به تازگی اخبار جدیدی در مورد کنسول دستی استیم منتشر شده است. با ما و اطلاعات جدید Steam Deck همراه باشید.

اولین خبر چندان غافلگیر کننده نیست. Steam Deck از GPU خارجی پشتیبانی نمی کند. اتصال GPU خارجی به کنسول نیاز به پورت Thunderbolt 3 دارد که دستگاه Valve آن را ندارد. این دستگاه دستی دارای یک APU سفارشی است که باید به اندازه کافی برای اجرای اکثر بازی ها با رزولوشن 720p و فریم 30 قدرت داشته باشد. Valve ادعا می کند که بازی خاصی پیدا نکرده است که روی Steam Deck اجرا نشود، اگرچه این ادعا هنوز توسط طرفداران تأیید نشده است.

Steam Deck همچنین دارای قابلیت haptics روی کنترلر خواهد بود. Valve فاش کرد که Steam Deck دارای دو موتور LRA ، یک موتور در زیر هر ترک پد است. Haptics باید برای بازخورد در بازی و استفاده عمومی عالی باشد و این ویژگی را به یک ویژگی خوب تبدیل کند. با این حال ، طرفداران باید آگاه باشند که haptics در این کنسول دستی معمولی خواهد بود ، بنابراین انتظار هپتیک های DualSense سونی را نداشته باشید.

اطلاعات جدید Steam Deck

Steam Deck می تواند از هدست PC VR پشتیبانی کند ، اما طرفداران باید توجه داشته باشند که این کنسول برای تجربه های VR بهینه نشده است. کسانی که هدست سازگار دارند ممکن است بتوانند از محتوا یا بازی های کمتری برخوردار شوند، اما Steam Deck به هیچ وجه نباید یک دستگاه آماده VR در نظر گرفته شود. استفاده از هدست VR به یک سیستم بسیار قوی با GPU نیاز دارد که بتواند فریم های پیوسته بالایی را ارائه دهد و Steam Deck به طور قابل ملاحظه ای در این زمینه کوتاهی می کند.

بدیهی است که Steam Deck از Steam بعنوان بستر مطلوب خود برای تجربه و خرید بازی های ویدئویی استفاده خواهد کرد. Steam Deck از چندین حساب Steam پشتیبانی می کند که از صفحه پروفایل مشابه PlayStation قابل انتخاب هستند. هر نمایه دارای فایل های ذخیره جداگانه و ذخیره ابری خواهد بود. این یک ویژگی عالی برای این کنسول محسوب می شود، زیرا اکثر طرفداران احتمالاً کنسول را با دوستان یا خانواده خود به اشتراک می گذارند و استفاده از چندین حساب کاربری بسیار عالی خواهد بود.

he Steam Deck یک دستگاه همیشه آنلاین نیست، به این معنی که کنسول برای عملکرد لازم نیست همیشه آنلاین باشد. البته ، بازی های آنلاین نیاز به اتصال به اینترنت و همچنین بارگیری و به روز رسانی بازی ها دارند ، اما بازی های آفلاین تک نفره را می توان بصورت آفلاین انجام داد. Valve همچنین تأیید کرده است که رابط کاربری Steam Deck جایگزین حالت Steam Big Picture در سایر سیستم عامل ها می شود. با این حال این فرآیند طی چندین به روزرسانی به صورت مرحله ای انجام می شود. علاوه بر این، Valve طول کابل شارژ را 1.5 متر قرار داده است که به نظر می رسد برای بیشتر موارد استفاده عالی باشد.

منبع:

مطالب مرتبط

>