روش هایی برای افزایش سرعت شارژ گوشی هوشمند

روش هایی برای افزایش سرعت شارژ گوشی هوشمند

مسئله شارژ سریع این روزها برای بیشتر دارندگان گوشی هوشمند رنج آور شده و شرکت های محدودی نیز سعی دارند به آن سرعت ببخشند. این موضوع آن قدر رنج آور بوده که بسیاری به دنبال گوشی هوشمندی با سرعت شارژ بالا هستند. زیرا این روزها گوشی های هوشمند سریع باتری و انرژی خود را از دست می دهند و بهترین راه درمان روشی برای افزایش سرعت شارژ است.

ما در این مطلب قصد داریم مواردی را به شما بیاموزیم که از طریق آن بتوانید سرعت شارژ تلفن هوشمند خود را افزایش دهید.

استفاده از شارژر اورجینال

روش هایی برای افزایش سرعت شارژ گوشی هوشمند

هرچند شارژر Mini USB اکنون به یک شارژر استاندارد تقریبا جهانی تبدیل شده، به این معنا نیست که هر شارژری مناسب گوشی هوشمند شماست. بهترین راه برای سریع تر شارژ شدن هوشمند، استفاده از برق شهری با شارژر مخصوص هوشمند است. البته این موضوع برای همه حالت ها صادق نیست. مثلا تنها به این دلیل که هوشمند شما از تکنولوژی شارژ سریع برخوردار است، به این معنا نیست که شارژر هوشمند شما از این تکنولوژی نهایت استفاده را می برد. اکنون LG G4 مجهز به سیستم شارژ سریع است، ولی شارژر همراه آن این قابلیت را پشتیبانی نمی کند.

شارژ کردن گوشی در حالت هواپیما

یکی دیگر از موارد مفیدی که کمک می کند تلفن هوشمند شما به سرعت شارژ شود، قرار دادن دستگاه در حالت هواپیما است. هر چقدر در زمان شارژ گوشی هوشمند شما کار بیشتری صورت دهد، زمان بیشتری برای شارژ آن لازم است. با بردن گوشی به حالت Airplane گوشی شما تمامی سرویس های ارتباطی را قطع می کند و در نتیجه شارژ هوشمند شما سریع تر خواهد بود.

خاموش کردن گوشی

یکی دیگر از روش های بسیار موثر خاموش کردن گوشی و شارژ آن است. این امر کمک خواهد کرد تا سریعتر گوشی خود را به شارژ کامل برسانید. زیرا هنگام خاموش بودن، عملا گوشی هیچ اتلاف انرژی نداشته و آماده است تا به سرعت انرژی را برای شارژ شدن جذب کند. بنابراین دیگر گزینه مناسب برای این مسئله، خاموش کردن دستگاه است.

کابل USB استاندارد و مطئنی به کارگیرید

روش هایی برای افزایش سرعت شارژ گوشی هوشمند

برای داشتن بهترین و سریع ترین شارژ سعی کنید، حتما از کابل USB ارائه شده همراه هوشمند خود استفاده کنید. اگر از یک کابل درجه دوم برای شارژ گوشی خود استفاده کنید، میزان انرژی لازم برای شارژ باتری به خوبی منتقل نمی شود و این امر منجر به شارژ آهسته هوشمند شما خواهد شد. بنابراین استفاده از یک کابل USB مطمئن و استاندارد هم می تواند مفید باشد.

کشیدن از برق در هنگام شارژ کامل

این یک اشتباه عمومی تقریبا برای همه کاربران است که حتی پس از شارژ گوشی تا مرز ۱۰۰ درصد، آن را به برق متصل نگاه می دارند. این امر منجر به آسیب دیدگی باتری در بلند مدت می شود. باتری آسیب دیده نیز قطعا میزان انرژی ذخیره شده کافی را در اختیار شما قرار نخواهد داد و همچنین به مرور زمان میزان شارژ لازم را دریافت نخواهد کرد. بنابراین سعی کنید پس از اتمام شارژ آن را به سرعت از برق خارج کنید و این موضوع می تواند کمک شایانی در جهت افزایش سرعت شارژ باشد.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *