چگونه بفهمیم چه کسانی ما را در اینستاگرام آنفالو کرده‌اند؟

آنفالو شدن در اینستاگرام
آنفالو شدن در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از پرکاربرترین شبکه‌های اجتماعی دنیا به شمار می‌رود و جذب فالوور‌های بیشتر برای همه‌ی کاربران آن خصوصا افراد مهم و مشهور از اهمیت زیادی برخوردار است. اما هیچ یک از کاربران آن از آنفالو شدن در اینستاگرام استقبال نمی‌کنند.

احتمالا شما هم بارها با این پرسش مواجه شدید که چگونه بفهمید چه کسی شما را آنفالو کرده است؟ اکثر ما تعداد فالوور‌هایمان را می‌دانیم بنابراین اگر یک روز متوجه شویم که تعدادش کم شده تلاش می‌کنیم بفهمیم چه کسی ما را آنفالو کرده است.

فهمیدن این موضوع و جستجو در میان لیست پر تعداد فالوور‌ها خیلی راه حلی مناسبی نیست؛ به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم به معرفی اپلیکیشن‌هایی بپردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید متوجه شوید که چه کسانی شما را آنفالو کرده‌اند.

تبلیغات

مشکلی که اپلیکیشن‌های شخص ثالث دارند

آنفالو شدن در اینستاگرام

آنفالو شدن در اینستاگرام

علی رغم این که استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث ساده‌ترین روش برای اطلاع از آنفالو شدن توسط دیگران به شمار می‌رود، اما مشکلاتی هم دارند چرا که اینستاگرام محدودیت‌های زیادی را روی API های خود اعمال می‌کند و این باعث می‌شود دست توسعه دهندگان نرم افزار‌های شخص ثالث بسته باشد.

به عنوان مثال همه‌ی این اپلیکیشن‌ها اطلاعات مربوط به آنفالو شدن در اینستاگرام را از زمانی به شما ارائه می‌دهند که اپلیکیشن را روی گوشی نصب کرده‌اید. در واقع اگر پیش از نصب اپلیکیشن یکی از فالوور‌هایتان را از دست داده باشید امکان ردیابی‌اش را نخواهید داشت.

اپلیکیشن‌های پیش رو همچنین مورد تایید اینستاگرام نیستند. یعنی ممکن است در صورت استفاده از آن‌ها امنیت حساب کاربری‌تان زیر سوال برود. همچنین هر لحظه ممکن است بسیاری از این نرم افزار‌ها کاربردشان را از دست بدهند.

دلیل این اتفاق آن است که اینستاگرام بارها در گذشته به طور ناگهانی تغییرات قابل توجهی در API های خود ایجاد کرده است. این موضوع ممکن است منجر به از کار افتادن اپلیکیشن‌های شخص ثالث شود.

مهم است که با دانش از ریسک‌ها و خطرات احتمالی، استفاده از این اپلیکیشن‌ها را شروع کنید. چند نمونه از بهترین اپلیکیشن‌های آنفالویاب را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

Followmeter

آنفالو شدن در اینستاگرام

آنفالو شدن در اینستاگرام

یکی از اپلیکیشن‌های مناسب برای یافتن کسانی که شما را آنفالو کرده‌اند Followmeter است. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده است و از طرفی رابط کاربری ساده‌ی آن به شما کمک می‌کند تا به سرعت به آن عادت کنید.

در این نرم افزار داشبوردی نمایش داده می‌شود که کسانی که شما را آنفالو کرده‌اند، فالوور‌های جدید، حساب‌های کاربری که شما فالو می‌کنید و آن‌ها شما را فالو نمی‌کنند و بالعکس را نمایش می‌دهد. برای دیدن کسانی که شما را آنفالو کرده‌اند می‌توانید روی تب Unfollowers بزنید.

در این تب شما لیستی از افرادی را مشاهده خواهید کرد که شما را آنفالو کرده‌اند. با زدن روی نام هرکدام از افراد می‌توانید وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. این نرم افزار رایگان است اما دارای نسخه‌ی پریمیوم هم هست.

در نسخه‌ی پریمیوم این نرم افزار می‌توانید فالوور‌های روح (کاربران غیر فعال یا ربات‌ها) را هم مشاهده کنید. برای استفاده از نسخه‌ی پریمیوم باید ۳.۹۹ دلار بپردازید. البته لازم به ذکر است که نسخه‌ی رایگان Followmeter هیچ محدودیتی در زمینه‌ی مشاهده‌ی کسانی که شما را انفالو کرده‌اند ندارد.

 • FollowMeter for Instagram
 • قیمت: رایگان دارای نسخه‌ی پریمیوم
 • سازنده: BeakerApps
 • سیستم عامل: اندروید و iOS
 • حجم: ۹.۱ / ۱۶.۳ مگابایت
 دانلود

Reports+

آنفالو شدن در اینستاگرام

آنفالو شدن در اینستاگرام

نرم افزار Reports کند تر از Followmeter است اما امنیت بیشتری دارد. همانطور که گفته شد این اپلیکیشن هم مانند Followmeter تنها از لحظه‌ی نصب شدن روی موبایل می‌تواند آنفالو شدن را به اطلاعتان برساند.

یکی از مزیت‌های این اپلیکیشن این است که می‌توانید از چند حساب کاربری اینستاگرام استفاده نمایید. لازم به ذکر است که Reports هم مانند بسیاری دیگر از اپلیکیشن‌های شخص ثالث ویژگی‌های زیادی دارد که باید برای استفاده از آن‌ها نسخه‌ی پریمیومش را خریداری کنید.

البته استفاده از ویژگی آنفالویاب این اپلیکیشن کاملا رایگان است.

Reports+ Followers Analytics for Instagram

 • Reports+ Followers Analytics for Instagram
 • قیمت: رایگان دارای نسخه‌ی پریمیوم
 • سازنده: MobileX Yazilim
 • سیستم عامل: اندروید و iOS
 • حجم: ۲۲ / ۸۷.۳ مگابایت
 دانلود

چند اپلیکیشن دیگر برای بررسی آنفالو شدن در اینستاگرام

به جز دو نرم افزاری که در بالا آن‌ها را معرفی کردیم، اپلیکیشن‌های دیگری برای بررسی آنفالو شدن در اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید. در ادامه لیستی از آن‌ها را مشاهده خواهید کرد.

البته توصیه می‌کنیم که اگر قصد استفاده از چنین برنامه‌هایی را دارید بهتر است از نرم افزار Reports و Followmeter استفاده کنید که به نظر می‌رسید امنیت بیشتری دارند.

 • Followers & Unfollowers برای اندروید (رایگان)
 • Follow Cop برای اندروید (رایگان)
 • Followers Tracker Pro برای iOS (رایگان)
 • Followers Track for Instagram برای iOS (رایگان)

چگونه آنفالوور هایتان را آنفالو کنید؟

آنفالو شدن در اینستاگرام

آنفالو شدن در اینستاگرام

اصطلاح فالوبک کردن به معنی پاسخ دادن به درخواست فالو شدن یکی از کاربران است. این روز‌ها فالوبک قانون نانوشته‌ی اینستاگرام محسوب می‌شود. حال این موضوع در زمینه‌ی آنفالو شدن هم وجود دارد؛ به همین دلیل ممکن است با اطلاع از این که یکی از افراد شما را آنفالو کرده است، شما هم بخواهید لطفش را پاسخ دهید.

شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن Cleaner for Instagram همه‌ی کسانی که شما را فالو نکرده‌اند اما شما آن‌ها را دنبال می‌کنید را به صورت خودکار آنفالو کنید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • با حساب اینستاگرام خود وارد Cleaner شوید.
 • از تب Following به مسیر Quick Select > Advanced Quick Select > Select non-followers بروید.
 • از میان انتخاب‌هایی که پیش رویتان قرار می‌گیرد آن‌هایی که می‌خواهید آنفالو کنید را انتخاب نمایید.
 • گزینه‌ی Lightning icon > Unfollow > Start Now را بزنید.

حالا اپلیکیشن Cleaner همه‌ی کار‌ها را انجام خواهد داد.

Cleaner for Instagram Unfollow, Block and Delete

 • Cleaner for Instagram Unfollow, Block and Delete
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای
 • سازنده: Robert Neagu
 • سیستم عامل: اندروید و iOS
 • حجم: ۱۳ / ۷.۷ مگابایت
 دانلود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *