اطلاعات زیادی از بازی Resident Evil 8 فاش شد

اطلاعات زیادی از بازی Resident Evil 8 فاش شد
اطلاعات زیادی از بازی Resident Evil 8 فاش شد

در طی چند ماه گذشته اخبار و اطلاعات زیادی از جدیدترین عنوان در دست ساخت شرکت کپکام (CapCom) یعنی Resident Evil 8 به بیرون درز کرده است. بدون در نظر گرفتن شایعه بودن یا نبودن این اطلاعات، این حجم از اخبار منتشر شده قبل از معرفی یک بازی ما را به یاد عناوین شرکت بازی‌سازی یوبی‌سافت (Ubisoft) می‌اندازد. تاکنون جزئیات بسیاری از محیط و داستان بازی Resident Evil 8 منتشر شده‌اند؛ از دشمنان آن گرفته تا شیوه‌ی روایت داستان بازی و جایی که این داستان اتفاق خواهد افتاد. حال به تازگی اخبار و اطلاعات زیادی از آخرین وضعیت ساخت و توسعه‌ی بازی به بیرون درز کرده است که برخی از آن‌ها برای طرفداران این سری بزرگ و محبوب جالب و شنیدنی خواهند بود.

ابتدا باید توجه داشته باشید که ممکن است برخی از جزئیات داستان و گیم‌پلی بازی برای شما اسپویل شود؛ بنابراین اگر تمایل به دانستن برخی نکات بازی Resident Evil 8 (حتی در حد شایعه‌ی تایید نشده) ندارید، از مطالعه‌ی ادامه‌ی متن خودداری ورزید.

پیش از این ادعا شده بود که فرقه‌های مذهبی و جادوگری در داستان بازی Resident Evil 8 نقش بسیار پررنگی خواهند داشت و ما برای اولین بار شاهد جزئیات بیشتری در مورد این گروه‌ها در بازی خواهیم بود. ظاهراً ویروس جدیدی که منتشر شده است برخی از هیولاها و ناهنجاری‌های جدید و منحصر به فردی را ایجاد می‌کند که تاکنون نظیر آن‌ها را در این سری ندیده‌ایم. با این حال یک فرقه‌ی بزرگ و قدرتمند در بازی وجود دارند که این مخلوقات عجیب را می‌پرستند و به نوعی تحت کنترل آن‌ها به سر می‌برند. ظاهراً در طول روایت داستان بازی شاهد برخی عناصر فوق طبیعی و جادویی خواهیم بود که در نهایت مشخص می‌شود همه‌ی این موارد ناشی از آلوده شدن به ویروس جدید منتشر شده بوده و در حقیقت نوعی توهم وحشتناک و دردآور به شمار می‌آید.

باید توجه داشت که تمام دشمنان درون بازی جدید نخواهند بود. سگ‌ها، گرگ‌ها و زامبی‌ها به مانند سایر نسخه‌های سری Resident Evil در این بازی حضور پررنگی خواهند داشت. همچنین دشمنان منحصر به فردی که تا حدودی شبیه به Licker هستند نیز در بازی پیدا خواهند شد. برخی از زامبی‌ها دارای زره و محافظ مخصوص خواهند بود و به سلاح‌های به مانند چاقو، چماق و شمشیر مجهز هستند. آن‌ها به صورت پررنگ و ویژه در بازی Resident Evil 8 حضور دارند و در مواقع خاصی به صورت ناگهانی بر سر راه بازی‌بازان سبز می‌شوند. بیشترین نقش‌ آن‌ها را هنگام حضور در یکی از قلعه‌های بزرگ و تاریک بازی شاهد خواهیم بود که با توجه به محیط و مهمات اندک، چالش‌های فراوانی را برای بازی‌بازان ایجاد خواهند کرد.

علاوه بر این قلعه‌ی بزرگ و تاریک، در اخبار منتشر شده به مکان‌های بیشتری از جمله جنگل‌ها و غار‌ها نیز اشاره شده است. بسیاری از این مکان‌ها درون بازی تاریک و یا بسیار کم نور خواهند بود و شما باید در این مواقع به چراغ قوه‌ی خود اتکا کنید. به نظر می‌رسد که مکانیسم استفاده از چراغ قوه یکی از موارد اصلی گیم‌پلی بازی را تشکیل دهد. طبق اطلاعات باتری این چراغ قوه به مرور زمان تمام می‌شود که البته در مواقعی می‌توانید آن را مجددا شارژ نمایید.

همچنین برخی از جزئیات داستانی جدید نیز از بازی Resident Evil 8 منتشر شده است. طبق این جزئیات یک شخصیت قابل بازی جدید به نام امیلی (Emily) نیز در کنار اتان (Ethan) به ماجراجویی می‌پردازد و در مواقعی به وی کمک خواهد کرد. امیلی یک دختر ۲۰ ساله است که به دنبال پدر خود می‌گردد. در بخشی از داستان بازی که در یک منطقه‌ی باز روایت می‌شود، امیلی به اتان کمک خواهد کرد که از دست برخی از دشمنان درون بازی فرار کنند و از آن‌جا به بعد متوجه خواهند شد که هرکدام دو هدف مجزا دارند اما مسیرشان به یک نقطه می‌رسد و باید با هم همکاری نمایند.

در میان اخبار منتشر شده در مورد جزئیات بازی Resident Evil 8 اشاراتی به شخصیت‌های منفی این بازی نیز شده است. الکس وسکر (Alex Wesker) مجددا در این نسخه باز خواهد گشت و به عنوان یک آنتاگونیست ثانویه به ایفای نقش خواهد پرداخت. آنتاگونیست اصلی بازی Resident Evil 8 شخصی مرموز و پیچیده به نام آلن آر (Alan R) خواهد بود که به تنهایی در یک قلعه‌ی بزرگ زندگی می‌کند. به نظر می‌رسد که این شخصیت مخوف یکی از اعضای عالی رتبه‌ی انجمن سری The Connections به حساب می‌آید.

به مانند همیشه باید این اطلاعات را در حد شایعه در نظر گرفت. ما باید همچنان منتظر انتشار اطلاعات رسمی از سوی شرکت کپکام باشیم. برخی از گزارش‌ها نشان می‌دهند که این شرکت به زودی به بیان اطلاعاتی در مورد بازی Resident Evil 8 خواهد پرداخت. همچنین شایعات منتشر شده اظهار می‌دارند که بازی Resident Evil 8 در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی به عنوان یک بازی بین نسلی عرضه خواهد شد و از قابلیت واقعیت مجازی برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ پشتیبانی خواهد کرد.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *