به دلیل وجود نقص، مرسدس بنز بیش از ۱ میلیون اتومبیل فروخته شده را فراخوان داد

فراخوان ۱.۲۹ میلیون مرسدس بنز
فراخوان ۱.۲۹ میلیون مرسدس بنز

شرکت دایلمر آمریکا، بیش از یک میلیون و دویست و نود هزار از خودروهای مرسدس بنز را که در طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ ساخته شده‌اند، به دلیل وجود نقص در سیستم نرم‌افزاری eCall خودکار، که در برخی از خودروها مشاهده شده‌اند، فراخواند. این شرکت نقص موجود را به رایگان برطرف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، شرکت دایلمر آمریکا، به دلیل نقص در عملکرد نرم‌افزار eCall موجود در خودروهای این شرکت، بیش از ۱.۲۹ میلیون اتومبیل را فرا خوانده است. گزارش خبرگزاری Car and Driver ادعا می‌کند که این نقص باعث می‌شود تا در هنگامی که اتومبیل تصادف می‌کند، نتواند موقعیت دقیق خودرو را اعلام کند. این اشکال ممکن است در نهایت، منجر به از دست دادن جان سرنشین یا سرنشین‌ها شود.

فراخوان ۱.۲۹ میلیون مرسدس بنز

طبق گزارش اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراهی در آمریکا، این فراخوان شامل وسایل نقلیه فروخته شده از سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ است. این لیست شامل CLA-Class, GLA-Class, GLE-Class, GLS-Class, SLC-Class, A-Class, GT-Class, C-Class, E-Class, S-Class, CLS-Class, SL-Class, B-Class, GLB-Class, GLC-Class و G-Class می‌شود.

به گفته مرسدس بنز، در حال حاضر هیچ گزارشی از خسارت مادی یا جراحت جسمی در نتیجه سوء عملکرد  این نرم‌افزار گزارش نشده است. این شرکت همچنین در حال کار بر روی به روزرسانی نرم افزار رایگان است که در OTA یا مرکز فروشندگان، عرضه می‌شود. فراخوان این خودروها برای انجام رفع نقص از ۶ آوریل (۱۶ فروردین ۱۴۰۰) آغاز می‌شود.

فراخوان ۱.۲۹ میلیون مرسدس بنز

مرسدس بنز گفت: «از کار افتادن موقتی منبع تغذیه ماژول ارتباطی به دلیل ضربه‌ای که به خاطر تصادف به آن وارد می‌شود، ممکن است منجر به عملکرد نادرست سیستم در تشخیص موقعیت خودرو در هنگام تماس اضطراری احتمالی شود … با این حال، سایر عملکردهای عملکرد تماس اضطراری خودکار و دستی کاملا فعال هستند.»

سال گذشته نیز در یک مقطعی، مرسدس بنز اروپا مجبور شد در مورد خرابی سیستم eCall خودکار خودروهای این شرکت تحقیق کند. در آن زمان هم تحقیقات نشان داد که سیستم eCall خودکار برخی از خودروها در چندین مورد مکان اشتباهی را برای ماشین گزارش می‌کرد.

فراخوان ۱.۲۹ میلیون مرسدس بنز

مرسدس بنز در قبال خودروهای خود بسیار خوب عمل می‌کند و محصولات آن در مناطق مختلف جهان وجود دارد. در حال حاضر، هیچ گونه اطلاعاتی در مورد جزئیات برنامه‌ی فراخوان در دسترس قرار ندارد.  با این حال، در هفته‌های آینده، انتظار داریم که اطلاعات بیشتری در مورد این فراخوان بدست آوریم.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *