راهنمای بازی Demon’s Souls

راهنمای بازی Demon’s Souls
راهنمای بازی Demon’s Souls

ریمیک بازی محبوب استودیو فرام سافتور یعنی Demon’s Souls را می‌توان مهم‌ترین بازی هنگام عرضه پلی‌استیشن ۵ و نسل نهم به صورت کلی در نظر گرفت. عنوان جدید بلوپوینت توانست در ساخت ریمیک این شاهکار کلاسیک موفق عمل کند و بازی را عرضه کند که کاملا در خور نسل جدید بود. همانطور که می‌دانید بازی دیمون سولز یکی از سخت‌ترین بازی‌های تاریخ محسوب می‌شود. در صورتی که تازه کار هستید با ما همراه باشید تا به نکات مهم این بازی بپردازیم.

VANGUARD

VANGUARD اولین باس فایت بازی محسوب می شود که کاملا آپشنال است. شما می توانید در همین ابتدای بازی در بخش راهنما کشته شوید و هیچ وقت به این باس نرسید و یا تلاش خود را بکنید و با شکست این باس فایت آیتم های ارزشمندی دریافت کنید. کشتن این باس فایت به شما به مانند رسم همیشگی سری، مقدار قابل توجهی روح، Grey Demon’s Soul و یک چک پوینت ارزشمند می دهد که شما را به راهی هدایت می کند که آیتم های ارزشمندی قرار گرفته است. البته که کشتن این باس حیاتی نیست اما در ابتدای بازی می تواند به شما کمک خوبی بکند.

PHALANX

فارغ از Vanguard، اولین باس فایت اصلی بازی PHALANX محسوب می شود. باس فایتی که ممکن است شما را اذیت کند اما باید نکته ای را مد نظر داشته باشید تا راحت تر با او مبارزه کنید. در این مبارزه شما تنها با باس فایت مبارزه نمی کنید بلکه تعدادی از موجودات کوچک تر نیز وجود دارند که کار را برای شما سخت می کنند و پیشنهاد می کنم که ابتدا این کوچک تر ها را نابود کنید. PHALANX بدون آن ها نمی تواند چندان از خود دفاع کند و خالی کردن نوار سلامتی اش در این زمان کار راحت تری است.

ROYALTY

یکی از سخت ترین تصمیماتی که در ابتدای دیمون سولز و به صورت کلی بازی های سولزبورن می توانید بگیرید، قطعا انتخاب کلاس شخصیتتان است. هیچ تصمیم اشتباهی در این زمینه وجود نخواهد داشت و همه کلاس ها در صورت یادگیری قابل اتکا هستند اما به صورت کلی بعضی از کلاس ها برای افراد تازه کار مناسب تر هستند. کلاس Royalty بدون شک یکی از بهترین ها برای شروع کار است. این کلاس برروی حمله های از راه دور و جادو متمرکز است که آن را به یکی از بهترین کلاس ها تبدیل کرده است.

TEMPLE KNIGHT

TEMPLE KNIGHT یکی دیگر از کلاس های برتر برای شروع افراد تازه کار است. این کلاس برروی مبارزات نزدیک متمرکز است. این کلاس دارای زره قدرتمند، نوار استامینای بالا و قدرت فیزیکی مناسبی است که به همراه توانایی در احیای سلامتی خود شما را در ابتدا یاری خواهد کرد. همچنین اگر طریقه بازی شما بیشتر به سمت احیای سلامتی (Self Healing) کشیده می شود یکی دیگر از گزینه هایی که می توانید انتخاب کنید قطعا Priest مناسبی است. هرچند کشیش ها در ابتدا در دیگر موارد ضعیف هستند اما اگر به جادو علاقه دارید از آن خوشتان خواهد آمد.

راهنمای بازی Demon’s Souls

WORLD TENDENCY

سیستم WORLD TENDENCY در بازی دیمون سولز یکی از المان های اصلی بازی است که به نوعی درجه سختی آن را مشخص می کند. هرچند که بازی به صورت کلی درجه سختی در منوی اولیه ندارد. هرچه رنگ این سیستم روشن تر باشد بازی به نوعی آسان تر می شود و طبیعتا تیره تر شدن آن کار را سخت خواهد کرد. کمک کردن به دیگر کاراکترها، کشتن باس ها و شکست invader ها آن را روشن تر می کند. در حالی که مردن زیاد و حمله به دیگر بازیکنان کار شما را سخت تر خواهند کرد. دیگر لازم به ذکر نیست که تازه واردان باید در این زمینه چگونه عمل کنند هر چند در این حالت روح و لوت کمتری پیدا خواهید کرد.

اگر می خواهید این سیستم همیشه در بهترین حالت خود باشد پیشنهاد می شود که در صورتی که تازه کار هستید بازی به صورت افلاین تجربه کنید. اگر آنلاین بازی کنید همیشه در خطر تهاجم و کشته شدن هستید. در حالت آفلاین ویژگی های نظیر کمک به دیگران و یا درخواست کمک از بقیه را از دست می دهید اما حداقل ایمن تر بازی می کنید.

نکته مهم دیگری که باید هنگام بازی Demon’s Souls به خاطر داشته باشید، خصوصاً اگر می خواهید World Tendency خود را تا حد ممکن به Pure White نزدیک نگه دارید حالت روح است.. هنگامی که در Soul Form بازی می کنید، از سلامتی کمتری نسبت به فرم انسانی خود برخوردار هستید، اما مردن در Soul Form هیچ تأثیر منفی بر روند جهانی ندارد. به همین ترتیب، مبتدیانی که می خواهند Tendency را به Pure White نزدیک کنند و بازی را کمی راحت تر نگه دارند، باید همیشه در Soul Form بازی کنند.

Soul Form البته معایبی هم دارد. به عنوان مثال ، همانطور که قبلا ذکر شد ، شما همیشه با کاهش نوار سلامتی در Soul Form بازی می کنید. به همین دلیل Cling Ring یک آیتم مهم است که باید مراقب آن باشید. در اوایل بازی در کاخ Boletarian ، حلقه Cling سلامتی فرم روح شما را افزایش می دهد. بنابراین مراقب این آیتم در بازی باشید و مطمئن شوید که آن را از دست نخواهید داد.

نکات مهم بازی Demon’s Souls

در انتهای راهنمای بازی Demon’s Souls به روح باس ها می رسیم. پس از کشتن هر باس روح به خصوص آن را دریاف می کنید. در حالی که شاید وسوسه شوید تا با خرج آن ها و به دست آوردن روح کاراکتر خود را قدرتمندتر کنید، اما باید مقداری محتاط تر باشید. این آیتم های ارزشمند برای ارتقای سلاح ها و جادوها بسیار قابل اتکا هستند. پس همیشه در استفاده از این روح ها عاقلانه عمل کنید.

بازی دیمون سولز با دیگر بازی های سری سولز تفاوت دارد. فقط زمانی از نکسوس خارج شوید که آیتم های مورد نیاز را به همراه داشته باشید و گرنه مجبور می شوید در طول راه آن ها را دراپ کنید تا فضا برای آیتم های جدید باز شود. بنابراین خوب فکر کنید که از هر آیتم چه مقدار می خواهید به همراه داشته باشید.

همه بازیکنان در بازی های مختلف تمایل زیادی به ور رفتن به NPC های درون بازی دارند اما در دیمون سولز این کار توصیه نمی شود. حمله به این کاراکترها حتی سهوا باعث حمله ور شدن آن ها خواهد شد و مجبور خواهید شد تا آن ها را بکشید. کشتن آن ها به معنی از دست رفتن آیتم هایی است که در حال حاضر و یا در ادامه بازی به شما تقبل خواهند کرد. بنابراین هنگام مشاهده آن ها آرامش خود را حفظ کنید.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *