هر آن چه از بازی Icarus می‌دانیم

هر آن چه از بازی Icarus می‌دانیم
هر آن چه از بازی Icarus می‌دانیم

بازی Icarus در سبک بقا و کوآپ است که در رویداد PC Gaming Show سال ۲۰۲۰ میلادی توسط استودیو Rocketwerkz معرفی شد. در این عنوان قرار است بازیکنان در دنیایی بیگانه قدم بگذارند و برای زنده ماندن تلاش کنند. در ادامه به هر آن چه از بازی Icarus می‌دانیم خواهیم پرداخت.

اولین موردی که قطعا برای شما مهم است، زمان انتشار بازی است. تاکنون جزئیات دقیقی از روز انتشار بازی منتشر نشده است اما این عنوان برای عرضه در سال ۲۰۲۱ میلادی برنامه ریزی شده است. این عرضه برای بازی Icarus تنها یک شروع خواهد بود و با توجه به این که بازی قرار است به صورت چپتر به چپتر عرضه شود، راه زیادی پیش روی آن خواهد بود. اولین چپتر بازی The First Cohort خواهد بود که بازیکنان را در یکی از نزدیک ترین زیستگاه های جهان به زمین قرار می دهد و به مرور شاهد مکان های بیگانه و خطرناک تری خواهیم بود.

سازنده بازی بیان کرده که بازی رایگان است و در صفحه استیم آن نیز این قضیه بیان شده و همچنان نمی دانیم که چگونه قرار است به سوددهی برسد. احتمالا مانند بازی های مشابه شاهد سیزن پس، موارد تزئینی و محتویات پولی خواهیم بود. اما تا زمان عرضه بازی مدت قابل توجهی مانده و هنوز هیچ چیز ۱۰۰ درصد نیست و حتی ممکن است بازی اصلا رایگان نشود.

بازیکنان در Icarus، بازی را در یک ایستگاه فضایی در حال چرخش به دور یک سیاره بیگانه آغاز می کنند. این یک بازی کوآپ در سبک بقا است، بنابراین می توانید دوستان خود را به بازدید از ایستگاه فضایی خود دعوت کنید (مانند بازدید از آپارتمان یا پنت هاوس یکی از دوستان خود در GTA Online)، و سپس درباره یک Contract مذاکره کنید و ماموریت و لیستی از منابعی که برای بازگرداندن آنها در یک بازه زمانی مشخص نیاز دارید را مشخص نمایید. این ماموریت ها در طح سیاره می توانند کوتاه یا طولانی باشند و ساعت ها، روزها یا هفته ها ادامه داشته باشند.

ایکاروس ، برخلاف بازی های بقا مانند DayZ یا Rust، به نوعی session-based است. شما تمام وقت در سطح سیاره زندگی نمی کنید، بلکه از مدار پایین می روید، ماموریت خود را انجام می دهید و قبل از اتمام زمان به فضا برمی گردید. کمی مانند بازی فرار از تارکوو، جایی که باید به یک منطقه خطرناک وارد شوید، کار خود را انجام دهید و از آنجا خارج شوید. فقط بعضی از این مأموریت ها می توانند بسیار طولانی تر از مأموریت های تارکوو باشند.

هر آن چه از بازی Icarus می‌دانیم

ایکاروس برروی موتور Unreal Engine سوار شده است و زمین سیاره طبق گفته سازندگان بازی کاملا توسط انسان طراحی و توسعه داده شده است. در واقع سیستم این بازی برخلاف بازی هایی نظیر No Man’s Sky که در آن سیارات به صورت اتوماتیک و رندوم ساخته می شوند، است. البته که المان های بازی نظیر غارها، آیتم ها و مواردی نظیر آب و هوا به صورت رندوم تغییر می کنند.

بازیکنان در حالی که در این سیاره هستند و کاوش می کنند، می توانند ابزارها، جاده ها، پل ها و سایر زیرساخت های سیاره ای بسازند که ممکن است برای حمل مواد مورد استخراج خود به داخل سفینه لازم باشد. بازیکنان باید آب بدن خود را کنترل کنند ، تغذیه شوند، اکسیژن رسانی خود را حفظ کنند و در این راه حیوانات وحشی زیادی برای شکار غذا یا دفاع در برابر آنها وجود دارد. در غیر این صورت، این سیاره با زمین تفاوت چندانی ندارد. درختان، گیاهان دیگر و سرزمین های بیابانی، کوهستانی و برفی وجود دارند. قسمت اول بازی در یک جنگل اتفاق می افتد اما در نهایت بازیکنان باید مناطق سخت تری را تجربه کنند.

ایستگاه فضایی نیمی دیگر از تجربه شما در ایکاروس را تشکیل می دهد. در حالی که می توانید ابزارهای ابتدایی را روی کره زمین بسازید، می توانید ابزارهای پیشرفته ای را نیز در ایستگاه خود بسازید. با استفاده از منابعی که به مدار می آورید، می توانید ایستگاه خود را ارتقا دهید، وسایل نقلیه و قطعات خودرو بسازید، لباس فضایی خود را بهبود ببخشید و دیگر فناوری های جدید را باز کنید. حتی می توانید dropship خود را تغییر داده و بهبود ببخشید. البته این بدان معنا نیست که شما می توانید تک تک مواردی را که در ایستگاه فضایی خود ساخته اید در ماموریت های خود به همراه داشته باشید. هال از سیستم Dropship به عنوان “checkpoint” یاد کرده است، زیرا آنچه را که می توانید با خود به زمین بیاورید محدود می کند و به گفته او تعادل را بین فناوری ایستگاه فضایی و جهان ابتدایی سیاره ایجاد می کند. لازم به ذکر است که بازی تا هشت نفر به صورت کوآپ قابل انجام است. هرچند سازندگان از امکان تجربه تک نفره گفته اند اما طبیعتا تجربه بازی سخت تر خواهد شد.

زمان انتشار بازی Icarus

در انتهای مطلب هر آن چه از بازی Icarus می‌دانیم به بخش مردن در بازی که یکی از مهم ترین بخش های هر بازی در این سبک است می رسیم. اگر اکسیژن موجود در سیاره تمام شود، شخص دیگری می تواند شما را زنده کند. اگر توسط موجودی بیگانه صدمه دیده باشید، بازیکن دیگری می تواند شما را شفا دهد. خطر واقعی این است که بازگشت به فضا را از دست دهید. هر قراردادی براساس پنجره پرتاب مداری dropship شما یک زمان به خصوص دارد. وقتی آن زمان منقضی می شود، Dropship با شما یا بدون شما به فضا بازخواهد گشت.

اگر نتوانید به موقع خود را برای پرتاب به سفینه خود برگردانید در سیاره گیر افتاده اید. شخصیتی که شما با آن بازی می کنید به همراه تمام پیشرفت ها و تجهیزاتی که به همراه خود حمل کرده اید از بین خواهند رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *