انتخاب نوع محتوا برای تولید بهترین محتوا

انتخاب نوع محتوا برای تولید بهترین محتوا
انتخاب نوع محتوا برای تولید بهترین محتوا

محتوا می تواند به هر شکلی در اینترنت وجود داشته باشد. آنچه که وجه تمایز صفحات مجازی را به وجود می آورد، انتخاب نوع محتوا در این صفحات است. بنابراین ایده آل ترین روش تهیه یک محتوا برای هر صفحه ی مجازی انتخاب نوع محتوا برای تولید بهترین محتوا خواهد بود تا کاربران بیش تری را به سمت خود جذب کند.

بخشی از کسب رضایت مخاطبان هر صفحه ی مجازی در بستر گسترده ی اینترنت به محتوای آن صفحه تعلق دارد. یعنی علاوه بر نوع و کیفیت خدماتی که در هر وب سایت، صفحات اینستاگرام، وبلاگ و یا هر بستری ارائه می شود، محتوا نیز نقش مهمی در جلب رضایت مخاطبان آن دارد. آن چیزی که می تواند مخاطبان یک صفحه ی مجازی را راضی نگه دارد، انواع مختلف محتوایی که یک محتوا ساز می تواند ایجاد کند نیست، بلکه انتخاب نوع محتوا به صورت درست و مطابق با اهداف صفحه خواهد بود.

انتخاب نوع محتوا از بین انواع آن

انتخاب نوع محتوا از بین انواع آن باید با دقت کامل انجام شود. برای هر موضوع بهتر است از بین انواع محتواها محتوایی که بهترین بازده را خواهد داشت گزینش شود. گاهی همراه شدن چند نوع محتوا با یکدیگر اثری فوق العاده روی مخاطب می گذارد. در این صورت در واقع محتواها مانند مکمل برای یکدیگر وارد عمل می شوند.

تبلیغات

انواع محتوا

انواع محتوا

برای انتخاب نوع محتوا همه مواردی را که به صورت آنلاین قابل مشاهده هستند، می توان انتخاب کرد. برخی از انواع محتواهایی که هر تولید کننده محتوا می تواند تهیه کند عبارت هستند از:

  • فیلم: انواع فیلم هایی که می توانند در راستای اهداف وب سایت پیش بروند، مناسب هستند. این نوع محتواها هرچند که جذاب هستند ولی ممکن است به دلیل مصرف ترافیک بیش تر از یک متن ساده اصلاً باز نشوند. بنابراین توضیحات آن فیلم باید آن قدر برای کاربر ترغیب کننده باشند که کاربران برای دیدن فیلم وسوسه شوند.
  • متن: محتوای متنی لااقل باید همراه با یک تصویر مرتبط با موضوع محتوا باشد تا صفحه را جذاب تر کند.
  • عکس: عکس ها باید کاملاً مرتبط با موضوع انتخابی باشند. در صورتی که عکسی همراه با یک محتوای متنی گذاشته می شود بهتر است به کاربران یک نمای کلی از محتوای ارائه شده را بدهد.
  • موشن گرافیک: این نوع تولید محتوا در تفهیم موضوع محتوا بسیار عالی عمل می کند.

چند مورد مهم درباره انتخاب نوع محتوا

همان طور که گفته شد، به دلیل این که انتخاب نوع محتوا در بازدهی صفحه های اینترنتی بسیار اثرگذار هستند، بهتر است نویسنده محتوا با تمرکز بر اهداف صفحه چند نکته را مدنظر خود قرار دهد؛ مواردی نظیر:

  • ذائقه ی مخاطب ها پس از ارائه ی چند محتوا مورد بررسی قرار گیرد. با این کار می توان محتواهایی که بیش ترین جذابیت را برای مخاطبان دارد، انتخاب کرد و به آن ها پرداخت.
  • روی نوع محتوایی باید کار شود که بیش ترین سود را برای صفحه داشته باشد. علاوه بر این مخاطبان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. مثلاً بهترین محتوا برای یک سایت فروشگاهی که بیش تر خوانندگان محتواها مشتریان محصولات آن هستند، محتوایی است که در رابطه با معرفی محصولات آن تهیه شود.
  • محتواهایی که صفحه ی مجازی را بهتر به مخاطب معرفی می کنند، به طور قطع بهترین انتخاب نوع محتوا هستند.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *