باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ
باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

در مقایسه با سنسور اثر انگشت یا تاچ آیدی Face ID اپل قفل ایفون شما را به طور خودکار با اسکن چهره باز می‌کند. متاسفانه وقتی ماسک زده باشید این گزینه کار نمی‌کند. خوشبختانه اگر اپل واچ داشته باشید باز کردن قفل آیفون با اپل واچ قابلیتی است که به داد شما می‌رسد.

برای تشخیص هویت فیس ایدی باید چشم‌ها، بینی و دهان شما را ببیند. مشخص است که با وجود ماسک این کار ممکن نیست. اما اگر آیفون شما iOS 14.5 یا بالاتر است، می‌توانید از طریق اپل واچ قفل صفحه را باز کنید. اپل واچ شما باید watchOS 7.4 یا بالاتر باشد. شما با استفاده از هر اپل واچ جدید سری ۳ یا بالاتر می‌توانید قفل آیفونتان را باز کنید.

روند تشخیص هویت شبیه روندی است که دارندگان مک بوک از طریق آن می‌توانند با اپل واچ رایانه‌شان را قفل گشایی کنند.

اگر قفل صفحه ساعت باز شده باشد و دستگاه در محدوده بلوتوث باشد می‌توانید بدون وارد کردن رمز مک داخل شوید.

به دلایل امنیتی وقتی آیفون را از طریق اپل واچ قفل گشایی کنید همه برنامه‌ها قابل دسترس نیستند. مثلا نمی‌توانید از Apple pay استفاده کنید یا از اپ استور خرید کنید. اگر آیفون از طریق فیس آیدی شما را تشخیص نمی‌دهد، باید رمز اپل آیدی یا رمز قفل صفحه را وارد کنید.

فعال کردن قفل گشایی اپل واچ روی آیفون

قبل از آن که بتوانید قفل آیفونتان را باز کنید باید مطمئن شوید اپل واچ شما به تلفن همراهتان متصل شده و رمز صفحه اپل واچ را تنظیم کردید.

از این رو باید تنظیماتی را روی تلفن همراهتان فعال کنید. وارد Settings شوید. اگر آیکون برنامه را پیدا نمی‌کنید، صفحه گوشی را به پایین بکشید و اسم Settings را جستجو کنید.

تنظیمات

سپس در میان گزینه‌ها Face ID & Passcode را انتخاب کنید.

 Face ID & Passcode

رمز عبورتان یا قفل صفحه را وارد کنید.

رمز عبورتان یا قفل صفحه را وارد کنید.

اپل واچ را فعال کنید. گزینه فعال‌سازی زیر عنوان Unlock With Apple Watch قرار دارد.

رمزگشایی آیفون

پیامی ظاهر می‌شود که اطلاعات بیشتری درباره این قابلیت می‌دهد. دکمه Turn On را تایید کنید تا فعال‌سازی به پایان برسد.

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

حالا می‌توانید سراغ اپل واچتان بروید و رمزش را وارد کنید. حالا که اپل واچ باز شده و در محدوده تلفن همراهتان است، قفل صفحه آیفون را با حالت عادی که وقتی از فیس آیدی استفاده می‌کنید بیاورید.

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

زمانی که آیفون متوجه شود شما ماسک به صورت دارید، بتواند بخشی از صورت شما را ببیند و با اپل واچ شناسایی‌تان کند، قفلش باز خواهد شد. اپل واچ نوتیفیکیشنی می‌دهد که بفهمید قفل گوشی را باز کرده.

اگر کسی به گوشی شما دسترسی پیدا کرد و توانست از طریق اپل واچ بازش کند، می‌توانید به سرعت با زدن روی نوتیفیکشن Lock iPhone دوباره قفلش کنید. کسی که ایفون شما را بدزدد نمی‌تواند با اپل واچ شما رمزگشایی‌اش کند. به جای آن باید رمز قفل صفحه‌تان را دستی وارد کنید تا قفل گوشی باز شود.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *