بررسی بازی MotoGP 21

بررسی بازی MotoGP 21
بررسی بازی MotoGP 21

MotoGP 21 به جلاش تلاش برروی بهبود المان‌هایی که به آن نیاز دارد، به موارد بی‌اهمیت پرداخته است اما همچنان برای طرفداران این سری گزینه خوبی محسوب می‌شود. با بررسی بازی MotoGP 21 همراه ما باشید.

تلاش های اخیر استودیو Milestone در ژانرهای motocross و MotoGP به طور کلی منفی بوده است زیرا در مقایسه با نسخه های پیشین خود با تغییراتی که در گیم پلی خود داشته اند از نظر مثبت مثبت به حالتی نامحسوس و تا حدودی ناامید کننده ظاهر شده اند. خوشبختانه در طول دو سال گذشته بیشترشاهد بهبود هر چند اندک بوده ایم. اگر چه ممکن است برخی احساس نکنند که این بهبود افزایشی رو به جلو، ارزش خرید این بازی ها را هنگام عرضه داشته باشد اما خوب است که در کل بازیهای مسابقه ای Milestone بهتر می شوند. MotoGP 21 اساساً در آن بهبود های ساده و پایدار جای می گیرد.

از جمله این پیشرفت ها، به طور چشمگیری، نحوه اجرای بهتر بازی در PS4 Pro است. تقریباً ۱۰۰٪ از زمان بازی در حالت ۶۰ فریم قابل اجرا است که با توجه به این که بازی سال گذشته در زمان عرضه این چنین روان نبود، پیشرفت خوبی محسوب می شود. مدل های شخصیت ها، پیست ها و موتور ها همه به نظر می رسد از بازی سال گذشته کاملاً استفاده شده اند و هیچ پیشرفت محسوسی ندارند که البته قابل پیش بینی هم بود.

هر چند موتور ها همچنان زیبا و پر جزئیات به نظر می رسند اما مدل ها و محیط های شخصیت انسانی هنوز کاملاً قدیمی به خصوص در این سال ها محسوب می شوند. در این مورد شاید اندکی بهبود بازی نیاز بود زیرا بازی فقط بر جنبه سرگرمی خود را معرفی نکرده و ادعای یک شبیه ساز را نیز دارد.

بررسی بازی MotoGP 21

این بازی دارای تعداد انگشت شماری حالت است که شما از سال گذشته آن ها را به یاد دارید از جمله حالت های سریع، چند نفره ، قهرمانی ها و البته حالت Career Mode. حالت کریر همانطور که احتمالاً طرفداران این مجموعه انتظار دارند دقیق و ظریف است. مدیریت قراردادها، تیم ها و مدیران همه در این جاقرار داده شده و نحوه مسابقه دادن بیشتر بر مسیر شغلی شما تأثیر خواهد گذاشت.

رویدادهای زیادی در سراسر جهان در مکان هایی مانند آرژانتین، آلمان، تایلند، آستین تگزاس و همه جا در این میان وجود دارد. گرچه این تنوع روی کاغذ خوب است اما در عمل تفاوت زیادی در ریتم و تجربه شما از گیم پلی ندارد. سایه های کمی متفاوت از همان پیاده رو، شن و ماسه و چمن در هر پیست در انتظار شما هستند و با تنظیم دورهای هر مسابقه به شش دور به طور پیش فرض برای هر کسی که طرفدار سرسخت MotoGP نیست، می تواند کمی طولانی شود. یکی از دلایلی که باعث تعجب من شده این است که تلاش زیادی برای دلجویی از آن طرفداران سرسخت بازی با گرافیکی بهتر نشده است.

مسابقه در این محیط ها از نظر احساسی مانند بازی سال گذشته احساس خوبی دارد. بازی سال گذشته قطعاً در این بخش نقد و نکوهش نشده بود بنابراین Milestone به وضوح نیازی به رفع آن نمی دید و این یک انتخاب عاقلانه بود. حرکت در پیچ ها بسته به تصمیم شما مجازات یا به همان آسانی است که شما می خواهید. در هر صورت نکته کلیدی همچنان کنترل تعادل بین سرعت و زاویه چرخش شماست. پیچ های محکم تر به سرعت کمتری و شاید ترمز بیشتری نیاز دارند. باید خیلی آهسته پیش بروید و رد شوید و این تنها با تکرار تمرین به دست می اید همان طور که هسته اصلی بازی قطعا باید این گونه توسعه یافته باشد.

سفارشی سازی در موتوجی چی 21

در ادامه بررسی بازی MotoGP 21 باید گفت که طرفدارانی که در نسخه سال گذشته از سفارشی سازی های مختلف بازی لذت برده بودند، در این نسخه نیز شاهد آن خواهند بود. جزئیات شخصیت ها به اندازه کافی دقیق است اما به صورت کلی کار راه انداز است. سفارشی سازی دوچرخه جزئیات بیشتری دارد اما باز هم چیزی برای تحسین ندارد. این یکی از سفارشی سازی های بهتری است که اواخر در بازی های مسابقه ای Milestone دیده شده است اما در مقایسه با بهترین بازی های سبک مسابقه ای همچنان ضعیف به نظر می رسد.

جایی که سفارشی سازی بازی شکوفا می شود هنگام تجربه گیم پلی موتور است. هنگام بازی می توانید با تغییر سختی فنر جلویی، گزینه های انتقال نیرو و موارد دیگر واقعاً احساس موتور خود را درک کنید. اینجا جایی است که هسته واقعی بازی وجود دارد و پیشکسوتان مجموعه چیزهای زیادی را برای تجربه و لذت خواهند داشت. همچنین ویژگی های خودکار و راهنماهایی در ابتدای بازی قرار دارند که اگر در این بازی ها حرفه ای نیستید به درد شما خواهند خورد.

چیز که به نظر می رسد این است که استودیو تلاش خود را کرده تا بازیکنان جدیدی را به بازی جذب کند اما از جهاتی دیگر یک سری از المان های ضروری بازی به گونه طراحی شده است که به درد طرفداران این نوع بازی ها می خورد. در هر صورت تلاش استودیو قابل تحسین است که حداقل برای طرفداران چیزی در چنته دارد.

بررسی بازی MotoGP 21 گیم پلی

در نهایت و در انتهای بررسی بازی MotoGP 21 ذکر این نکته ضروری است که تصمیم برای خرید و تجربه بازی با توجه به پیشرفت های نه چندان زیادی که داشته به شما بستگی دارد. البته بسته به میزان وفاداری شما به بازی می توان پیشنهاداتی بدهم. هرچه بیشتر در این بازی ها بوده و تجربه کرده باشید، بیشتر توصیه می کنم آن را انتخاب کنید و بالعکس. هیچ دلیلی وجود ندارد که من به شما بگویم از آن اجتناب کنید اما همچنین دلیل زیادی وجود ندارد تا جدیدترین سفر Milestone را به هر کسی خارج از گروه طرفداران این سری معرفی کنیم.

علیرغم تلاشهای متعدد MotoGP 21 برای گشودن راه بازیکنان کم تجربه به گیم پلی خود، این گیم پلی همچنان مانند همیشه غیر بخشنده و مبتنی بر مهارت است. هرچه بیشتر آن را بازی می کردم، بیشتر دچار مشکل می شدم و احساس می کردم که زمان توسعه Milestone می توانست بیشتر صرف بهبود حالت های گیم پلی و اتو کردن مسائل فنی باشد تا این که راه برای بازیکنان جدید باز شود.

با وجود همه آموزش های رایگان و کمک های گیم پلی، MotoGP 21 هنوز هم به وضوح بر اساس انتظارات مخاطبان سخت گیر خود طراحی شده است ، همانطور که باید باشد. شاید بهتر بود استودیو در تلاش باشد تا بالانس را در این موضوع رعایت کند تا تمام تمرکز خود را به شکلی نامناسب برروی کاربران جدید بگذارد. این به خودی خود بد نیست اما در صورتی که به ضرر بازی تمام نشود.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *