تولید محتوا و مخاطبان

تولید محتوا و مخاطبان
تولید محتوا و مخاطبان

تولید محتوا یک فرایند کاملاً هدفمند است. تولید کننده محتوا که برای وب سایت ها، وبلاگ ها و یا شبکه های اجتماعی محتوا تولید می کند، نمی تواند به صورت تصادفی این کار را انجام دهد. در واقع جذب مخاطب به صورت تصادفی امکان پذیر نخواهد بود. یکی از مهم ترین نکات برای نوشتن یک محتوای هدفمند شناخت مخاطبان به صورت درست می باشد. بنابراین «تولید محتوا و مخاطبان» موضوعی است که یک محتواساز باید به خوبی با آن آشنا باشد.

برای تولید محتوا با جذابیت لازم برای مخاطبان، دانستن پاسخ به دو سؤال زیر می تواند به شما کمک کند:

  • چه افرادی موضوع های صفحات اینترنتی شما را دنبال می کنند؟
  • افراد برای این که جذب محتواها و محصولات شما شوند، باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟
  • چه محتواهایی مخاطبان هدف شما را جذب خواهند کرد؟

تولید محتوا و مخاطبان هدف

برای تولید محتوا و جذب مخاطب به میزان مناسب، باید مخاطب هدف خود را بشناسید. مخاطب هدف به کاربری گفته می شود که به صورت بالقوه خریدار محتوای صفحه ی مجازی شما به شمار می آید. در واقع مخاطبان هدف افرادی هستند که اهداف صفحه مجازی شما با آنچه که آن ها به دنبال آن هستند، یکی می باشد. گاهی خریدار اطلاعات ارئه شده در صفحه ی مجازی شما هستند و گاهی خریدار محصولات شما.

تولید محتوا و شناخت مخاطبان

تولید محتوا و شناخت مخاطبان

شناخت مخاطبان یکی از موضوعات بسیار مهم برای تولید محتوا به شمار می آید. شما ممکن است بدانید که محصول تان چیست. امکان دارد از استراتژی محتوای کاملی برخوردار باشید. در واقع یعنی تمام فرایند ساخت محتوا برای صفحه ی مجازی خود را به خوبی بدانید و به آن مسلط باشید. اما اگر مخاطبی را هدف خود قرار دهید که در گروه مخاطبان هدف شما نباشد، تمام این سخت کوشی ها به هدر می رود.

اهمیت شناخت مخاطبان

اگر درک درستی از مخاطبان خود نداشته باشید، به هر اندازه هم که برای صفحه ی مجازی خود زحمت بکشید و همه چیز را در جای خودش قرار دهید، باز هم موفق نخواهید شد. دلیل این امر این است که افرادی را جذب می کنید که هیچ فایده ای برای سایت، وبلاگ و یا شبکه ی اجتماعی شما ندارند. مثل این است که فروشگاهی داشته باشید و کلی رهگذر در آن رفت و آمد کنند. رهگذرانی بی هدف که هیچ خریدی از فروشگاه شما نخواهند داشت.

برای تولید محتوا ویژگی های مهم مخاطب چیست؟

اگر محتوای شما گروه سنی اشتباه، قومیت اشتباه یا طبقه اشتباه را هدف قرار دهد، قادر به جذب خریداران احتمالی نخواهید بود. بنابراین شناخت این ویژگی ها به همراه بسیاری ویژگی های دیگر می تواند به شما در جذب مخاطب هدف کمک کند. بهترین راه برای پیدا کردن ویژگی های مهم این است که در راستای هدف صفحه ی مجازی خود پیش بروید. به عنوان مثال، اگر در وب سایت شما کفش های راحتی برای پیاده روی عرضه می شود. باید محتواهایی در رابطه با پیاده روی، تناسب اندام، تغذیه ی سالم و حتی دستور پخت غذاهای مفید ارائه شود. بدون تردید قرار دادن یک محتوا درباره ی آخرین تحولات در ماشین سازی هیچ تناسبی با سایت شما نخواهد داشت.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *