محتویات نسخه پلی‌استیشن ۵ بازی Final Fantasy 7 Remake

محتویات نسخه پلی‌استیشن 5 بازی Final Fantasy 7 Remake
محتویات نسخه پلی‌استیشن 5 بازی Final Fantasy 7 Remake

بازی Final Fantasy 7 Remake یکی از انحصاری‌های موفق پلی‌استیشن محسوب می شود. حال نسخه ارتقایافته‌ای از آن قرار است عرضه شود و به همین مناسبت در این مقاله قصد داریم به محتویات نسخه پلی‌استیشن ۵ بازی Final Fantasy 7 Remake بپردازیم. با اعوجاج همراه باشید.

داستان بازی اصلی از Midgar ، شهری شلوغ که شرکت برق الکتریکی Shinra آن را کنترل می کند، شروع می شود. در حالی که زندگی برای افراد ثروتمند خوب است، اما برای فقیرانی که بیشتر در محله های فقیرنشین محدود هستند کاملاً سخت است. شینرا همچنین با بهره گیری از ماکو ، سیاره گایا را کنترل می کند، اما گروه هایی مانند آوالانچ هستند که با آنها مخالفت می کنند. داستان با طرح بمب گذاری در Mako Reactor 1 آغاز می شود.عضو سابق S.O.L.D.I.E.R یعنی Cloud Strife استخدام می شود تا در این کار به بارت، بیگز، وج و جسی کمک کند.

اگرچه بیشتر داستان مانند داستان نسخه اصلی پیش می رود، اما به طور قابل توجهی گسترش یافته و صحنه های کاملا جدیدی را دریافت کرده است. این نیز تنها قسمت اول از داستان کلی است که در درجه اول در Midgar اتفاق می افتد. کلود قهرمان داستان علی رغم ترک soldier اما همچنان با گذشته خود درگیر است. همچنین Final Fantasy 7 Remake از سیستم Active Time Bar یا ATB برای نبردها استفاده می کند اما اجرای آن کاملا متفاوت از بازی اصلی است.

تبلیغات

در کنار سیستم های جدید، مانند درختان ارتقا اسلحه ، Final Fantasy 7 Remake همچنین دارای محتوای جدید و مراحل جانبی است که در نسخه اصلی دیده نشده است. برخی از این کوئست ها شامل کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر اعضای Avalanche ، چگونگی Cloud به مزدور و مینی گیم های مختلف است. همچنین Shinra Combat Simulator Challenges وجود دارد که بازیکنان می توانند با دشمنان مختلف (و حتی برخی از باس فایت های اختیاری آخر بازی) مبارزه کنند.

محتویات نسخه پلی‌استیشن 5 بازی Final Fantasy 7 Remake

Final Fantasy 7 Remake Intergrade در اصل نسخه PS5 بازی است اما دارای محتوای داستانی جدید و بهینه سازی برای استفاده از سخت افزار است. این نسخه ۷۰ دلار هزینه دارد اما کسانی که نسخه PS4 را دارند می توانند به صورت رایگان بازی را نسخه Intergrade ارتقا دهند. هرچند این هزینه فقط باعث بهبود چشم انداز و کیفیت بصری بازی می شود. برای دسترسی به محتوای جدید، باید ۲۰ دلار برای Episode INTERmission پرداخت کنید که در انحصار پلی استیشن ۵ است و خبری از آن برروی پلی استیشن ۴ نیست.

این محتویات شامل کاراکترهای جدیدی است که سبک و استایل مبارزه خاص خود را دارند و قطعا جذابیت های خود را خواهند داشت. Fort Condor که به عنوان مینی گیم در بازی اریجینال حضور داشت که در محتوای جدید به صورت بازی رومیزی است. یکی از مواردی که کمپانی اسکوئر انیکس درمورد آن مبهم رفتار می کند پشتیبانی از دوال سنس است که قابلیت هپتیک و صدای سه بعدی هنوز تایید نشده اما تریگرها حساس خواهند بود.

دو حالت در بازی وجود دارد که به پرفورمنس مود و گرافیک مود تقسیم می شود. در حالت گرافیکی بازی با وضوح ۴k و نرخ فریم ۳۰ اجرا می شود و در حالت پرفورمنس شاهد اجرای آن با نرخ فریم ۶۰ خواهیم بود. درحالی که بازی اصلی هنوز یکی از بهترین جلوه های بصری را دارا است با این حال شرکت شازنده تکستچرها، نورپردازی و کیفیت جلوه های ویژه بازی را بهبود داده است. همچنین حالت کلاسیک مود به بازی اضافه شده تا تجربه متفاوتی را در ساختار گیم پلی ارائه دهد.

final fantasy remake

قطعا با وجود حافظه اس اس دی پلی استیشن ۵ شاهد لودینگ های سریعی نیز خواهیم بود که با توجه به تریلرهای منتشر شده کاملا در مقایسه با پلی استیشن ۴ بهبودهایی در این زمنیه دیده می شود. همچنین با توجه به عناوین اخیر دیگر بعید به نظر می رسد شاهد بازی پلی استیشن ۵ بدون حالت photo mode باشیم. ویژگی های مختلفی از فیلتر ها تا حذف همراهان در تصویر در این حالت قرار داده شده است که با آن می توانید تصاویر جذابی را ثبت کنید.

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *