چگونه شبکه 5جی را در گوشی های گلکسی سامسونگ غیرفعال کنیم

چگونه شبکه 5جی را در گوشی های گلکسی سامسونگ غیرفعال کنیم
چگونه شبکه 5جی را در گوشی های گلکسی سامسونگ غیرفعال کنیم

بی شک این روزها گوشی های بسیاری هستند که به شبکه 5جی مجهزند اما این اتصال قطعا هزینه خرید را افزایش می دهد با اعوجاج همراه باشید تا یاد بگیرید چگونه شبکه 5جی را در گوشی های گلکسی سامسونگ غیرفعال کنیم.

نسل پنجم شبکه اینترنت در مقایسه با نسل های قبل سرعت بالاتری دارد و در این بین تقاضا افراد برای خرید یک گوشی 5جی نیز به مراتب بیشتر است و اگرچه قیمت این مدل گوشی های ارزان نیست.

شرکت های فعال مخابراتی درصدد هستند تا این شبکه را به عرصه های مختلفی آورده و کاربران آن را افزایش دهند. در کشور ما نیز شاهد محدودیت پشتیبانی شبکه 5جی از سوی اپراتورها هستیم. از جمله برندهایی که تلاش کرده مدل های 5جی گسترده ای را در بازار عرضه کند، سامسونگ است و در این بین تصمیم داریم نحوه غیرفعال سازی شبکه 5جی در گوشی های گلکسی این کمپانی را مطرح کنیم.

نحوه غیرفعال سازی شبکه 5جی در گوشی گلکسی سامسونگ

چگونه شبکه 5جی را در گوشی های گلکسی سامسونگ غیرفعال کنیم
چگونه شبکه 5جی را در گوشی های گلکسی سامسونگ غیرفعال کنیم

در مرحله نخست وارد بخش تنظیمات شوید. در قسمت بعدی از طریق بخش Connections به قسمتMobile Networks ورود پیدا کنید.

در این مرحله باید Network Mode را انتخاب کرده و همچنین می توانید سایر شبکه موردنظر را انتخاب کنید. بهتر است حالت LTE/3G/2G را انتخاب کنید تا گوشی به صورت خودکار روی یک شبکه قرار گیرد.

اگر تمایل ندارید این حالت را انتخاب کنید و تنها می خواهید روی شبکه 4جی باقی بمانید، بهتر است LTE only را انتخاب نمایید. ناگفته نماند اگر منطقه شما از قابلیت VoLTE پشتیبانی نکند، نمی توانید حالت  LTE only را هم انتخاب کنید.

گفتنی است اگر یک گوشی آنتن 5جی در اطراف پیدا نکند، این شبکه هم فعال نخواهد شد و مودم خاموش می شود. اگر از سیم کارت 5جی بهره نمی برید، بهتر است از خرید گوشی 5جی هم صرف نظر کنید.

برای غیرفعال کردن 5جی در سایر گوشی ها نیز فرآیند چندان پیچیده نیست. به طور کلی اگر می خواهید از شبکه 5جی به خوبی بهره گیرید، نخست باید سیم کارت 5جی خریداری کنید و سپس به سراغ گوشی بروید که امکانات پشتیبانی را داشته باشد، در غیر این صورت موفق نخواهید شد از شبکه بهره گیرید.

در نهایت از آنجایی که کشورمان پوشش 5جی محدودی داشته، در حال حاضر بهتر است دست نگه دارید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *