نحوه دسترسی به داشبورد حریم خصوصی اندروید 12

نحوه دسترسی به داشبورد حریم خصوصی اندروید 12
نحوه دسترسی به داشبورد حریم خصوصی اندروید 12

اگر می‌پرسید چگونه از داشبورد جدید Privacy یا امنیتی در اندروید 12 استفاده کنید، این مطلب همان موضوع را دنبال می کند. داشبورد حریم خصوصی اندروید 12 نشان می دهد که برنامه ها از کدام مجوزها استفاده می کنند. علاوه بر این، مکانی است که می توانید بررسی کنید که این برنامه ها چه زمانی از مجوزها استفاده می کنند.

داشبورد حریم خصوصی اندروید 12 علی‌رغم ناقص بودن و کمبود اطلاعات در مورد معنای هر یک از مجوزها، افزودنی قابل توجه است.

سیستم عامل اندروید 12 دارای مجموعه ای چشمگیر از ویژگی ها، از جمله تغییرات قابل توجه در رابط کاربری است. با این حال، این بار، این غول موتور جستجو در مورد حفظ حریم خصوصی و امنیت کوتاه نیامد. داشبورد حریم خصوصی بخشی از این استراتژی گوگل محسوب می شود.

جدای از آن، لیستی از تمام برنامه هایی که برای هر مجوز درخواست شده اند را نشان می دهد. همچنین یک نمودار دایره ای وجود دارد که یک تفکیک زمانی از مدت زمان دسترسی برنامه ها به مجوزهای موردنظر را ارائه می دهد. علاوه بر این، سایر گزینه های قابل ارتقا، باقی مجوزهای شما را نشان می‌دهد. متأسفانه، نمودار دایره ای فقط به «سایر» اشاره می کند، و این بخش اطلاعات دقیقی ارائه نمی دهد. دسترسی به داشبورد حریم خصوصی برای هر فردی ساده نیست و در این مطلب قصد داریم نحوه دسترسی به آن را شرح دهیم.

چگونه می توانید از داشبورد جدید حریم خصوصی در Android 12 استفاده کنید؟

برای باز کردن داشبورد حریم خصوصی، باید به منوی تنظیمات گوشی بروید. سپس می توانید به بخش Privacy رفته و روی ورودی کلیک کنید. با توجه به Android Central، یک پنجره جدید با داشبورد حریم خصوصی در بالای لیست ظاهر می شود. اکنون داشبورد حریم خصوصی دارای نمودار دایره ای است. می‌توانید روی میکروفون، دوربین یا مکان در زیر نمودار دایره‌ای ضربه بزنید تا به لیستی از برنامه‌هایی که به آنها دسترسی داشته‌اند دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، می توانید جدول زمانی 24 ساعته مجوزهای ذکر شده در بالا را دریافت کنید. برای بررسی سایر مجوزهای موجود در تلفن هوشمند خود، باید مجوزهای دیگر را مشاهده کنید.

نحوه دسترسی به داشبورد حریم خصوصی اندروید 12

در داشبورد حریم خصوصی، احتمالاً نقشه های Google را در حال دسترسی به موقعیت مکانی شما، دسترسی برنامه تلفن به میکروفون، و تعداد زیادی از چیزهای واضح دیگر خواهید دید. از طرف دیگر، ممکن است چیزهای بعیدتری مانند دسترسی یک بازی به مجوز موقعیت مکانی شما پیدا کنید. طرح نامگذاری و روش دسترسی به اطلاعات یکسان بسته به اینکه از کدام تلفن اندرویدی استفاده می کنید، ممکن است کمی متفاوت باشد. برای مثال، می‌توانید از دستورالعمل‌های مشابه در Samsung Galaxy S21 استفاده کنید، که نرم‌افزار بتای Android 12 را بر اساس ONE UI اجرا می‌کند.

نحوه دسترسی به داشبورد حریم خصوصی اندروید 12
نحوه دسترسی به داشبورد حریم خصوصی اندروید 12

با این حال، به جای کلماتی مانند داشبورد حریم خصوصی، باید به دنبال تاریخچه استفاده از مجوز بگردید. علاوه بر این، نمودار دایره رنگارنگ نیز از بین خواهد رفت. با این وجود، می‌توانید همه چیز را در مورد برنامه‌های موجود در گوشی‌های هوشمندتان بررسی کنید.

داشبورد حریم خصوصی اندروید 12 مکانی است که می توانید بررسی کنید چه برنامه هایی کارهایی را انجام می دهند که احتمالاً نمی خواهید آنها قادر به انجام آن باشند. علاوه بر این، مجوزهای دسترسی به مکان‌ها و میکروفون‌ها می‌توانند برای جاسوسی از مکان و فعالیت‌های شما استفاده شوند، بنابراین بسیار مهم هستند. داشبورد حریم خصوصی به شما امکان می دهد برنامه هایی را که مکان شما را ردیابی می کنند نظارت کنید. تنها با یک ضربه، می‌توانید تمام برنامه‌هایی را که به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته‌اند، بررسی کنید. علاوه بر این، شما حتی می توانید زمانی را ببینید که آنها این کار را انجام دادند.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *