نحوه مشاهده تاریخچه تعمیرات ایفون در iOS15.2

نحوه مشاهده تاریخچه تعمیرات ایفون در iOS15.2
نحوه مشاهده تاریخچه تعمیرات ایفون در iOS15.2

اپل قابلیت جدیدی به iOS 15.2 اضافه کرده که شگفت انگیز است. اینجا با نحوه مشاهده تاریخچه تعمیرات ایفون در iOS15.2 آشنا می شویم. قابلیتی که به شما این امکان را می‌ دهد تا ببینید آیا تعمیرات دستگاه با استفاده از قطعات اصلی اپل بوده یا تعمیرات قبلی با استفاده از قطعات نامناسب صورت گرفته اند. اگر قصد خرید یک آیفون دست دوم را دارید، این قابلیت می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید آیا دستگاه مد نظرتان ارزش خرید دارد؟

اپل این قابلیت را در یک متن پشتیبانی جدید که از طریق MacRumors منتشر شد تشریح کرد. با استفاده از این اپشن می توانید کیفیت تعمیرات قبلی گوشی را ببینید. یعنی آیا تعمیرات گوشی با استفاده از قطعات خاصی بوده که طراحی، آزمایش و تولیدشان طبق استانداردها و کیفیت اپل بوده است یا خیر.

بر اساس اینکه چه نوع تعمیراتی را می خواهید بررسی کنید و از چه ایفونی استفاده می کنید، محدودیت هایی وجود خواهد داشت. اگر XR ،XS ،XS Max ،iPhone SE (2nd generation) و نسخه های جدیدتر دارید، می توانید ببینید که آیا باتری تعویضی داشته یا خیر.

برای مدل های آیفون 11، آیفون 12 و آیفون 13 می توانید ببینید که باتری یا نمایشگر را عوض کرده اند یا نه.

و در نهایت برای مدل‌ های آیفون 12 و آیفون 13 می‌توانید ببینید که آیا باتری، نمایشگر یا دوربین گوشی تعویض داشته و آیا قطعات اصلی هستند یا خیر.

نحوه مشاهده تاریخچه تعمیرات ایفون در iOS15.2

نحوه مشاهده تاریخچه تعمیرات ایفون در iOS15.2

در صورتی که قطعه ای را تعویض کرده باشند، بخش iPhone parts and service history را در تب About روی گوشی می‌بینید. و در صورتی که گوشی را قبلا هیچوقت تعمیر نکرده باشند، این بخش وجود نخواهد داشت.

اگر تعمیر گوشی با قطعات اصلی اپل باشد، در کنار قطعه ی تعویضی عبارت Genuine Apple Part را مشاهده خواهید کرد. اگر اینطور نبود، Unknown Part را خواهید دید. این بدان معناست که جایگزین قطعه، قطعه ی غیر اصلی بوده است، قبلا در آیفون دیگری مورد استفاده بوده، سابقه ی نصب داشته و یا آنطور که انتظار می رود کار نمی کند.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *