روش بررسی سلامت باتری در اندروید

روش بررسی سلامت باتری در اندروید
روش بررسی سلامت باتری در اندروید

کاربران زیادی به عمر باتری فکر می کنند، سلامت باتری چطور؟ هر کاربر باید با روش بررسی سلامت باتری در اندروید آشنا باشد چرا که این موضوع برای استفاده‌ی طولانی مدت از گوشی مهم است. برخلاف آیفون، دستگاه‌ های اندرویدی راه آسانی برای بررسی این موضوع ندارند.

به هر حال باتری سالم چیست؟ اصطلاح battery life معمولا به مدت زمان شارژ باتری اشاره دارد. سلامت باتری به ما می گوید که خرابی باتری در چه حد است. سلامت پایین باتری به این معنی است که باتری عملکرد بدتری خواهد داشت. سریع‌ تر تخلیه می‌شود، داغ می‌کند و سایر موارد.

روش بررسی سلامت باتری در گوشی‌های سامسونگ گلکسی اندروید

سامسونگ یکی از تولید کنندگان گوشی‌های اندروید است که روشی برای بررسی سلامت باتری در اندروید در نظر گرفته است. این کار نیاز به یک برنامه دارد، اما برنامه‌ای است که به احتمال قوی از قبل در گوشی شما هست. اگر برنامه Samsung Members را ندارید، می‌توانید آن را از Play store دانلود کنید.

ابتدا اجازه دهید صفحه را از بالا به پایین بکشیم تا ایکون های تنظیمات سریع نمایان شوند. روی ایکون چرخ دنده ضربه بزنید تا تنظیمات را باز کنید.

روش بررسی سلامت باتری در اندروید

سپس پایین بروید و Battery and Device Care را انتخاب کنید.

 Battery and Device Care

زیر قسمت Additional Care، گزینه‌ی Diagnostics را انتخاب کنید.

روش بررسی سلامت باتری در اندروید

با این کار برنامه Samsung Members همراه با ایکون چیزهایی که می توانید بررسی کنید باز می شود. برای ادامه روی آیکون Battery Status بزنید. اگر قبلا این کار را انجام نداشته باشید، تیکی مشاهده نمی کنید.

مشاهده جزییات درباره سلامت باتری

حالا اطلاعاتی در مورد باتری خواهید دید. قسمت Life سلامت باتری شما را نشان می‌ دهد. که Good یا Normal یا Weak خواهد بود.

روش بررسی سلامت باتری در اندروید

راه های دیگر چک کردن وضعیت باتری

اگر گوشیتان سامسونگ گلکسی نیست، یک روش برایتان وجود دارد که به برنامه های فرعی نیاز ندارد.

این روش از منوی تشخیصی مخفی اندروید استفاده می کند که با وارد کردن کدها در شماره گیر تلفن قابل دسترسی است. با این حال، این کدها در همه گوشی ها و شبکه های تلفن همراه کار نمی کنند.

شماره گیر گوشیتان را باز کنید و ##4636## را وارد کنید. با این کار منوی Testing باز می شود که ممکن است شامل بخش Battery information باشد. وضعیت سلامت باتری را در اینجا مشاهده خواهید کرد.

اگر کار نکرد -احتمال زیادی وجود دارد که جواب ندهد- باید از یک برنامه‌ی فرعی استفاده کنید. خوشبختانه Play Store برنامه ای بسیار عالی برای این کار به نام AccuBattery دارد.

برنامه AccuBattery

متاسفانه بلافاصله پاسخی دریافت نخواهید کرد. AccuBattery نمی تواند به تاریخچه ی باتری شما دسترسی داشته باشد. پس از نصب شروع به ضبط داده ها می کند. پس از چند چرخه‌ی شارژ و خالی شدن باتری، می‌توانید میزان سلامت باتری را مشاهده کنید.

مشاهده وضعیت سلامت باتری در AccuBattery

سلامت باتری چیزی نیست که بخواهید نگرانش باشید، اما دانستن این که باتری شما همچنان همانطور که باید کار می کند یا خیر، می تواند خوب باشد.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *