نحوه استفاده از تگ و پوشه هوشمند در Apple Notes

نحوه استفاده از تگ و پوشه هوشمند در Apple Notes
نحوه استفاده از تگ و پوشه هوشمند در Apple Notes

آشنایی با نحوه استفاده از تگ و پوشه هوشمند در Apple Notes به کارتان می‌آید چرا که با استفاده از آن می‌توانید از تگ‌ها برای ایجاد پوشه‌های هوشمند استفاده کنید. یا مجموعه‌ای از یادداشت‌ها را که با تگ مشخص می‌شوند، صرف نظر از اینکه در کدام پوشه ذخیره می‌شوند، مرتب کنید. اواخر 2021 اپل، تگ‌ را به Apple Notes اضافه کرد و سازماندهی یادداشت‌ها را آسان‌تر کرد.

تگ‌ها در Apple Notes چگونه کار می‌کنند؟

تگ‌های Apple Notes به شکل هشتگ‌هایی مانند #کار یا #سفر هستند. این تگ‌ها را می‌توانید در هر جایی از یادداشت مثلا عنوان یادداشت بگذارید. وقتی چیزی را تایپ می‌کنید و رنگش تغییر می‌کند، رویش ضربه بزنید یا کلیک کنید تا یادداشت‌های دیگر با همان تگ را بیابید.

به دلیل استفاده از فرمت هشتگ، یادداشت‌ها باید یک کلمه‌ی پیوسته باشند. اگر می‌خواهید برچسب‌هایی با چند کلمه ایجاد کنید، مانند #recipes-sweet یا #recipes_savory، از خط فاصله یا اندرلاین استفاده کنید.

نحوه استفاده از تگ و پوشه هوشمند در Apple Notes

هر تگی که ایجاد کنید در صفحه‌ی اصلی Notes در iOS 15 و iPadOS 15 یا جدیدتر یا در نوار کناری Mac Notes در macOS Monterey و جدیدتر نمایش داده می‌شود.

چون تگ‌ها با انتشار iOS و iPadOS 15 برای آیفون و آیپد و macOS Monterey برای مک به Apple Notes اضافه شدند، یادداشت‌های دارای تگ در دستگاه‌های قدیمی‌تر که آپدیت آخرین نسخه را دریافت نکرده‌اند، پنهان می‌شوند. وقتی تگ را حذف کنید، یادداشت در دستگاه‌های دیگر قابل مشاهده می‌شود.

عدم هماهنگی یادداشت با دستگاه

در دستگاه‌های قدیمی‌تر می‌توانید با تایپ هشتگ، برچسب‌ را اضافه کنید. با جستجوی هشتگ می‌توانید یادداشت‌های دارای تگ را بیابید.

استفاده از تگ برای ایجاد پوشه هوشمند در Apple Notes

یادداشت‌ها را می‌توان گروه بندی کرد که خطی جدا کننده میان مجموعه‌ یادداشت‌ها ایجاد می‌کند. پوشه‌های هوشمند با گروه‌ بندی مجموعه‌ یادداشت‌های مرتبط با هم با استفاده از تگ‌ اختصاصی، راهی برای عبور از این مانع فراهم می‌کنند.

اگر یک پوشه کار و یک پوشه شخصی دارید، همچنان می‌توانید یادداشت‌هایتان را برای مرور آسان جدا نگه دارید. اما اکنون با افزودن برچسبی مانند #رسید برای خرید، می‌توانید تمام یادداشت‌های یک نوع خاص را به راحتی پیدا کنید. کاربرد پوشه‌های هوشمند برای دسترسی سریع به یادداشت‌ها به این روش است.

برای ایجاد یک پوشه هوشمند، برنامه Notes را در مک، آیفون یا آیپدتان باز کنید و روی New Folder کلیک یا ضربه بزنید و سپس Smart Folder را انتخاب کنید. در آیفون و آیپد این صفحه در صفحه‌ی اصلی برنامه‌ی Notes قرار دارد. اما کاربران مک باید به پایین نوار کناری بروند.

پوشه هوشمند

هرچقدر می‌خواهید تگ اضافه کنید تا معیار پوشه هوشمند را مشخص کنید و نامی برای آن بگذارید. پوشه‌ را ایجاد کنید تا در کنار پوشه‌های دیگر زندگی کند. با این تفاوت که آیکونش متفاوت است و شبیه چرخ دنده است.

نحوه استفاده از تگ و پوشه هوشمند در Apple Notes

می‌توانید معیارهای پوشه هوشمند را تغییر دهید و برچسب‌ها را اضافه یا حذف کنید. در آیفون و آیپد با ضربه زدن و نگه داشتن پوشه و در مک با کلیک راست و انتخاب گزینه‌ی Edit Smart Folder.

حالا Apple Notes عالی است

نحوه استفاده از تگ و پوشه هوشمند در Apple Notes بدین ترتیب است. بسیاری از کاربران Apple Notes درخواست پشتیبانی از تگ را داشتند و مشتاق به مهاجرت به پلتفرم‌های دیگر مانند Evernote بودند. اکنون با این قابلیت Apple Notes یکی از تواناترین برنامه‌های رایگان یادداشت برداری است. یک اسکنر اسناد عالی دارد، راه‌های زیادی برای ایجاد سریع یادداشت جدید دارد و امکان دسترسی از طریق نسخه‌ی وب در ویندوز و اندروید دارد.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *