سریع‌ترین راه باز کردن دوربین در آیفون

سریع‌ترین راه باز کردن دوربین در آیفون
سریع‌ترین راه باز کردن دوربین در آیفون

چرا لازم است با سریع‌ترین راه باز کردن دوربین در آیفون آشنا شوید؟ تصور کنید سگ شما روی سرش ایستاده است. سعی می‌ کنید قفل گوشی را باز کنید و قبل از اینکه صحنه را از دست بدهید، دوربین را راه‌اندازی کنید اما این زمانبر است. خوشبختانه نیازی به باز کردن قفل نیست. فقط با کشیدن انگشتتان روی صفحه می‌ توانید دوربین را باز کنید.

راز سریع‌ترین راه باز کردن دوربین در آیفون

برای باز کردن هرچه سریع‌ تر دوربین آیفون، ابتدا باید گوشی را بیدار کنید. چگونگی انجامش بستگی به تنظیمات گوشی دارد. گوشی را به طور فیزیکی بلند کنید، به صفحه ضربه بزنید یا دکمه‌ی بالا یا کنار را فشار دهید.

وقتی صفحه قفل را می‌ بینید، انگشتتان را روی قسمتی از صفحه که حاوی اعلان نیست قرار دهید و به سمت چپ بکشید. اگر به اندازه کافی سریع باشید، دوربین بلافاصله باز می‌ شود.

سریع‌ترین راه باز کردن دوربین در آیفون

وقتی دوربین را باز کردید، می‌ توانید مطابق معمول از آن برای عکس برداری یا ضبط فیلم استفاده کنید: دکمه شاتر دایره‌ ای یا ضبط را روی صفحه‌ی لمسی فشار دهید. به علاوه می‌ توانید با فشردن دکمه‌ های افزایش صدا یا کاهش صدا در کنار تلفن، فرآیند ضبط را شروع کنید.

گرفتن عکس

پس از اتمام عکس‌ برداری یا ضبط فیلم ، با فشردن دکمه‌ی بالا یا کنار، دوباره صفحه‌ نمایش را قفل کنید. تا صفحه آیفون خاموش شود. هر عکسی که گرفته‌ اید به طور خودکار در برنامه‌ی Photos ذخیره می شود.

باز کردن دوربین با لمس طولانی

یک راه دیگر: اگر صفحه‌ی قفل آیفون یک آیکون دوربین کوچک در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه داشته باشد، می‌ توانید آن آیکون را به مدت طولانی فشار دهید تا دوربین باز شود. روش بالا و سوایپ سریع کار می‌ کند اما این راهی دیگر است.

سریع‌ترین راه باز کردن دوربین در آیفون

بسته به مهارت شما این روش ممکن است کمی کندتر از کشیدن صفحه‌ی قفل برای باز کردن دوربین باشد، اما نه زیاد. عکس های خوبی بگیرید!

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *