چرا آیپد با کامپیوتر شارژ نمی شود؟

چرا آیپد با کامپیوتر شارژ نمی شود؟
چرا آیپد با کامپیوتر شارژ نمی شود؟

چرا آیپد با کامپیوتر شارژ نمی شود؟ اگر تا به حال آیپد را به کامپیوتر یا مک وصل کرده باشید، ممکن است با پیام Not Charging روی آیپد روبرو شده باشید. توضیح می‌دهیم که چرا این پیام ظاهر می‌شود و از چه راهی می‌توانید این مشکل را حل کنید.

جریان برق کافی نیست

پاسخ به سؤال چرا آیپد با کامپیوتر شارژ نمی شود؟ گاهی ساده است. بسیاری از پورت‌های USB کامپیوتر جریان کافی را برای شارژ دستگاه از طریق کامپیوتر را در حالی که صفحه نمایش آیپد روشن است، ندارند. در این صورت، پیام Not Charging را روی صفحه نمایش آیپد کنار آیکون باتری خواهید دید.

چرا آیپد با کامپیوتر شارژ نمی شود؟

بسته به مدل، آیپدها برای شارژ با سرعت معقول به توانی بین 10 وات تا 20 وات نیاز دارند. به خصوص اگر همزمان از آیپد استفاده می‌کنید.

معمولا پورت‌های USB کامپیوتر (مخصوصا در دستگاه‌های قدیمی‌تر) اغلب فقط 0.5 آمپر جریان دارند که برای شارژ دستگاه با سرعت معقول کافی نیست و نمی‌تواند دستگاه را حین استفاده شارژ کند. اما بعضی کامپیوترهای جدیدتر پورت های شارژ پرقدرت دارند و می‌توانند این کار را انجام دهند. اگر مشخصات فنی کامل هر پورت USB را ندانید، یافتن اینکه کدام پورت می‌تواند آیپد را شارژ کند آزمون و خطاست.

با این حال ممکن است مشکل سخت افزاری باشد و راهبردهایی وجود دارد که می‌تواند کمک کند.

چه کار می‌توانید بکنید

اگر وقتی آیپد را به پورت USB رایانه وصل می‌کنید پیام Not Charging را می‌بینید، چند راه را می‌توانید امتحان کنید. در اینجا خلاصه‌ای از مفیدترین گزینه‌ها آمده است:

یک پورت USB متفاوت را امتحان کنید: معمولا پورت‌های USB مختلف در کامپیوتر یا مک مقادیر متفاوتی برق تولید می‌کنند. کابل شارژ آیپد را به پورت دیگری وصل کنید و ببینید آیا کار می‌کند یا خیر. پورت‌های USB تعبیه شده در کیبورد هم تقریبا همیشه به اندازه کافی قدرتمند نیستند.

پورت‌های USB را در رایانه‌های مختلف امتحان کنید: برخی کامپیوترهای جدید پورت‌های USB پرقدرت دارند که می‌توانند آیپد را با سرعت معقول شارژ کنند. به سرعت شارژر دیواری نیست اما کار می‌کند.


کابل شارژ متفاوتی را امتحان کنید: گاهی اوقات کابل  Lightning که برای شارژ آیپد استفاده می‌کنید، آسیب دیده یا فرسوده است و مانع از شارژ صحیح می‌شود. یک کابل شارژ لایتنینگ یا USB-C جدید بخرید یا یکی دیگر را که در دسترس دارید امتحان کنید.


پورت شارژ آیپد را تمیز کنید: گاهی اوقات پرز یا گرد و غبار می تواند در درگاه لایتنینگ گیر کند و مقاومتی ایجاد کند که شارژ را مختل می‌کند. برای رفع این مشکل آیپد را کاملا خاموش کنید و به آرامی یک خلال دندان چوبی را در پورت لایتنینگ قرار دهید تا پرزها بیرون بیاید. این کار را خیلی تهاجمی انجام ندهید زیرا ممکن است به پین ​​های داخل کانکتور آسیب برساند.


خاموش کردن صفحه نمایش و شارژ سریع: بسته به مدل آیپد، ممکن است بتوانید آن را در حالت خواب قرار دهید (دکمه روشن/خاموش را یک بار فشار دهید) و به آرامی آیپد را در مدت زمان طولانی شارژ کنید. آیپدهای جدیدتر نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر برای شارژ صحیح به قدرت بیشتری نیاز دارند، بنابراین شاید این روش فقط برای آیپدهای قدیمی جواب دهد.

به هر حال بهترین گزینه این است که آیپد را با استفاده از آداپتور USB که به پریز برق AC متصل است، شارژ کنید. به دنبال خروجی‌ای باشید که حداقل 2 آمپر (2000 میلی آمپر) خروجی داشته باشد. برای آیپدهای جدیدتر شارژر 3 آمپر ایده آل است.

معمولا می‌توانید خروجی برق آداپتور را در جایی از بدنه‌ی شارژر بخوانید. دنبال کلمه‌ی Output بگردید، سپس اعداد چاپی ریز بعد از آن را بخوانید، مثلا 2.1A برای 2.1 آمپر.

چرا آیپد با کامپیوتر شارژ نمی شود؟

حالا دیگر می‌دانید چرا آیپد با کامپیوتر شارژ نمی شود؟ اگر نمی‌توانید شارژر مناسب را پیدا کنید، بعضی آیپدها با شارژرهای 1 آمپر -1000 میلی آمپر- هم شارژ می‌شوند (مانند شارژرهای آیفون های قدیمی). اما روند کند است. موفق باشید!

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *