چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟

چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟
چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟

چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟ اگر سؤال شما هم هست، این مطلب را تا انتها بخوانید. بسیاری از تجربه‌های اندروید مربوط به اعلان‌هاست و از دست دادنشان بسیار ناراحت‌کننده است.اگر فوری بود چه؟ اگر واقعا مهم بود چه؟ ما به شما کمک می‌کنیم پاسخ سؤال چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟ را بیابید.

معمولا مشکل بهینه‌سازی باتری و ذخیره‌ی انرژی است. بعضی از تولید کنندگان بیش از دیگران در انجام این کار مقصر هستند. مثلا سامسونگ یکی از بزرگترین متخلفان است. اما گوشی‌های پیکسل گوگل تقریبا این مشکل را ندارند. بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه ممکن است اتفاق بیفتد.

نوتیفیکیشن ها بسته شده اند

چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟

شاید بدیهی به نظر برسد، اما مانند این است که قبل از تماس با پشتیبانی فنی، مطمئن شوید رایانه‌تان به برق وصل باشد! بیایید ابتدا ساده‌ترین مانع را از سر راه برداریم.

اعلان‌های اندروید ممکن است پیچیده باشند. شما به راحتی می‌توانید چیزی را بدون اینکه متوجه شوید خاموش کنید. برنامه‌ها می‌توانند طیف گسترده‌ای از اعلان‌ها را به گوشی ارسال کنند. انواع مختلف اعلان‌ها در Channels سازمان‌ دهی شده‌اند.

قبل از شروع به بررسی راه حل های دیگر، یک بررسی سریع انجام دهید تا ببینید آیا تمام اعلان هایی که می خواهید دریافت کنید فعال هستند یا خیر. صرف مقداری زمان برای انجام این کار، تجربه‌ی شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

برنامه را بهینه سازی کرده اید

چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟

رابطه‌ی تمام برنامه‌ها و بازی‌های اندروید با باتری دو حالت دارد: optimized یا not optimized. (بهینه‌ سازی‌ شده یا بهینه‌ نشده). برنامه‌های با اولویت بالا مانند تماس و پیام‌ رسان SMS به‌طور خودکار به‌ عنوان not optimized تنظیم می‌شوند. این بدان معنی است که آنها هرگز برای صرفه جویی در مصرف باتری در پس زمینه محدود نمی‌شوند.

برنامه های شخص ثالث معمولا optimized می شوند. این بدان معناست که اگر مدتی از آنها استفاده نشده باشد، می توان آنها را از دور خارج کرد. با این حال، این مدت زمان می‌تواند از دستگاهی به دستگاه دیگر بسیار متفاوت باشد. سامسونگ در این مورد بسیار تهاجمی تر از برندهای دیگر است.

خوشبختانه می‌توانید این بهینه‌ سازی‌ها را برای هر برنامه یا بازی به راحتی غیر فعال کنید. در بیشتر موارد با این کار مشکلات مربوط به اعلان‌ های از دست رفته حل می‌شود.

پای Adaptive Battery در میان است!

چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟

اندروید 9 قابلیتی به نام Adaptive Battery را معرفی کرد. این قابلیت از فناوری های جذاب استفاده می‌ کند تا نحوه استفاده از گوشی را به شما بیاموزد و برنامه‌ هایی را که بیشتر استفاده می‌کنید اولویت‌بندی کند. برنامه‌ هایی که اغلب استفاده نمی‌ شوند در پس‌ زمینه محدود می‌شوند.

این ویژگی با گذر زمان بهبود می‌ یابد، بنابراین اگر متوجه مشکلاتی در رابطه با عمر باتری یا اعلان‌های از دست رفته در یک گوشی نو شدید، ممکن است فقط زمان کوتاهی برای تنظیم نیاز داشته باشد. با این حال، Adaptive Battery قطعا کامل نیست. شاید بخواهید غیر فعالش کنید.

برای غیر فعال کردن Adaptive Battery، برنامه‌ی Settings را باز کنید و Adaptive Battery را جستجو کنید. برای غیر فعال کردن این قابلیت، سوییچ را خاموش کنید.

چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟ Do Not Disturb روشن است

چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟

حتی اگر اعلان ها را روشن کرده باشید و بهینه‌سازی باتری را هم غیر فعال کنید، باز هم ممکن است از یک مانع اعلان غافل شده باشید: حالت Do Not Disturb معمولا اعلان ها را می بندد. البته بر اساس تنظیمات خودتان.

Do Not Disturb نام عمومی مجموعه ای از ابزارهایی است که برای بالا بردن تمرکز طراحی شده اند. می‌توان آن را طوری تنظیم کرد که اعلان‌های بعضی برنامه ها را مسدود کند، اما اعلان سایر برنامه ها باز باشد. این می تواند دلیلی برای از دست دادن برخی اعلان ها باشد.

تنظیمات Do Not Disturb بسته به دستگاه متفاوت است اما کافی است دستور العمل ها را دنبال کنید و به این نکته توجه کنید که کدام برنامه ها مسدود شده اند.

چرا اعلان های اندروید را دریافت نمی کنم؟ ناراحت‌کننده است که سازندگان گوشی قابلیت‌های اصلی را به خاطر عمر باتری فدا می کنند. بیشتر کاربران دوست ندارند برای چند دقیقه استفاده ی بیشتر از باتری، اعلان های مهمشان را از دست بدهند. امیدواریم با این پیشنهادها بتوانید همه چیز را تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *