نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11

نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11
نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11

یک راه ساده برای به اشتراک گذاشتن کامپیوتر، ساخت اکانت Guest است. این اکانت ها فضای خودشان را دارند و در عین حال به داده های شما هم دسترسی ندارند. اینجا می‌ بینید نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11 چگونه است.

متاسفانه ایجاد اکانت Guest در ویندوز به آسانی قبل نیست. دو راه برای ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11 وجود دارد که هر دوی این روش ها اکانت های بدون گذر واژه می‌سازند و هر کسی می‌ تواند وارد شود. ما در این مطلب نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11 را به شما نشان می‌ دهیم.

اکانت Guest در ویندوز 11 چیست؟

نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11

اکانت Guest در ویندوز طی سال‌ ها تغییرات زیادی کرده است. در ویندوز 7 و ویندوز 8 ایجاد اکانت Guest کار آسانی بود و پیچیدگی ای نداشت. این اکانت ها دسترسی محدودی به اکانت ادمین داشتند. به عنوان مثال، اکانت Guest نمی‌ تواند نرم‌ افزار نصب کند یا تنظیمات سیستم را تغییر دهد.

با شروع ویندوز 10 مایکروسافت قابلیت ایجاد اکانت Guest را مخفی کرد. اگرچه هنوز در ویندوز نام Guest برای اکانت های فرعی حغظ شده بود اما امکان ایجاد همان نوع اکانت فرعی که قبل از ویندوز 10 به راحتی در دسترس بودند، دیگر وجود نداشت.

ویندوز 11 هم در این زمینه راه ویندوز 10 را ادامه داده است. قابلیت ایجاد اکانت Guest به آسانی در دسترس نیست. در عوض ما یک اکانت محلی ایجاد خواهیم کرد که به گذر واژه نیاز ندارد. این اکانت محلی به علاوه مکانی خواهد بود که سایر کاربران هم می توانند وارد آن شوند و از آن استفاده کنند، اما محدودیت هایش متفاوت است. سایر کاربران می‌ توانند نرم‌ افزار نصب کنند و تنظیمات را انجام دهند. تغییراتی که آن ها به وجود می آورند، روی اکانت شما تاثیری نخواهد داشت.

نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11 از طریق Settings

برای انجام این کار، ابتدا Settings را در ویندوز 11 باز کنید و به مسیر Accounts > Family & Other Users بروید.

نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11

در زیر قسمت Other Users، روی Add Account کلیک کنید.

اضافه کردن اکانت فرعی

در این مرحله ویندوز از شما می‌ خواهد وارد اکانت مایکروسافت شوید. به جای آن، گزینه‌ ی I don’t have this person’s sign-in information را انتخاب کنید.

ایجاد اکانت فرعی

سپس روی Add a user without a Microsoft account کلیک کنید.

Create account

حالا باید برای اکانت Guest یک اسم را انتخاب کنید. نامی که برمی گزینید، نمی‌ تواند خود کلمه‌ی Guest باشد اما هر اسم دیگری را که تایپ کنید، می‌ پذیرد. قسمت گذر واژه را خالی بگذارید و گزینه ی Next را بزنید.

نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11

این هم از این! حالا این اکانت در کنار اکانت‌ های دیگر ظاهر می‌ شود و برای ورود نیازی به گذر واژه ندارد.

نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11 از طریق Command Line

این روش از لحاظ فنی کمی پیچیده تر است اما مراحل کمتری دارد. برای شروع کار، Command Prompt را از منوی Start پیدا کنید. روی آن راست کلیک کنید و run it as an administrator را بزنید.

Command prompt

فرمان زیر را تایپ کنید و Enter را بزنید:

net user Guest1 /add /active:yes

نکته: می‌ توانید Guest1 را با هر نام دلخواه دیگری جایگزین کنید فقط نمی‌ توانید از Guest استفاده کنید.

نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11

تمام شد! حالا پیام The command completed successfully را می بینید و اکانت را در لیست اکانت های فعال در مسیر Settings > Accounts > Family & Other Users > Other Users مشاهده خواهید کرد. نحوه ایجاد اکانت Guest در ویندوز 11 به این ترتیب است.

عجیب است که مایکروسافت قابلیت ایجاد اکانت Guest واقعی را حذف کرده است. اکانت‌ های Guest واقعی قابلیت های بیشتری داشتند. اما به هر حال اگر می خواهید کسی از کامپیوتر ویندوز 11 تان استفاده کند و به داده های شما دسترسی نداشته باشد، این ترفند راه حل خوبی است.

منبع:

مطالب مرتبط

>