سری Call of Duty دیگر سالانه منتشر نمی شود

سری Call of Duty دیگر سالانه منتشر نمی شود
سری Call of Duty دیگر سالانه منتشر نمی شود

اخیرا شرکت مایکروسافت کمپانی اکتیویژن بلیزارد را تصاحب کرد و حال برخی اطلاعات تازه از برنامه آینده این کمپانی فاش شد.

سری Call of Duty دیگر سالانه منتشر نمی شود، پس از خرید Activision توسط مایکروسافت، سوالات زیادی در مورد آینده Call of Duty وجود داشت. به طور خاص، سؤالاتی در مورد چگونگی تغییر این فرنچایز و اینکه آیا در آینده به کنسول ایکس باکس انحصاری تبدیل خواهد شد یا خیر. در حالی که سوال انحصاری هنوز مورد بحث است، تغییرات احتمالی در فرنچایز شروع به روشن شدن می کند.

بر اساس گزارش جدیدی از بلومبرگ، خرید Activision توسط مایکروسافت این امید را تقویت کرده است که Call of Duty بتواند از برنامه سالانه انتشار فاصله بگیرد. بر اساس این گزارش، «کارمندان سطح بالا در اکتیویژن درباره دور شدن از برنامه سالانه انتشار بحث کرده‌اند.» اعتقاد بر این است که عرضه ضعیف Call of Duty: Vanguard در سال گذشته منجر به ملاحظات جدی در مورد دور شدن از برنامه سالانه شد. هر چند چیزی قطعی نشده بود. توسعه دهندگان فعلی Call of Duty معتقدند که این فرنچایز از زمان بیشتری برای بازی ها سود می برد. “در بین بسیاری از توسعه دهندگان Call of Duty این باور وجود دارد که انتشار بازی ها با سرعت کمتر باعث خوشحالی بازیکنان می شود و به تقویت فرنچایز کمک می کند.”

سری Call of Duty دیگر سالانه منتشر نمی شود

مایکروسافت سابقه ای در تولید فرنچایزهای مشابه سال به سال ندارد. این شرکت تمایل دارد فضای تنفس زیادی بین نسخه‌ها ایجاد کند و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد وقت خود را صرف کنند. این اخیراً زمانی ثابت شد که مایکروسافت تصمیم گرفت Halo: Infinite را یک سال کامل به تعویق بیاندازد، پس از یک ویدیوی گیم پلی فاجعه بار که نشان داد بازی تقریباً آماده نیست. با توجه به اینکه Activision سابقه طولانی در دوشیدن فرنچایز سالانه دارد، تفاوت در فرهنگ کاملاً متفاوت است.

Call of Duty مطمئناً می تواند از زمان بیشتری بین انتشار بهره مند شود. در حالی که بازی‌ها از نظر فنی به خوبی ساخته شده‌اند، بازیکنان سال‌ها از قدیمی بودن این سری شکایت داشتند. شکایات مشابهی در مورد فرنچایز Assassin’s Creed در حالی که هنوز سالانه منتشر می شد مطرح شد. سه بازی آخر همگی از زمان توسعه طولانی‌تر و تحسین بیشتر منتقدان نسبت به بازی‌هایی که بلافاصله ادامه می‌دهند، بهره‌مند شده‌اند. توسعه دهندگان Call of Duty احتمالاً معتقدند که فرنچایز آنها می تواند از همین تغییر بهره مند شود.

منبع:

مطالب مرتبط

>