نحوه بازیابی پیام های حذف شده در اندروید

نحوه بازیابی پیام های حذف شده در اندروید
نحوه بازیابی پیام های حذف شده در اندروید

آیا به طور تصادفی پیامک مهمی را در دستگاه اندرویدتان حذف کرده‌اید؟ اگر چنین است، می‌توانید با استفاده از یک نسخه پشتیبان Google Drive (اگر دارید) یا یک روش شخص ثالث، پیام خود را بازیابی کنید. چندین راه برای این کار وجود دارد. اینجا با نحوه بازیابی پیام های حذف شده در اندروید آشنا می‌شوید.

گزینه‌های من برای بازیابی پیام‌های حذف شده در اندروید چیست؟

بسته به اینکه آیا قبلا از پیام‌هایتان نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید یا خیر، دو گزینه برای انجام بازیابی دارید. تا انتهای مطلب همراه باشید تا ببینید نحوه بازیابی پیام های حذف شده در اندروید چگونه است.

اگر قبلا از پیام‌هایتان نسخه پشتیبان Google Drive تهیه کرده‌ باشید، به سادگی بازیابی‌اش می‌کنید و همه SMS ها و MMS ها شما برمی‌گردند.

نکته: این مورد با ریست فکتوری گوشی اندروید انجام می شود. اما به هر حال بازنشانی برای بهینه‌سازی کارایی گوشی شما خوب است.
اگر نسخه پشتیبان نداشته باشید، باز هم همه امیدها از بین نمی‌رود. چندین برنامه بازیابی پیام اندروید وجود دارد و شما می‌توانید از یک یا چند مورد از این برنامه‌ها برای بازیابی پیام های حذف شده در اندروید استفاده کنید.

نکته: مراحل دقیقی که باید دنبال کنید بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنید متفاوت است. این راهنما یک ایده کلی از مراحلی که باید دنبال کنید به شما می‌دهد.

نحوه بازیابی پیام های حذف شده در اندروید با بک آپ

اگر پشتیبان‌ گیری Google Drive را در گوشیتان فعال کرده‌اید، می‌توانید نسخه پشتیبان را برای بازیابی پیام‌های متنی حذف شده بازیابی کنید.
نکته اصلی در استفاده از این روش این است که برای بازیابی نسخه پشتیبان، باید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. یعنی باید تمام محتوای گوشی را پاک کنید تا بتوانید پیام‌های متنی از دست رفته را بازیابی کنید. اگر این روش را انتخاب کردید، از فایل‌های مهم گوشی اندرویدتان نسخه پشتیبان بگیرید.

سپس با راه‌اندازی برنامه تنظیمات، فرآیند بازنشانی را شروع کنید. در Settings، در پایین، روی System ضربه بزنید.

نحوه بازیابی پیام های حذف شده در اندروید

در صفحه System روی Reset Options بزنید.

Reset options

سپس در صفحه‌ی Reset Options گزینه‌ی Erase All Data (Factory Reset) را برگزینید.

نکته: با این کار تمام داده‌های روی گوشی حذف می‌شود. مطمئن شوید مشکلی با این موضوع ندارید.

Erase All Data (Factory Reset)

دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا بازنشانی دستگاه را تمام کنید. وقتی این کار انجام شد، تنظیم گوشی را از ابتدا آغاز کنید.

وقتی دستگاه از شما می‌خواهد با حساب Google وارد شوید، حسابی را که برای تهیه‌ی نسخه پشتیبان استفاده کردید انتخاب کنید. به این ترتیب به نسخه پشتیبان Google Drive دسترسی خواهید داشت.

سپس، گزینه بازیابی اطلاعات را از نسخه پشتیبان انتخاب کنید، بک آپ Google Drive را انتخاب کنید و گزینه SMS Messages را فعال کنید.
گوشی شما بارگیری محتویات از نسخه پشتیبان را شروع می‌کند و وقتی همه این کارها انجام شد، باید تمام پیام‌ها را بازیابی کنید.

بازیابی پیام های حذف شده بدون پشتیبان

در صورتی که قبل از پاک شدن پیام‌ها نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید، می‌توانید از یکی از چند برنامه بازیابی اطلاعات اندروید استفاده کنید.

یکی از برنامه‌هایی که می‌توانید استفاده کنید Dr. Fone Android Data Recovery و دیگری PhoneRescue است. تقریبا تمام این برنامه‌ها به یک شکل کار می‌کنند. گوشی شما را اسکن می‌کنند تا رد پیام‌های گمشده را بیابند و سپس به شما اجازه می‌دهند آن پیام‌ها را به صورت انتخابی روی تلفن بازیابی کنید.

متاسفانه هیچ تضمینی وجود ندارد که پیام‌های متنی شما با این برنامه‌ها بازیابی شوند و همچنین می‌توانند بسیار گران باشند. اما بدون بک آپ، این تنها گزینه است.

نکته آینده: پشتیبان‌گیری را در گوشی اندرویدتان فعال کنید

اگر از عدم بک آپ پشیمان هستید، باید همین حالا این گزینه را فعال کنید تا در آینده اطلاعات بیشتری را از دست ندهید. راه اندازی یک پشتیبان خودکار گوگل درایو دشوار نیست و تنها به چند ضربه نیاز دارد.

برای انجام این کار، ابتدا Settings را راه اندازی کنید. وارد System شوید.

سیستم

در صفحه‌ی System گزینه‌ی Backup را انتخاب کنید.

بک آپ

در گوشه پایین سمت راست، روی Turn On ضربه بزنید تا پشتیبان‌گیری Google Drive در تلفنتان فعال شود.

نحوه بازیابی پیام های حذف شده در اندروید

دستورالعمل‌های صفحه را دنبال کنید. سپس Google Drive منظم از محتویات گوشیتان بک آپ می‌گیرد. بعدا اگر به پیامک، MMS و سایر داده‌های حذف شده نیاز داشتید، می‌توانید بک آپ را بازیابی کنید.

نحوه بازیابی پیام های حذف شده در اندروید به این ترتیب است. امیدواریم این آموزش برای شما مفید باشد.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *