نحوه خاموش کردن صدای دوربین در آیفون

نحوه خاموش کردن صدای دوربین در آیفون
نحوه خاموش کردن صدای دوربین در آیفون

هنگامی که با آیفون عکس می گیرید، تلفن شما صدای شاتر را پخش می کند تا نشان دهد که عکس گرفته شده است. برای عکس گرفتن واقعا به این صدا نیاز ندارید و غیرفعال کردن آن آسان است. در این مطلب با نحوه خاموش کردن صدای دوربین در آیفون آشنا می شوید.

ساده‌ترین راه برای غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین در آیفون، قرار دادن گوشی در حالت بی صدا است. هنگامی که این کار را انجام می دهید، آیفون شما تمام صداهای خودش از جمله صدای دوربین را خاموش می کند.

بعدا، وقتی عکس‌ هایتان را گرفتید و کارتان تمام شد، می‌ توانید حالت بی‌ صدا را غیر فعال نمایید.

برای شروع مراحل و قرار دادن گوشی در حالت بی‌ صدا، در سمت چپ آیفون، سوییچ Ring/Silent را بچرخانید تا رنگ نارنجی را ببینید.

نحوه خاموش کردن صدای دوربین در آیفون

اگر سوییچ Ring/Silent دیگر رنگ نارنجی را پنهان نمی کند، یعنی آیفون در حالت بی صدا قرار گرفته است.

نحوه خاموش کردن صدای دوربین در آیفون

اکنون می توانید برنامه ی دوربین را راه‌اندازی کنید و بدون هیچ اثری از صدای شاتر عکس هایتان را بگیرید.

وقتی عکاسی را تمام کردید و می‌ خواستید حالت بی‌ صدا را غیر فعال کنید، همان سوییچ را دوباره بچرخانید. حالا آیفون به حالت عادی برمی گردد.

نحوه خاموش کردن صدای دوربین در آیفون به این ترتیب است. راه دیگری هم هست که بستگی به مدل آیفون شما دارد: اگر تلفن همراه شما از Live Photos پشتیبانی می‌ کند، می‌ توانید این قابلیت را فعال کنید. آیفون هنگام گرفتن عکس‌ های متحرک، صدایی پخش نمی‌ کند. البته باید به یاد داشته باشید که Live Photos در تمام مدل‌ های آیفون در دسترس نیست.

اگر گوشی شما از قابلیت Live Photos پشتیبانی نمی کند، همان روش بالا را استفاده کنید. چرا که در همه ی مدل‌ های آیفون، قدیمی و جدید، جواب می دهد.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *