نحوه Sideload برنامه ها در اندروید

نحوه Sideload برنامه ها در اندروید
نحوه Sideload برنامه ها در اندروید

نصب برنامه ها و بازی های اندروید خارج از فروشگاه Google Play به طرز شگفت آوری آسان است. به این کار sideloading می گویند و در هر دستگاه اندرویدی امکان‌پذیر است. نکاتی وجود دارد باید درباره نحوه Sideload برنامه ها در اندروید بدانید.

چرا sideloading به طور پیش فرض غیر فعال است؟

قبل از شروع نحوه Sideload برنامه ها در اندروید، اجازه دهید در مورد اینکه چرا sideloading به طور پیش فرض غیر فعال است صحبت کنیم. فروشگاه Google Play پروتکل‌ های امنیتی برای اطمینان از ایمن بودن برنامه‌ ها و بازی‌ ها دارد. این سیستم کامل نیست اما معمولا خیلی خوب جواب می دهد.

وقتی یک برنامه یا بازی را از خارج از Play Store بارگذاری می‌کنید، برخی از آن پروتکل‌ها را دور می‌زنید.Google Play Protect می‌تواند بعضی بدافزارها و سایر مشکلات را با برنامه‌های جانبی شناسایی کند، اما باز هم به اندازه دانلود از گوگل پلی امن نیست.

به همین دلیل است که اگر می‌خواهید خارج از گوگل پلی برنامه ای را دانلود کنید، بسیار مهم است مطمئن شوید برنامه‌ها و بازی‌ها را از منابع قابل اعتماد دریافت می‌کنید. APK Mirror منبع اصلی ما برای sideloading است و به شما توصیه می کنیم از آن استفاده کنید. دو نوع فایل را در APK Mirror پیدا خواهید کرد – APK و APK Bundles. خواهید دید چگونه از هر دو استفاده کنید.

نحوه Sideload برنامه ها در اندروید

نصب APK در اندروید کار ساده ای است. ابتدا باید فایل APK را که می خواهید نصب کنید، دانلود کنید. اگر از مرورگر استفاده می کنید، معمولا گزینه ی Open بعد از دانلود را خواهید دید. در غیر این صورت فایل دانلودی را از Downloads در file manager باز کنید.

نحوه Sideload برنامه ها در اندروید

یک پیام پاپ آپ به شما اطلاع می دهد که قبل از نصب APK باید به برنامه اجازه ی install unknown apps را بدهید. روی Settings ضربه بزنید تا به آنجا بروید.

اجازه نصب برنامه های ناشناخته

سوییچ Allow From This Source را فعال کنید. این کار را باید برای هر برنامه ای که می خواهید با فایل APK نصب کنید، انجام دهید.

نحوه Sideload برنامه ها در اندروید

حالا در پیام بعدی برای اتمام نصب APK روی Install بزنید.

نصب APK

نحوه ی نصب APK Bundles در اندروید

اگر از APK Mirror استفاده می کنید، احتمالا با برنامه هایی مواجه شده اید که برچسب Bundle دارند. این فایل ها App Bundles هستند که برای APK Mirror ایجاد شده اند. آنها را نمی توان با روش APK نصب کرد. خبر خوب این است که می توانید از برنامه رسمی APK Mirror برای نصبشان استفاده کنید.

ابتدا APK Bundle را مانند یک APK معمولی دانلود کنید. برنامه APKMirror Installer را باز کنید و روی Browse Files ضربه بزنید.

 APKMirror Installer

APK Bundle ای را که دانلود کرده اید پیدا کنید و آن را انتخاب نمایید.

APK Bundle

Install Package را بزنید.

Install Package

Install App را برای تایید بزنید.

نصب APK Bundle

برای نصب برنامه های ناشناخته باید به APKMirror Installer اجازه دهید.

و حالا می توانید Install را بزنید تا نصب APK Bundle به پایان برسد.

نحوه Sideload برنامه ها در اندروید

تمام شد! فقط فرآیند نصب متفاوت است. نتیجه نهایی دقیقا مثل نصب فایل APK است. اکنون می‌ دانید که نحوه Sideload برنامه ها در اندروید چگونه است. چگونه می توانید برنامه‌ ها و بازی‌ ها را از خارج از گوگل پلی دریافت کنید. فقط حواستان باشد که انتخاب‌ های ایمن داشته باشید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *