نحوه تنظیم Face ID با ماسک در iOS 15.4

نحوه تنظیم Face ID با ماسک در iOS 15.4
نحوه تنظیم Face ID با ماسک در iOS 15.4

با نحوه تنظیم Face ID با ماسک در iOS 15.4 آشنا شوید. در iOS 15.4 که هنوز در حالت آزمایشی قرار دارد، اپل یک قابلیت مفید و جدید را اضافه کرده است که به شما امکان می‌ دهد قفل آیفون را با Face ID باز کنید و پرداخت‌های Apple Pay را حتی زمانی که ماسک دارید تایید کنید.

در نسخه‌ های قبلی iOS که به iOS 14.5 برمی‌ گردند، این امکان وجود دارد که قفل آیفون خود را در حین استفاده از ماسک باز کنید، اما تنها در صورتی که اپل واچ را نیز به عنوان لایه امنیتی اضافی استفاده کرده باشید. قابلیت جدید iOS 15.4 نیاز به اپل واچ را برطرف می کند.

یکی دیگر از محدودیت‌ های Unlock with Apple Watch قبل، این است که به شما اجازه نمی‌ دهد تراکنش‌ هایApple Pay و خرید برنامه‌ ها را احراز هویت کنید، در حالی که قابلیت جدید Face ID‌ With a Mask این امکان را به شما می‌ دهد.

به گفته اپل، برای فعال کردن Face ID در حین استفاده از ماسک، آیفون «می‌تواند ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد اطراف چشم را برای احراز هویت تشخیص دهد.» با این حال، اپل این هشدار را داده است که استفاده از Face ID با ماسک از امنیت کمتری برخوردار است و سیستم احراز هویت بیومتریک در صورت استفاده با تشخیص تمام چهره «دقیق ترین» باقی می ماند.

متاسفانه Face ID با ماسک به برخی از جدیدترین آیفون‌ های اپل محدود می‌ شود. علی‌ رغم اینکه Face ID از سال 2017 با عرضه آیفون X در دسترس است اما Face ID با ماسک تنها در آیفون های 12 به بعد فعال است. بنابراین شما به آیفون 12، 12 مینی، 12 پرو، 12 پرو مکس یا آیفون 13، 13 مینی، 13 پرو یا 13 پرو مکس نیاز دارید.

با به روز رسانی آیفون به iOS 15.4، فرآیند راه‌ اندازی را مشاهده می‌ کنید که شما درباره نحوه تنظیم Face ID با ماسک در iOS 15.4 راهنماییتان می کند. برای تنظیم دستی این قابلیت در زمانی دیگر، این مراحل را دنبال کنید. توجه داشته باشید که باید iOS 15.4 را روی گوشیتان نصب کنید. و اگر آیفون 11 یا نسخه‌ های قدیمی‌ تر دارید، این گزینه‌ ها نشان داده نمی‌ شوند.

نحوه تنظیم Face ID با ماسک در iOS 15.4

برنامه ی Settings را روی آیفون باز کنید.

پایین بروید و روی Face ID & Passcode ضربه بزنید.

رمز عبورتان را وارد کنید.

سوییچ Use Face ID With a Mask را فعال کنید. سپس دستور العمل های صفحه را دنبال نمایید.

نحوه تنظیم Face ID با ماسک در iOS 15.4

نحوه تنظیم Face ID با ماسک در iOS 15.4 به این ترتیب است. اما باید به خاطر داشته باشید که Face ID‌ With a Mask از عینک آفتابی پشتیبانی نمی‌ کند. اگر چه اپل قابلیت پیکربندی Face ID را در هنگام استفاده از عینک جداگانه نیز اضافه کرده است (Settings -> Face ID & Passcode -> Add Glasses)، اما عینک و ماسک با هم شامل این قابلیت نمی شوند.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *