گوشی 5جی اندرویدی بلک بری در کار نیست

گوشی 5جی اندرویدی بلک بری در کار نیست

در سال 2020 یک استارتاپ به نام OnwardMobility تصمیم داشت تحت برند بلک بری گوشی 5جی اندرویدی معرفی کند اما خبرهایی منتشر شد که به تکذیب آن می پردازد.

گوشی 5جی اندرویدی بلک بری در کار نیست، آگوست 2020 بود که OnwardMobility یک شرکت تگزاسی قصد داشت با کسب مجوزی از بلک بری گوشی اندرویدی 5جی را معرفی کند. گوشی 5G که ظاهراً از طراحی 2015 BlackBerry Priv گرفته شده بود، که برنامه ریزی شد سال 2021 از راه برسد اما گویی چنین نشد.

در اوایل ماه گذشته، OnwardMobility پستی با عنوان “بر خلاف تصور عمومی، ما نمرده ایم” منتشر کرد. اعتراف نمود که این شرکت با تاخیرهای مختلفی روبرو شد که مانع از معرفی محصول در سال 2021 گشت، اما همچنان در نظر دارد محصولی سازمانی و با امنیت بالا را ارائه دهد. قابل ذکر است که در این پست نام بلک بری ذکر نشده است.

بلک بری برای همیشه مرده است

گوشی 5جی اندرویدی بلک بری در کار نیست

Android Police گزارش داد که بلک بری با فروش 600 میلیون دلاری پتنت خود، دیگر تصمیم ندارد تحت برندش تلفن هوشمندی عرضه شود. از این رو رویای گوشی بلک بری با همکاری OnwardMobility را باید کنار گذاشت. مشخص نیست این استارتاپ با کنار گذاشتن پروژه بلک بری، آیا به صورت مستقل گوشی دیگری ارائه می دهد یا خیر.

OnwardMobility اولین شرکتی نیست که مجوز نام بلک بری را در تلاشی ناموفق برای به دست آوردن محبوبیتی که این برند در دهه 2000 داشت، به کار می گیرد، در سال 2010، بلک بری و نوکیا سهم 70 درصدی در بازار سیستم عاملی داشتند. TCL در سال 2020 تصمیم گرفت با همکاری بلک بری چند گوشی عرضه کند که استقبال نه چندان قابل توجه این شرکت را نیز پشیمان کرد.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *