نحوه اضافه کردن پرینتر به ویندوز 11

نحوه اضافه کردن پرینتر به ویندوز 11
نحوه اضافه کردن پرینتر به ویندوز 11

چه پرینترتان را با USB وصل کرده باشید چه پرینتر بی سیم در شبکه وای فای داشته باشید چه با بلوتوث، تنظیم پرینتر در ویندوز 11 آسان است. ویندوز نیز می تواند به طور خودکار درایورهای پرینتر را نصب کند. در این مطلب با نحوه اضافه کردن پرینتر به ویندوز 11 آشنا می شوید.

نحوه اضافه کردن پرینتر به ویندوز 11

برای آشنایی با نحوه اضافه کردن پرینتر به ویندوز 11، اولین مرحله این است که مطمئن شوید اگر پرینترتان سیمی است، دستگاه روشن باشد و به برق وصل باشد. اگر اتصال از طریق Wi-Fi است، مطمئن شوید که کامپیوتر و پرینتر هر دو به یک شبکه متصل هستند.

وقتی دستگاه را اضافه می‌ کنید، تنظیمات ویندوز 11 به‌ طور خودکار نرم‌افزار مورد نیاز پرینتر را دانلود می‌ کند.
برای اضافه کردن یک پرینتر، روی دکمه Start کلیک کنید، Settings را در نوار جستجو تایپ کنید و Enter را بزنید. علاوه بر این می‌ توانید Windows+i را بزنید تا تنظیمات باز شود. در سمت چپ منوی تنظیمات، روی Bluetooth & devices کلیک کنید.

نحوه اضافه کردن پرینتر به ویندوز 11

در صفحه بعد روی Printers & scanners کلیک کنید.

نصب پرینتر

روی Add device در بالا، سمت راست صفحه Printers and scanners کلیک کنید. ویندوز سعی می کند پرینتر شما را شناسایی کند. اجازه دهید این فرآیند کمی ادامه یابد. مثلا 30 ثانیه تا یک دقیقه. بسته به کامپیوتر و پرینتر شما، شناسایی صحیح پرینتر ممکن است کمی طول بکشد.

Add device

اگر پرینترتان ظاهر نشد، Add manually را بزنید. پیامی ظاهر می شود که چند گزینه در اختیارتان می گذارد.

اگر اتصالتان از طریق USB است، گزینه My printer is a little older. Help me find it را برگزینید. اگر اتصال Wi-Fi یا پرینتر بی سیم است، گزینه Add a Bluetooth, wireless or network discoverable printer را بزنید.

وقتی انتخابتان را کردید، Next را بزنید.

My printer is a little older. Help me find it

اگر ویندوز 11 پرینتر را تشخیص داد، توصیه هایی را که روی صفحه نشان می دهد، دنبال کنید.

نحوه عیب یابی پرینتر

متأسفانه، پرینترها دستگاه های ناپایداری هستند. در اینجا چند مرحله عیب‌ یابی کلی وجود دارد که می‌ توانید برای حل مشکلات شناسایی درایور یا پرینت انجام دهید.

ویندوز 11 را ریستارت کنید

راه‌اندازی مجدد کامپیوتر می تواند بخش زیادی از مشکلات را برطرف کند. اگر پرینتر شناسایی نشد، یا شناسایی شد اما به درستی کار نمی کرد، راه‌اندازی مجدد دستگاه ممکن است مشکل را برطرف کند.

دستورالعمل ها را دو بار بررسی کنید

بسیاری از چاپگرهایی که امروزه فروخته می شوند قابلیت های هوشمند و بی سیم دارند. این قابلیت ها کار با دستگاه را راحت تر می کنند اما باعث می شود پتانسیل بیشتری برای ایجاد مشکلات وجود داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌ های راه‌اندازی پرینتر را به دقت دنبال کرده اید و تمام اتصالات کامپیوترتان ایمن هستند.

درایورهای سازنده

اگر پرینتر شما عملکردهای پیشرفته تری دارد، مثلا همه‌کاره است و یا ویندوز 11 درایورهای پرینتر را به درستی نصب نکرده است، ممکن است لازم باشد درایورها را از تولید کننده دانلود کنید. در صورت امکان از دیسک همراه پرینتر استفاده کنید. در غیر این صورت، به وب سایت سازنده بروید. معمولا درایورها را در قسمتSupport > Downloads or Support > Drivers and Software می توانید پیدا کنید. ما لینک صفحات درایور پرینتر چند سازنده معروف را برایتان آورده ایم:

Canon

HP

Epson

Lexmark

Brother

هنگامی که پرینترتان راه‌اندازی شد، ممکن است بخواهید تنظیمات پرینتر را مدیریت کنید یا آن را به عنوان دستگاه چاپ پیش فرض تنظیم کنید. اگر متوجه شدید که نیاز به چاپ مداوم چند چیز مختلف دارید، برای صرفه جویی در زمان، پرینتر را بیش از یک بار و هر بار با تنظیمات مختلف نصب کنید.

نحوه اضافه کردن پرینتر به ویندوز 11 به این ترتیب است. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شود.

منبع:

مطالب مرتبط

>