نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی اندروید
نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

اگر گوشی یا تبلت اندرویدتان روشن نمی‌شود، این مطلب برای شماست. با نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی اندروید آشنا شوید.

بدترین کابوس هر کاربر موبایل این است که سعی کند گوشی را روشن کند و ببیند هیچ اتفاقی نمی‌افتد. دلایل روشن نشدن گوشی یا تبلت اندرویدی شما چیست؟ بیایید نگاهی به دلایل و نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی اندروید بیندازیم.

مشکلات شارژ

نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

این یکی از رایج‌ترین مشکلات است. اگر قبلا هیچ نشانه ای از خرابی گوشی ندیده‌اید، ممکن است مشکل به سادگی از باتری باشد. اغلب اوقات، این به مشکلات شارژ برمی‌گردد.

1- اتصالات را بررسی کنید

ابتدا نکات واضح را بررسی کنید. آیا مطمئنید که گوشی را شارژ کردید؟ آیا شارژر تا حدی از پریز جدا شده است؟ و آیا پریز برق روشن است؟

2- خاک و گرد و غبار

در مرحله بعد، مطمئن شوید که هیچ گرد و غبار، کثیفی یا زباله دیگری در پورت USB کابل شارژ نیست یا درگاه شارژ تلفن مسدود نشده است.

یادتان باشد اتصالات حساس هستند. شاید بهتر باشد از هوای فشرده استفاده کنید.

3- کابل را بررسی کنید

کابل‌های شارژ USB به عملکرد نادرست از روی هوس معروف هستند. با استفاده از شارژر با دستگاهی دیگر و بررسی اینکه آیا کار می‌کند یا نه، می‌توانید یکپارچگی کابل را بررسی کنید.

Power Cycle اجرا کنید

همه ما گوشی یخ زده را تجربه کرده‌ایم. صفحه نمایش پاسخگو نیست و هیچ یک از دکمه‌ها کار نمی‌کنند. اما آیا می‌دانستید وقتی گوشی خاموش باشد هم این اتفاق می‌افتد؟

اگر تلفن اندرویدی شما روشن نمی شود، یک راه حل این است که Power cycle انجام دهید. برای دستگاه‌های قدیمی با باتری قابل جابجایی، به آسانی باتری را بیرون بیاورید، چند ثانیه صبر کنید و دوباره آن را در گوشی قرار دهید.

در گوشی‌های مدرن‌تر که باتری قابل جابجایی ندارند، دکمه پاور دستگاه را چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید. بسته به سازنده شما، ممکن است لازم باشد آن را بین 10 تا 30 ثانیه نگه دارید.

باتری را چک کنید

اگر روش بالا جواب نداد، سراغ باتری بروید. ممکن است باتری دلیل روشن نشدن گوشی باشد. بیشتر باتری‌های گوشی و تبلت پس از چند سال استفاده از نظر کیفیت افت می‌کنند. در نهایت از کار می‌افتند. سایر انواع آسیب نیز می‌توانند بر باتری اثر بگذارند مثلا مایعات، افتادن روی سطوح سخت و دمای شدید.

بررسی کنید باتری در حال دریافت برق است؟

پس از اینکه گوشی یا تبلت را به شارژر وصل کردید، یک دقیقه صبر کنید تا ببینید آیا آیکون باتری روی اسکرین ظاهر می‌شود یا خیر.

اگر این کار را کرد، باتری شما خوب است و می‌توانید به مراحل بعدی بروید. از طرف دیگر، ممکن است نور کوچک قرمز (یا رنگ دیگری) را مشاهده کنید که چشمک می‌زند. اگر این کار را انجام دهید، به این معنی است که باتری شما انرژی کافی برای روشن کردن یا نمایش محتوای روی صفحه را ندارد. بگذارید 30 دقیقه شارژ شود، سپس دوباره امتحان کنید.

آیکون باتری یا چراغ را نمی‌بینید؟ این ممکن است به این معنی باشد که باتری تمام شده است و نیاز به تعویض دارد.

اگر گوشی شما دارای باتری قابل جابجایی است، می‌توانید باتری جدید تهیه کنید. برای گوشی‌های بدون باتری قابل جابجایی، یا باید سعی کنید گوشی را جدا کنید و خودتان باتری را عوض کنید یا آن را به یک فروشگاه تخصصی ببرید.

اسکرین را چک کنید

گوشی بدون اینکه متوجه شوید روشن شود. صفحه نمایش شکسته می‌تواند این تصور را ایجاد کند که برق وجود ندارد.

خوشبختانه، تشخیص اینکه اسکرین مقصر است یا نه آسان است! دکمه پاور را 30 ثانیه نگه دارید تا مطمئن شوید گوشی قطعا روشن می‌شود، سپس حداقل دو دقیقه صبر کنید تا فرآیند بوت کامل شود.

نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

اکنون به سادگی از طریق تلفن دیگری با خودتان تماس بگیرید. اگر تلفن زنگ می‌زند، مشکل از اسکرین است. اگر اینطور نیست، باید ادامه دهید.

یادتان باشد می‌توانید یک بار صفحه نمایش را خودتان عوض کنید. اما بار دوم گارانتی را باطل می‌کند.

نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی اندروید بدین ترتیب است. اگر این موارد جواب نداد، احتمالا گوشی مشکل جدی دارد و باید به عیب یابی ادامه دهید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *