نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam

نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam
نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam

گوشی اندرویدتان را به عنوان IP Webcam تنظیم کنید تا بتوانید فیلم ویدیویی را از طریق اینترنت پخش کنید. در اینجا با نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam آشنا می شوید.

برای پخش تصاویر زنده‌ی رویدادها در اینترنت دوربین IP نیاز دارید، اما نمی‌توانید دوربین IP واقعی بخرید؟ پس به فکر استفاده از گوشی اندروید قدیمیتان باشید!

خوشبختانه چندین برنامه برای تبدیل دستگاه اندروید به IP Webcam وجود دارد که با آن‌ها می‌توانید در عرض چند دقیقه، ویدیو را در سراسر اینترنت با دوستان، خانواده یا برای استفاده شخصی به اشتراک بگذارید.

هر دستگاه اندروید حداقل یک دوربین دارد و این کار با استفاده از دوربین دستگاه اندروید ممکن است. سیستم عامل اندروید به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه هایی را ایجاد کنند که تقریبا هر کاری را انجام می دهند. این امر اندروید را به یک پلتفرم ایده آل برای استفاده به عنوان IP Webcam تبدیل می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که Wi-Fi را فعال کنید، برنامه مناسب را پیدا کنید، آن را راه‌اندازی کنید، سپس دستگاه اندرویدتان را به شکل خواسته شده قرار دهید. نتیجه یک تصویر ثابت IP webcam است که در سراسر وب پخش می شود. شما می توانید فیلم را در هر مرورگری مشاهده کنید.

تفاوت وب کم و IP webcam در چیست؟

هم این امکان وجود دارد که گوشی اندروید را به عنوان یک وب کم استاندارد تنظیم کنید و هم این که IP webcam داشته باشید. اما تفاوت در چیست؟

باید بگوییم وب کم دوربینی است که از طریق USB وصل شده یا در خود کامپیوتر یا دستگاه های دیگر شما تعبیه شده است. هدف آن ضبط ویدیو و عکس است، چه برای استفاده محلی و چه در یک برنامه چت ویدیویی مانند اسکایپ. در یک سیستم امن، وب کم بدون اجازه شما از طریق وب قابل دسترسی نیست. جالب اینجاست که می توانید از دستگاه اندروید به عنوان وب کم کامپیوتر نیز استفاده کنید.

اما IP webcam دستگاهی است که برای پخش ویدئو در سراسر اینترنت در نظر گرفته شده است. برای مثال ممکن است دوربین ترافیکی یا یک دوربین ثابت دیگر باشد که برای عموم قابل دسترسی است. از طرف دیگر، شاید یک دوربین امنیتی باشد که می توانید از راه دور به آن دسترسی داشته باشید.

تفاوت واضح است: وب کم می تواند چندین هدف داشته باشد در حالی که یک IP webcam برای مشاهده از راه دور در نظر گرفته شده است.

به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam چگونه است.

نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam

چندین برنامه IP webcam برای اندروید موجود است. در این مورد ما به این نتیجه رسیدیم که مفیدترین گزینه برنامه IP Phone Camera است. اگر تلفن شما به اینترنت متصل باشد، این برنامه دستگاه را به IP webcam تبدیل می کند.

برنامه IP Phone Camera خریدهای درون برنامه ای دارد، اما برای عملکرد اولیه IP webcam به این موارد نیاز ندارید.

دانلود: IP Phone Camera (رایگان با خرید درون برنامه‌ای)

این برنامه قابلیت‌هایی نظیر تنظیم روشنایی، زوم خودکار و نور فلش دارد. با این برنامه نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam چندان پیچیده نیست.

تنظیم برنامه IP Phone Camera

با نصب برنامه Wi-Fi را از صفحه اصلی یا در منوی Settings برگزینید.

نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam

سپس روی Start Broadcasting کلیک کنید.

شروع ضبط ویدیو

از دکمه های Plus و Minus برای بزرگنمایی و کوچک‌نمایی استفاده کنید.

نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam

به گزینه‌های دیگر در صفحه Settings توجه کنید. اینجا می‌توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که هنگام راه‌اندازی برنامه خودکار شروع به ضبط کند.

تنظیم برنامه IP Phone Camera

یا Video Quality را برای صرفه‌ جویی در پهنای باند تنظیم کنید.

نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam

گزینه Require Password نیز وجود دارد اما فقط با اشتراک Premium در دسترس است.

کنترل IP Webcam از راه دور

این برنامه پنل کنترل آسانی دارد که می‌توانید زوم و سطح روشنایی را تنظیم کنید، دوربین را بچرخانید و در صورت لزوم نور فلش را فعال کنید.

همچنین می‌توانید برای چرخش بین دوربین‌های جلو و عقب Switch Camera را بزنید.

IP Webcame آماده استفاده است!

نحوه استفاده از گوشی اندروید به عنوان IP Webcam اینگونه است. IP Webcam شما با نصب نرم‌افزار و قرار دادن گوشی در جای درست آماده پخش ویدئو در سراسر وب است. شاید از آن فقط به عنوان دوربین مدار بسته استفاده کنید یا از اتفاقات خارج از خانه عکس بگیرید و به اشتراک بگذارید.

نکته: استفاده از این برنامه با تاخیر همراه است اما این تاخیر کمتر از تاخیر هنگام مشاهده فیلم IP webcam با اینترنت همراه است.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *