نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11

نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11
نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11

ویندوز 11 از برنامه‌های اندروید پشتیبانی می‌ کند، اما شما را به استفاده از Appstore آمازون محدود می‌کند. با کمی کار، می‌توانید گوگل پلی استور را روی ویندوز 11 راه‌اندازی کنید. اینجا با نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11 آشنا می‌شوید.

روش رسمی نصب برنامه‌های اندروید در ویندوز 11 اپ استور آمازون است، اما راه‌های دیگری هم هست. مثلا اینکه برنامه‌‌ها و بازی‌های اندروید را خودتان دانلود کنید اما از گوگل پلی استور هم می‌توانید استفاده کنید. این مطلب نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11 را به شما یاد می‌دهد.

سیستم مورد نیاز

پیش از هر چیز به نصب اپ استور آمازون نیاز دارید. آن را از Microsoft Store دریافت کنید.

از فوریه 2022، برنامه‌های اندروید در ویندوز 11 در دسترسند، اما فقط در آمریکا. اگر دستگاهتان قادر به اجرای ویندوز 11 است، یعنی شرایط لازم برای اجرای برنامه‌های اندروید را هم دارد. حتما اپدیت‌های ویندوز را بررسی کنید و آپدیت‌های جدید را نصب کنید.

در مرحله بعد باید مجازی سازی سخت‌افزار را فعال کنید. ویندوز 11 اساسا اندروید را در یک ماشین مجازی اجرا می‌کند، برای همین این کار ضروری است. می‌توانید با رفتن به برگه Performance در Task Manager بررسی کنید کامپیوترتان مجازی‌سازی را فعال کرده است یا خیر. (برای باز کردن Task Manager کلیدهای Ctrl+Shift+Esc را فشار دهید.)

اگر مجازی‌سازی سخت‌افزار فعال نیست، ممکن است لازم باشد Intel VT-X را در UEFI (BIOS) فعال کنید. برای سیستم‌هایی که تراشه‌های AMD دارند، در صفحه تنظیمات UEFI دنبال AMD-V بگردید.

نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11

بعد مطمئن شوید آخرین نسخه Microsoft Store را دارید. Microsoft Store را باز کنید و همه برنامه‌ها را در صفحه Library آپدیت کنید.

پس از بررسی این موارد، برای ادامه مراحل آماده‌اید! اگر برای رسیدن به این نقطه آپدیت‌هایی را نصب کرده‌اید، قبل از ادامه کار، دستگاه را مجددا راه‌اندازی کنید.

نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11

ما از ابزاری به نام PowerShell Windows Toolbox استفاده می‌کنیم. این ابزار دارای قابلیت‌هایی از جمله امکان نصب گوگل پلی استور است. نصب بسیار ساده با یک کلیک را ممکن می‌کند و به نرم‌افزار اضافی نیاز ندارد.

نکته: این ابزار یک اسکریپت را از سرور دانلود کرده و اجرا می‌کند. نگرانی‌های امنیتی درباره‌اش وجود دارد، اما به نظر ما ارزش اعتماد کردن را دارد. اول، این یک ابزار منبع باز است یعنی سطحی از شفافیت در مورد آنچه در پشت صحنه می‌گذرد وجود دارد.
دوم، در زمان نگارش تقریبا 700 ستاره در Github دارد که یعنی افراد زیادی آن را مفید می‌دانند. به علاوه بیش از شش ماه است که در حال توسعه بوده و هیچ مشکل عمده‌ای گزارش نشده است.

در پایان شما باید تصمیم بگیرید به اسکریپتی از یک مخزن GitHub اعتماد دارید یا خیر. با مسئولیت خود ادامه دهید.

در دستگاه ویندوز 11، صفحه GitHub را باز کنید و به بخش How to Use بروید. کد نوشته شده در زیر عنوانEasy Start Command را کپی کنید.

Easy Start Command

سپس Windows PowerShell as administrator را اجرا کنید.

برای انجام این کار، منوی استارت را باز کنید و PowerShell را جستجو کنید. روی گزینه Run as Administrator کلیک کنید یا روی Windows PowerShell در لیست کلیک راست نمایید و Run as Administrator را برگزینید.

نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11

کدی را که از GitHub کپی کرده‌اید در PowerShell قرار دهید و Enter را بزنید. اگر اتفاقی نیفتاد، چند ثانیه صبر کنید.

وارد کردن کد

پنجره Windows Toolbox باز می‌شود. تنها کاری که باید بکنید، کلیک روی Install Google Play Store for Windows 11 است. اگر آن را نمی‌بینید، اسکرول کنید.

نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11

در مرحله بعد در پنجره PowerShell شاید لازم باشد Virtual Machine Platform را فعال کنید. برای ادامه Yes را بزنید.

اکنون ساختار ویندوز برای اندروید با بسته جدید جایگزین می‌شود. P را وارد کنید تا ادامه دهید.

نصب ساحتار جدید

حالا باید ساختار جدید را برای اندروید دانلود کنید. یک لینک bit.ly ایجاد می‌شود که برای دانلود فایل ZIP، آن را هایلایت، کپی و در مرورگر جای‌گذاری کنید.

نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11

پس از دانلود باید مسیر فایل را در PowerShell وارد کنید. در صورت تمایل فایل را به مکانی با یک مسیر ساده منتقل کنید.

نکته: روی فایل در Windows Explorer کلیک راست کرده و به جای تایپ دستی مسیر کامل، گزینه Copy to Path را برگزینید.

نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11

ساختار قدیمی ویندوز حذف می‌شود و نسخه جدید برای اندروید نصب می‌شود.

دانلود ساختار جدید

چند پنجره بازشو مربوط به ساختار ویندوز برای اندروید به ورودی شما نیاز دارند. حتما تا پایان اسکریپت پنجره Settings را باز بگذارید. پس از این مرحله، گوگل پلی استور را در منوی Start کنار سایر برنامه‌ها پیدا می‌کنید.

گوگل پلی استور در ویندوز 11

نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11 بدین ترتیب است. با حساب Google وارد Play Store شوید و از نصب برنامه‌های اندروید لذت ببرید.

نحوه نصب گوگل پلی استور در ویندوز 11

منبع:

مطالب مرتبط

>