نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11

نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11
نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11

یکی از بحث برانگیزترین قابلیت های ویندوز 11، طراحی جدید تسک بار است. بسیاری از قابلیت‌های قدیمی از جمله تنظیمات Combine Taskbar Labels حذف شده اند. با نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11 همراه باشید. خوشبختانه راهی برای بازگرداندن تسک بار قدیمی وجود دارد.

Stardock شرکتی است که از زمان ویندوز XP نرم‌افزار شخصی‌سازی ویندوز را ساخته است. Start11 مجموعه ای از ابزارهای این شرکت برای ویندوز 11 است و شامل تعدادی ترفند برای تسک بار ویندوز 11 است که عملکرد آن را بسیار شبیه به ویندوز 10 می کند.

امکان جدا کردن آیکون های تسک بار در نسخه 1.2 Start11 Beta معرفی شد که 16 مارس 2022 منتشر شد. می توانید Start11 را به صورت رایگان با یک دوره آزمایشی 30 روزه امتحان کنید و پس از آن هزینه دارد. به خاطر داشته باشید که از مارس 2022، این نرم‌افزار بتا است و ممکن است به خوبی کار نکند.

نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11

برای شروع، با مرورگر دستگاه ویندوز 11 به پست انجمن Stardock بروید. برای دانلود فایل راه‌اندازی EXE روی لینک کلیک کنید و پس از اتمام آن را باز کنید.

نحوه بازیابی لیبل های تسک بار در ویندوز 11

نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11 اینگونه است که ابتدا از شما خواسته می شود یک محصول را بخرید و یا دوره آزمایشی رایگان 30 روزه را شروع کنید. هر کدام را که انتخاب می‌ کنید، دستورالعمل‌ های داده شده را برای باز کردن قفل Start11 دنبال کنید.

Start11

سپس در تنظیمات Start11 به قسمت Taskbar بروید.

نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11

اول از هر چیز سوییچ Let Start11 Enhance the Taskbar را فعال کنید.

فعالسازی Start11

برای چینش جدید تسک بار سه گزینه دارید. گزینه‌ی دلخواه را انتخاب کنید:

Always: آیکون ها همواره گروه‌بندی‌شده باقی می‌ مانند.

Sometimes: آیکون‌ ها فقط وقتی چند پنجره از یک برنامه باز باشد، گروه‌بندی می‌ شوند. (در زمان نگارش این مطلب کارکرد گزینه Sometimes با Never تفاوتی ندارد.)

Never: آیکون‌ ها هیچوقت گروه‌بندی نمی‌ شوند.

گزینه های چینش تسک بار

پس از انتخاب گزینه مد نظر، ممکن است از شما خواسته شود که کامپیوتر یا Windows Explorer را مجدد راه‌اندازی کنید. هر کدام را که از شما خواسته شد دنبال کنید. اگر راه‌اندازی مجدد اکسپلورر تغییرات را اعمال نکرد، باید کامپیوتر را ری بوت کنید.

راه‌اندازی مجدد

بفرمایید! نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11 را به پایان رساندید. آیکون های تسک بار ویندوز 11 دیگر گروه‌بندی نمی‌ شوند!

نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11

نیاز به نصب برنامه شخص ثالث برای رفع مشکلی در ویندوز 11 که در ویندوز 10 وجود نداشت، ناراحت‌کننده است. مایکروسافت تغییرات زیادی در تسک بار ایجاد کرده است و این شرکت دارد به آرامی قابلیت هایی مانند Drag and drop را دوباره برمی گرداند. به این خاطر می‌ توانیم از جامعه توسعه‌ دهندگان مطمئن ویندوز تشکر کنیم. در حال حاضر نحوه بازیابی آیکون های تسک بار در ویندوز 11 به این ترتیب است.

منبع:

مطالب مرتبط

>