عملکرد خوب نسخه نسل نهمی پلی استیشن GTA V

عملکرد خوب نسخه نسل نهمی پلی استیشن GTA V
عملکرد خوب نسخه نسل نهمی پلی استیشن GTA V

شرکت راکستار پیشتر بازی GTA V را برای کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس نسل نهمی منتشر کرد و اکنون گزارشی از عملکرد آن دردسترس قرار گرفت.

عملکرد خوب نسخه نسل نهمی پلی استیشن GTA V، این بازی در سال 2013 برای پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 منتشر گشت و سپس سال 2014 به کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان آمد. در سال 2015 نیز راکستار تصمیم گرفت بازی را برای رایانه شخصی ارائه دهد.

حال با گذشت 9 سال از زمان لانچ نسخه اول GTA V، نسخه نسل نهمی دردسترس قرار گرفت. این شرکت با انتشار نسخه نسل نهمی سعی کرده به انتظار طرفداران پایان دهد و یک اثر بهبودیافته در گرافیک و گیم پلی به مخاطبان ارائه دهد. به تازگی کانال یوتیوب ElAnalistaDeBits نسخه کنسولی نسل نهمی GTA V را بررسی کرده و گزارشی درباره آن منتشر نمود. نتیجه عملکرد نشان داده که نسخه ایکس باکس نسل نهمی GTA V چندان جالب نبوده و از مشکلاتی رنج می برد. این در حالی است که نسخه نسل نهمی پلی استیشن عملکرد بهتری دارد.

پیش از انتشار راکستار اعلام کرده بود که دو نسخه ایکس باکس و پلی استیشن نسل نهمی یکسان بوده و تفاوتی نخواهد داشت. پیش از لانچ اطلاعاتی درباره حالت گرافیکی نسل نهمی GTA V منتشر شد که باید به حالت Fidelity اشاره کرد. این حالت رزولوشن 4K به همراه نرخ فریم 30Fps را با ریتریسینگ به همراه دارد. بنابراین بازیکنان وضوح بالا را در کنار فریم نه چندان جذاب مشاهده خواهند کرد.

GTA V و تجربه نه چندان جالب در ایکس باکس نسل نهم

عملکرد خوب نسخه نسل نهمی پلی استیشن GTA V

دیگر حالت Performance بوده که بازی را با وضوح 1440 پیکسل و 60Fps اجرا می کند. آخرین حالت RT Performance نام داشته و بازیکنان می توانند با وضوح 1440 پیکسل نیتیو با فریم 60Fps و ریتریسینگ اجرا کنند و یک تجربه تمام عیار داشته باشند. طبق بررسی انجام گرفته نسخه پلی استیشن 5 در همه حالات عملکرد ثابت از خود نشان داده جز در حالت Performance که در شرایط محیطی شلوغ نرخ فریم افت دارد.

در سوی دیگر کنسول ایکس باکس سری ایکس روی حالت RT Performance افت فریمی دارد و این مسئله کمی رنج آور است. همچنین در حالت Performance هم چنین افت فریمی قابل مشاهده است. نسخه ایکس باکس سری اس هم اوضاع جالبی نداشته و شرایط بدی دارد.

شایان ذکر بوده ایکس باکس سری اس تنها از دو حالت اول و دوم گرافیکی پشتیبانی می کند. در این کنسول روی حالت اول افت فریمی داشته و حالت دوم هم چندان تعریفی ندارد. شایان ذکر است که نسخه پلی استیشن 5 در مقایسه با ایکس باکس سری نه تنها گرافیک بهتری رقم می زند، بلکه افراد می توانند قابلیت هایی را با کنترلر دوالسنس داشته باشند و در سوی دیگر لودینگ هم کوتاه تر است.

به نظر رسیده تیم راکستار بهینه سازی بیشتری برای نسخه پلی استیشن 5 انجام دادند و این امر به ضرر بازیکنان ایکس باکس تمام شده که تمایل دارند این اثر شرکت مورد اشاره را روی کنسول ایکس باکس خود تجربه کنند. انتظار داریم راکستار بزودی آپدیت جدیدی را دردسترس قرار گیرد.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *