نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده

نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده
نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده

سرویس Find My Mobile سامسونگ بازیابی گوشی گلکسی گم شده را آسان می کند. در اینجا چگونگی راه‌اندازی و نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده آمده است.

گوشی‌های هوشمند در حال حاضر تقریبا یک ضرورت هستند، بنابراین آخرین چیزی که می‌ خواهید این است که گوشیتان را گم کنید. اگر کاربر سامسونگ هستید، یک راه آسان برای پیدا کردن گوشی گم شده وجود دارد.

دستگاه های سامسونگ یک قابلیت بازیابی از راه دور به نام Find My Mobile را ارائه می دهند که به راحتی می توانید دستگاه گم شده‌تان را از راه دور پیدا کنید و حتی محتویات آن را قفل یا پاک کنید. بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه عملکرد این قابلیت بیاندازیم.

سرویس Find My Mobile سامسونگ چیست؟

Find My Mobile سامسونگ یک سرویس رایگان است که مکان یابی، پشتیبان گیری یا پاک کردن داده ها را در صورت گم شدن یا دزدیده شدن دستگاه سامسونگ گلکسی ثبت شده آسان می کند. Find my mobile از طریق وب با استفاده از اکانت سامسونگ قابل دسترسی است.

این سرویس دارای مجموعه ای از قابلیت های امنیتی نوآورانه است و به شما امکان می دهد از پتانسیل کامل دستگاهتان استفاده کنید. شما قادر خواهید بود دستگاه را از راه دور مکان یابی و مدیریت کنید تا بتوانید در اسرع وقت آن را بازیابی کنید. با این حال برای استفاده از این سرویس در بیشتر موارد دستگاهتان باید یک اتصال اینترنتی فعال داشته باشد.

نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده

اگر می خواهید گلکسیتان را ردیابی و مکان یابی کنید، ابتدا باید سرویس Find My Mobile را فعال کنید. پس از اتمام، می توانید در هر زمان از این سرویس استفاده کنید و حتی در صورت لزوم دستگاه را قفل یا پاک کنید. نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده بدین شکل است:

در دستگاه Samsung Galaxy، به Settings > Biometrics and security بروید.

نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده

Find My Mobile را روشن کنید. از شما خواسته می شود با حساب سامسونگ وارد شوید. مطمئن شوید که حساب سامسونگ شما نمایش داده می شود.

اگر حساب سامسونگ ندارید، باید یکی بسازید. برای انجام این کار، به Settings > Accounts and Backup > Manage accounts بروید و یک حساب جدید سامسونگ اضافه کنید.

نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده

همچنین می‌ توانید سایر تنظیمات موجود مانند باز کردن قفل از راه دور، پیدا کردن آفلاین و ارسال آخرین مکان را تغییر دهید. پیدا کردن آفلاین در دستگاه‌های دارای اندروید نسخه ۱۰ و بالاتر در دسترس است. همچنین با ساعت های هوشمند گلکسی و ایربادها سازگار است.

Offline finding

پس از ثبت نام، می توانید دستگاهتان را به صورت آنلاین از وب سایت Samsung Find My Mobile در هر زمان پیدا کنید.

نحوه ردیابی دستگاه سامسونگ گلکسی

Find My Mobile به شما این امکان را می‌دهد که مکان‌های دستگاه را بررسی کنید. پس از ثبت نام برای یک حساب کاربری، می‌توانید گوشی را روی نقشه پیدا کنید و از قابلیت‌هایی مانند Track Location و Ring برای جلوگیری از سرقت یا مفقود شدن استفاده کنید.

ردیابی زنده موقعیت مکانی

این برنامه راهی آسان برای ردیابی گوشی گمشده است زیرا هر 15 دقیقه مکان را به روز می‌کند.

نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده

نحوه فعال کردن ردیابی موقعیت مکانی اینگونه است:

سایت Samsung Find My Mobile را در مرورگر باز کنید.

اطلاعات کاربری حساب سامسونگ را وارد کنید (که در دستگاه Galaxy گمشده از آن استفاده می‌کنید) و روی Sign in ضربه بزنید. برای تایید رضایت خود با شرایط و دادن مجوزهای مکان مورد نیاز، روی Agree ضربه بزنید.

پس از ورود، سایت یک صفحه اصلی باز می کند. می‌توانید یک نقشه تعاملی با موقعیت مکانی دستگاه را مشاهده کنید. برای مشاهده جزئیات مکان، روی آیکون پین ضربه بزنید.

پیدا کردن گوشی گمشده روی نقشه

می‌توانید قابلیت Track location را در منو فعال کنید تا مکان دقیق دستگاه را در هر زمان نظارت کنید. مکان هر 15 دقیقه خودکار به روز می‌ شود. همچنین می‌ توانید حالت‌های نقشه را بین نمای خیابان و نمای ماهواره‌ ای تغییر دهید.

نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده

کنترل دستگاهتان را حفظ کنید

نحوه استفاده از Find My Mobile برای پیدا کردن سامسونگ گلکسی گمشده بدین ترتیب است. با Find My Mobile سامسونگ، می‌ توانید از دستگاه‌هایتان محافظت کنید و اطلاعات را ایمن نگه دارید. این یک ابزار همه‌کاره است که در نحوه انتخاب شما برای محافظت از هر دستگاه و هر سطح امنیتی، انعطاف پذیری زیادی ارائه می دهد.

استفاده از آن نیز آسان است که آن را برای هر کس که در کار با فناوری پیچیده‌تر مشکل دارد، حتی بدون اتصال به اینترنت، ایده‌آل می‌کند. در مجموع، Samsung Find My Mobile ابزاری ساده است اما عملکرد قابل توجهی دارد.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *