چگونه در آیفون برنامه ها را Unhide کنید

چگونه در آیفون برنامه ها را Unhide کنید
چگونه در آیفون برنامه ها را Unhide کنید

اگرچه شما در عمل نمی توانید برنامه ها را در آیفون پنهان کنید، اما می توانید پیدا کردن آنها را سخت کنید. در این مطلب می بینید چگونه در آیفون برنامه ها را Unhide کنید. اگر نمی توانید برنامه ای را در صفحه اصلی آیفون پیدا کنید، ممکن است آن را در App Library پیدا کنید. علاوه بر این برخی از خریدهای برنامه‌ی پنهان شده نیز قابل مشاهده است.

چگونه در آیفون برنامه ها را Unhide کنید

برای آشکار کردن برنامه های پنهان شده، می توانید از App Library استفاده کنید. با شروع iOS 14، اپل یک صفحه App Library برای آیفون را معرفی کرد که فهرستی سازمان یافته از تمام برنامه های نصب شده روی دستگاه شما را نشان می دهد. برنامه‌ای را می‌توان روی آیفون نصب کرد که در صفحه اصلی فهرست نشده است اما همچنان در App Library قابل دسترسی است. اگر اینطور است، می توانید به راحتی برنامه را به صفحه اصلی اضافه کنید.

چگونه در آیفون برنامه ها را Unhide کنید؟ برای باز کردن App Library ابتدا چندین بار در صفحه اصلی آیکون ها را به سمت چپ بکشید تا به آخرین صفحه برسید، سپس یک بار دیگر انگشتتان را بکشید تا App Library باز شود. در اینجا شبکه ای از آیکون ها در دسته های مختلف را خواهید دید که نشان دهنده برنامه هایی است که نصب کرده اید. روی نوار جستجو در بالای صفحه ضربه بزنید و نام برنامه مورد نظر را تایپ کنید.

چگونه در آیفون برنامه ها را Unhide کنید

وقتی برنامه را پیدا کردید، روی آیکون آن در لیست نتایج جستجو ضربه بزنید و نگه دارید. در منوی ظاهر شده، Add to Home Screen را انتخاب کنید.

App library

پس از آن می توانید به صفحه اصلی برگردید، حالا آیکون برنامه ای را که به تازگی به صفحه اصلی اضافه کرده اید در یکی از صفحات مشاهده خواهید کرد.

و اگر خواستید از این به بعد تمام برنامه‌ های تازه دانلود شده به‌طور خودکار در صفحه اصلی ظاهر شوند، باید برنامه Settings را باز کنید و روی Home Screen ضربه بزنید. سپس یک علامت تیک در کنار Add to Home Screen اضافه کنید.

خریدهای پنهان برنامه در آیفون را آشکار کنید

با استفاده از تنظیمات Apple ID امکان پنهان کردن مواردی چون خریدهای قبلی برنامه وجود دارد. برای دیدن تاریخچه خرید آیفون مراحل زیر را دنبال کنید. اگر نمی‌ توانید برنامه‌ ای را که می‌ خواهید دانلود کنید در Purchase History پیدا کنید، برنامه تنظیمات را باز کنید و در بالا روی Apple ID ضربه بزنید. سپس Media & Purchases را انتخاب کنید و روی قسمت Hidden Purchases ضربه بزنید.

چگونه در آیفون برنامه ها را Unhide کنید

در صفحه بعد، لیستی از خریدهایی را که قبلا پنهان کرده اید، مشاهده خواهید کرد. پشت هر برنامه‌ای که می‌ خواهید دوباره نمایش داده شود، روی Unhide ضربه بزنید.

Unhide برنامه

پس از آن، برنامه را در تاریخچه خرید از این مسیر می توانید مشاهده کنید:

Settings > Apple ID > Media & Purchases > Purchase History. حالا می‌دانید چگونه در آیفون برنامه ها را Unhide کنید. اگر برنامه قبلا روی آیفون شما نصب نشده است، باید آن را دوباره از اپ استور دانلود کنید. موفق باشید!

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *