با طرح مفهومی هواپیمای خورشیدی Falcon Solar همراه باشید

با طرح مفهومی هواپیمای خورشیدی Falcon Solar همراه باشید
با طرح مفهومی هواپیمای خورشیدی Falcon Solar همراه باشید

بشریت به دنبال وسایله نقلیه بدون سوخت فسیلی بوده و در این بین تلاش می کند بیشتر محصولات الکتریکی را به کار گیرد تا آلودگی را به حداقل برساند.

با طرح مفهومی هواپیمای خورشیدی Falcon Solar همراه باشید، وسایل نقلیه شامل هر نوع وسیله ای می شود که با آن حمل و نقل صورت می گیرد. از قطار و اتومبیل گرفته تا کشتی و هواپیما. در حال حاضر شرکت های مختلفی بودند که به سراغ هواپیما الکتریکی رفتند و در این بین یکی از شرکت ها تصمیم گرفت طرح مفهومی از هواپیمای خورشیدی را به نام Falcon Solar ارائه دهد.

در واقع Falcon Solar می تواند گام بزرگی در صنعت هوانوردی باشد. البته در این دهه قرار نیست شاهد آن باشیم و حداقل باید تا دهه بعدی منتظر ماند. به کمک هواپیمای خورشیدی نیازی به سوخت مجدد نیست و برای پرواز هم از سوختی بهره نمی گیرند. بنابراین پروازهای طولانی به کمک چنین هواپیماهایی به مراتب ساده و بهتر خواهد بود.

این هواپیمای خورشیدی شبیه شاهین است

با طرح مفهومی هواپیمای خورشیدی Falcon Solar همراه باشید

گذشته از آن که آلودگی در کار نیست، معایبی که مدل های سوختی دارند را هم ندارد. این طرح را طراحی به نام Laszlo Nemeth خلق کرده و طبق تصاویر شاهد هواپیمایی شبیه به پرنده هستیم. این هواپیما بال های پهنی دارد و از طراحی جذاب و خیره کننده هم برخوردار است که نظر هر فردی را به خود جلب می نماید. گفته می شود در طراحی این مدل از شاهین الگوبرداری شده است.

البته بال نسبت به بدنه کوچکتر بوده و شاهد پنل های خورشیدی روی انحنای بال هستیم. برای به حرکت درآوردن چنین هواپیمایی باید از فناوری های پیشرفته بهره گرفت که اکنون دردسترس نیست و از آنجایی که تا یک دهه بعدی باید شاهد از راه رسیدن چنین نمونه هواپیماهایی باشیم، قطعا تا آن زمان فناوری هایی به کار گرفته می شود. متأسفانه تصاویری از فضای داخل هواپیما موجود نیست و طراح تنها به ایجاد طرح بیرونی بسنده کرده است.

منبع:

مطالب مرتبط

>