پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک

پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک
پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک

چه از Dock، چه از Spotlight Search و چه از روش های دیگر استفاده کنید، باز کردن برنامه ها در مک بسیار آسان است. در این مطلب با پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک آشنا می شوید.

می خواهید یک برنامه را در مک باز کنید؟ روش های زیادی برای این کار وجود دارد، مانند Spotlight Search یا Dock. برای یادگیری راه‌ های متعدد راه‌اندازی سریع هر برنامه‌ای در macOS، ادامه مطلب را بخوانید.

پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک

پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک

اولین راه استفاده از Spotlight Search است. Spotlight سریع ترین راه برای باز کردن هر برنامه ای در مک است. فقط Cmd + Space را برای فراخوانی Spotlight Search فشار دهید، نام برنامه را تایپ کنید و Enter را فشار دهید تا باز شود.

از Launchpad استفاده کنید

Launchpad

Launchpad مک راه سریع دیگری برای باز کردن برنامه های شما ارائه می دهد. آیکون Launchpad را در Dock مک (که در کنار آیکون Finder قرار دارد) انتخاب کنید تا صفحه‌ ای با تمام برنامه‌ های مک شما نمایش داده شود. سپس، روی یک برنامه کلیک یا ضربه بزنید تا باز شود. همچنین، روی نماد Launchpad در Dock کلیک کنید تا فهرستی از همه برنامه‌ ها در قالب فهرست نمایش داده شود.

برنامه ها را از طریق Applications Folder باز کنید

Applications Folder

یکی دیگر از پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک استفاده از Applications Folder است.

می توانید برنامه ها را مستقیم از Applications Folder باز کنید. یک پنجره Finder را باز کنید و Applications را در نوار کناری انتخاب کنید تا به آن برسید. همچنین می توانید کلیدهای Cmd + Shift + A را در دسکتاپ فشار دهید.

سپس روی برنامه ای که می خواهید باز شود دو بار کلیک کنید. علاوه بر این شما قادر هستید برنامه‌ های مختلفی مانند Terminal و Disk Utility را در یک پوشه خاص با عنوان Utilities پیدا کنید.

از Siri بخواهید برنامه را باز کند

پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک

آیا تا به حال Siri را امتحان کرده اید؟ فقط آیکون Siri را در راست‌ترین گوشه نوار منو انتخاب کنید و نام برنامه را با صدای بلند بگویید. فورا باز خواهد شد.

از Dock استفاده کنید

پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک

و آخرین روش از پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک، استفاده از Dock است. Dock مک تا حد زیادی قابل تنظیم است. اگر برنامه‌ های مورد علاقه‌تان را نمی‌ بینید، کافی است آن‌ ها را از Spotlight Search، Launchpad یا Applications Folder به داخل بکشید تا برای همیشه در آنجا بمانند. همچنین می‌ توانید برنامه‌ های استوک را حذف کنید و آن‌ ها را با موارد دلخواه شخص ثالث جایگزین کنید (مثلا Chrome به جای Safari، مرورگر پیش فرض مک).

پنج راه برای باز کردن سریع برنامه ها در مک این موارد هستند. از تجربه کاربریتان لذت ببرید!

مطالب مرتبط

>