روش حل مشکل سیاه و سفید شدن اسکرین آیفون

روش حل مشکل سیاه و سفید شدن اسکرین آیفون
روش حل مشکل سیاه و سفید شدن اسکرین آیفون

آیا تا به حال شده که رنگ ها در اسکرین آیفون شما ناپدید شوند و با یک صفحه سیاه و سفید روبرو شوید؟ این مطلب شما را با روش حل مشکل سیاه و سفید شدن اسکرین آیفون آشنا می کند.

علت سیاه و سفید شدن صفحه نمایش آیفون

شایع ترین علت سیاه و سفید شدن صفحه نمایش آیفون، تغییر تنظیمات نرم افزاری آن است. آیفون از چندین روش برای سیاه و سفید کردن صفحه نمایش در تنظیمات دسترسی پشتیبانی می کند. این روش ها برای افرادی که در دیدن تمام یا برخی رنگ ها یا با تصاویر با کنتراست کم مشکل دارند مفید است.

این مطلب به شما کمک می کند تا صفحه نمایش سیاه و سفید آیفون را اصلاح کنید. این مشکل با صفحه سفید مرگ آیفون تفاوت دارد، در آنجا شما با یک صفحه نمایش کاملا سفید روبرو هستید. اما اسکرین سیاه و سفید، تغییر در نمایش رنگ هاست و اینجا روش حل مشکل سیاه و سفید شدن اسکرین آیفون را یاد می گیرید.

روش حل مشکل سیاه و سفید شدن اسکرین آیفون

نکته: ممکن است اسکرین آیفون به دلیل مشکل سخت افزاری سیاه و سفید شود. وجود مشکل در نمایش یا اتصال بین نمایشگر و Mainboard می تواند باعث این اختلال شود. اما به هر حال نادر است، اغلب اوقات مشکل در تنظیمات آیفون است.

روش حل مشکل سیاه و سفید شدن اسکرین آیفون

علت سیاه و سفید شدن صفحه نمایش آیفون احتمالا از یک مشکل نرم افزاری ناشی می شود، بنابراین اکثر راه حل ها شامل تغییر تنظیمات در Settings آیفون است. مراحل زیر برای همه مدل های آیفون با نسخه iOS فعلی اعمال می شود. روش حل مشکل سیاه و سفید شدن اسکرین آیفون به این ترتیب است:

1- دکمه Lock Screen آیفون را سه بار پشت سر هم فشار دهید. اگر آیفونی دارید که دکمه Home دارد، سه بار روی آن ضربه بزنید. اگر میانبر دسترسی را فعال کرده باشید، این عمل آن را فعال می‌کند.

شاید این میانبر را طوری پیکربندی کرده باشید که آیفون را به حالت خاکستری تغییر دهد و همین باعث مشکل شده باشد.

2- تنظیمات Display & Text Size را باز کنید تا در صورت روشن بودن فیلتر رنگ، آن را خاموش کنید.

فیلترهای رنگی یکی از قابلیت‌ های دسترسی آیفون هستند. فیلتر Grayscale صفحه نمایش را سیاه و سفید می کند و آن را به یکی از دلایل رایج این مشکل تبدیل می کند.

روش حل مشکل سیاه و سفید شدن اسکرین آیفون

3- تنظیمات زوم آیفون را باز کنید تا در صورت روشن بودن Zoom خاموش شود.

تنظیمات زوم آیفون دارای یک فیلتر رنگی Grayscale است که در زیر Zoom Filter در منوی تنظیمات Zoom قرار دارد. وقتی Zoom روشن است، این فیلتر صفحه نمایش آیفون را سیاه و سفید می کند.

نکته: در اینجا منظور از Zoom سرویس ویدیویی به نام Zoom نیست. زوم یک عملکرد در تنظیمات دسترسی iOS است: Settings > Accessibility > Zoom.

4- برای بازگرداندن همه تنظیمات به حالت پیش فرض، تمام تنظیمات را در آیفون بازنشانی کنید.

با این کار هر قابلیت iOS را در آیفون که مسئول سیاه و سفید کردن صفحه نمایش است، خاموش می کنید.

اما این عمل تمام تنظیمات دیگر را نیز بازنشانی می کند بنابراین آخرین راه حل است.

نکته: بازنشانی تمام تنظیمات آیفون را به حالت اول بازمی گرداند اما داده های شما را حذف نمی کند.

مراحل بالا روش حل مشکل سیاه و سفید شدن اسکرین آیفون است و چالش را برطرف می کند.

لازم است به این نکته اشاره کنیم که برنامه‌ های شخص ثالث آیفون نمی‌ توانند اسکرین را سیاه و سفید کنند، بنابراین لازم نیست نگران برنامه‌ ای باشید که باعث ایجاد مشکل می‌ شود. چنین چیزی فقط در آیفون های جیلبریک شده امکان‌پذیر است.

اگر مراحل بالا شکست خورد، ممکن است مشکل سخت افزاری با نمایشگر یا Mainboard داشته باشید. برای تعمیر آیفون با اپل تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

۱ دیدگاه

  1. Avatar زارع گفت:

    ممنون از مطلب مفید و کاملتون، تونستم با راهنمایی کامل شما مشکل گوشیمو برطرف کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *