نحوه استفاده از Focus Assist در ویندوز 11

نحوه استفاده از Focus Assist در ویندوز 11
نحوه استفاده از Focus Assist در ویندوز 11

با Focus Assist برنامه‌ هایی را که می‌ توانند توجه شما را حین تمرکز روی یک کار جلب کنند، تنظیم کنید. این مقاله نحوه استفاده از Focus Assist در ویندوز 11 را برای جلوگیری یا به حداقل رساندن سرقت تمرکز شما توسط برنامه ها شرح می دهد. ما به نحوه ویرایش گزینه‌ ها برای شخصی سازی کردن آن و چگونگی روشن کردن آن به صورت دستی یا خودکار خواهیم پرداخت.

چگونه Focus Assist را روشن کنم؟

سریع ترین راه برای وارد شدن به حالت Focus Assist این است که باتری، شبکه یا آیکون صدا در تسک بار در سمت چپ ساعت را انتخاب کنید -یا از WIN+A استفاده کنید- و سپس Focus assist را انتخاب کنید. برای Priority only یک بار و برای Alarms only دو بار روی آن بزنید.

نحوه استفاده از Focus Assist در ویندوز 11

اگر صفحه نمایش را کپی کنید، زمانی که در حال بازی کردن هستید یا وقتی از یک برنامه در حالت تمام صفحه استفاده می کنید، Focus assist به طور خودکار شروع به کار می کند. می‌ توانید با ویرایش تنظیمات Focus assist که در زیر توضیح داده شده‌ اند، از روشن شدن خودکار این حالت جلوگیری کنید.

نکته: اگر آیکون ماه را در سمت راست تسک بار، سمت راست ساعت مشاهده کنید، متوجه می شوید Focus assist از قبل روشن است یا خیر.

حالا که راه سریع فعال کردن Focus Assist با تمام تنظیمات پیش‌فرض اعمال شده را می‌دانید، در اینجا با نحوه شخصی‌ سازی و چگونگی استفاده از Focus Assist در ویندوز 11 آشنا می شوید. در زیر هر چیزی که لازم است در مورد حالت Focus ویندوز 11 بدانید آمده است.

نحوه استفاده از Focus Assist در ویندوز 11

دکمه Focus assist به سادگی آن را روشن یا خاموش می کند. برای سفارشی کردن اعلان‌ هایی که می‌ خواهید ببینید و بشنوید و قوانین خودکار را پیکربندی کنید، باید تنظیمات را باز کنید.

1- Settings را باز کنید (آن را از تسک بار جستجو کنید) و به System Focus assist بروید.

Focus assist

2- بخش اول به شما امکان می‌ دهد دو حالت مختلف را روشن یا خاموش کنید-Priority only به شما امکان می‌ دهد برنامه‌ هایی را انتخاب کنید که همچنان می‌خواهید اعلان‌هایشان را ببینید، و Alarms only هشدارها را نشان می‌دهد اما همه اعلان‌های دیگر را پنهان می‌کند.

یکی را انتخاب کنید تا بلافاصله Focus assist را در آن حالت شروع کنید. این کار به طور مستقیم از تسک بار امکان‌پذیر است.

اگر می‌خواهید انتخاب کنید کدام اعلان‌ها مجاز به دور زدن Focus assist هستند، از Customize priority list استفاده کنید.

نحوه استفاده از Focus Assist در ویندوز 11

می‌توانید به تماس‌ها و یادآوری‌ها، اعلان‌های مخاطبین پین‌شده و اعلان‌های هر برنامه موجود در فهرست آن صفحه اجازه دهید.

Add an app را برگزینید تا هر برنامه دیگری را که می‌خواهید اعلان‌های آن را ببینید شامل شود. برای حذف یک برنامه Remove را بزنید.

4- برای سفارشی کردن گزینه‌ها، به Automatic rules بروید:

During these times: زمان شروع و پایان را برای شروع/پایان خودکار انتخاب کنید. می‌تواند روزانه، فقط در آخر هفته یا روزهای خاص باشد.

When I’m duplicating my display: این را روشن کنید تا وقتی نمایشگر را روی نمایشگر دیگری کپی می‌کنید، اعلان‌ها متوقف شود.

When I’m playing a game: بازی‌های تمام صفحه می‌توانند Focus assist را فعال کنند.

When I’m using an app in full screen mode only: مشابه حالت بازی، اگر از یک برنامه در حالت تمام صفحه استفاده می کنید، این گزینه اعلان ها را متوقف می‌کند.

شخصی سازی Focus assist

نحوه تنظیم جلسات Focus

Focus assist تنها یکی از راه های انجام وظایفتان است. می‌توانید از Focus sessions برای دوره‌های تمرکز هدفمند همراه با استراحت استفاده کنید. این گزینه در Clock تعبیه شده است.

1- Clock را از نوار جستجوی تسک بار باز کنید.

2- در زبانه Focus sessions گزینه Get started را برگزینید.

نحوه استفاده از Focus Assist در ویندوز 11

3- برای تنظیم زمان‌بندی، زنگ هشدار و قابلیت‌های بیشتر از Settings استفاده کنید.

Settings

5- به زبانه Focus sessions برگردید و برای شروع Start focus session را بزنید.

چگونگی استفاده از Focus Assist در ویندوز 11 به این ترتیب است. لذت ببرید!

منبع:

مطالب مرتبط

>